Licensed to Lake Forest Swim Club -IL
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 2/4/2013 08:00 PM
                    Danville YMCA Masters Meet - 1/27/2013                     
                                    Results                                    
 
Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, LaJoya B           24 Terre Haute Torp-16    32.20      28.53  
 
Women 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, LaJoya B           24 Terre Haute Torp-16  1:25.22    1:28.44  
 
Women 18-24 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, LaJoya B           24 Terre Haute Torp-16  3:14.00    3:06.25  
 
Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reik, Anna E              27 Danville Y Silve-21  1:19.15    1:15.95  
 
Women 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carlson, Megan M          28 Danville Y Silve-21  6:00.00    5:58.62  
 
Women 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carlson, Megan M          28 Danville Y Silve-21    31.72      32.81  
 
Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carlson, Megan M          28 Danville Y Silve-21    33.76      33.23  
 
Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carlson, Megan M          28 Danville Y Silve-21    28.74      29.03  
  2 Reik, Anna E              27 Danville Y Silve-21    44.53      40.72  
 
Women 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reik, Anna E              27 Danville Y Silve-21  1:34.46    1:33.56  
 
Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carlson, Megan M          28 Danville Y Silve-21  1:05.69    1:05.68  
 
Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Furry, Heidi N            38 Danville Y Silve-21  1:30.00    1:25.90  
 
Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Furry, Heidi N            38 Danville Y Silve-21    48.77      45.64  
 
Women 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Furry, Heidi N            38 Danville Y Silve-21    52.34      51.08  
 
Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zimmerman, Julie L        43 Danville Y Silve-21    35.97      36.45  
  2 Cessna, Kimberly          42 Danville Y Silve-21    37.00      36.66  
 
Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Phillips, Lisa A          44 Terre Haute Torp-16  1:13.00    1:12.62  
  2 Deckard, Danielle         43 Terre Haute Torp-16  1:23.37    1:17.41  
  3 Cessna, Kimberly          42 Danville Y Silve-21  1:15.00    1:21.20  
 
Women 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Phillips, Lisa A          44 Terre Haute Torp-16  6:57.00    6:51.94  
  2 Cessna, Kimberly          42 Danville Y Silve-21  8:00.00    7:53.23  
  3 Zimmerman, Julie L        43 Danville Y Silve-21  8:26.30    8:23.37  
 
Women 40-44 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zimmerman, Julie L        43 Danville Y Silve-21    20.62      20.82  
 
Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Phillips, Lisa A          44 Terre Haute Torp-16    45.00      45.66  
  2 Zimmerman, Julie L        43 Danville Y Silve-21    44.19      46.33  
 
Women 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Day, Nadine K             42 Danville Y Silve-21  1:15.00    1:08.29  
  2 Vincent, Tracy            40 Danville Y Silve-21  1:20.00    1:23.46  
 
Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vincent, Tracy            40 Danville Y Silve-21    42.92      43.10  
 
Women 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Day, Nadine K             42 Danville Y Silve-21  1:20.00    1:16.91  
  2 Deckard, Danielle         43 Terre Haute Torp-16  2:00.00    1:38.92  
 
Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Deckard, Danielle         43 Terre Haute Torp-16    40.26      40.62  
 
Women 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Day, Nadine K             42 Danville Y Silve-21  1:05.00    1:03.09  
 
Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vincent, Tracy            40 Danville Y Silve-21  1:28.00    1:23.60  
  2 Deckard, Danielle         43 Terre Haute Torp-16  1:31.53    1:34.03  
 
Women 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Day, Nadine K             42 Danville Y Silve-21  2:30.00    2:21.78  
  2 Phillips, Lisa A          44 Terre Haute Torp-16  3:38.00    3:34.28  
 
Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Liesl G            48 Illinois Masters-21  1:05.40    1:07.22  
  2 Harbison, Audrey L        49 Terre Haute Torp-16  1:15.00    1:12.11  
 
Women 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harbison, Audrey L        49 Terre Haute Torp-16  6:58.10    6:55.44  
 
Women 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harbison, Audrey L        49 Terre Haute Torp-16  1:31.10    1:28.25  
 
Women 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Liesl G            48 Illinois Masters-21  1:24.18    1:25.55  
 
Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Liesl G            48 Illinois Masters-21    32.36      34.27  
 
Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Liesl G            48 Illinois Masters-21  1:17.30    1:18.80  
 
Women 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harbison, Audrey L        49 Terre Haute Torp-16  3:15.00    3:01.94  
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelley, Leanne            50 Danville Y Silve-21    47.00      37.55  
 
Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bossert-Hartman, Carol    52 Unattached           1:18.00    1:16.32  
  2 Ballantyne, Margaret H    53 Illinois Masters-21  1:30.00    1:18.32  
  3 Bayless, Jerrilynn        51 Terre Haute Torp-16  1:22.80    1:24.23  
 
Women 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bossert-Hartman, Carol    52 Unattached           7:30.00    7:23.82  
 
Women 50-54 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelley, Leanne            50 Danville Y Silve-21    27.00      20.43  
 
Women 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bayless, Jerrilynn        51 Terre Haute Torp-16  1:39.30    1:42.14  
 
Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelley, Leanne            50 Danville Y Silve-21    49.47      48.94  
 
Women 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ballantyne, Margaret H    53 Illinois Masters-21  1:40.00    1:37.04  
  2 Bayless, Jerrilynn        51 Terre Haute Torp-16  1:41.68    1:45.90  
 
Women 50-54 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ballantyne, Margaret H    53 Illinois Masters-21    18.00      20.74  
 
Women 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bayless, Jerrilynn        51 Terre Haute Torp-16  1:55.00    1:42.24  
 
Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bossert-Hartman, Carol    52 Unattached           1:30.00    1:32.72  
  2 Bayless, Jerrilynn        51 Terre Haute Torp-16  1:35.75    1:34.48  
  3 Kelley, Leanne            50 Danville Y Silve-21  1:37.46    1:39.46  
 
Women 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delanois, Barb            57 Illinois Masters-21  1:22.97    1:38.04  
 
Women 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delanois, Barb            57 Illinois Masters-21  1:36.37    1:50.31  
 
Women 55-59 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delanois, Barb            57 Illinois Masters-21    21.58      19.43  
 
Women 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cooper, Carolyn S         63 Illinois Masters-21  1:10.00    1:01.30  
 
Women 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cooper, Carolyn S         63 Illinois Masters-21  2:20.11    2:21.49  
 
Women 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cooper, Carolyn S         63 Illinois Masters-21  1:30.00    1:23.96  
 
Women 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cooper, Carolyn S         63 Illinois Masters-21  2:49.64    2:41.00  
 
Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Dea, Evan               28 Doc IU Masters S-16    23.78      24.17  
 
Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Dea, Evan               28 Doc IU Masters S-16    52.27      52.57  
 
Men 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Dea, Evan               28 Doc IU Masters S-16  5:27.48    5:17.78  
 
Men 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Dea, Evan               28 Doc IU Masters S-16  1:12.00    1:14.07  
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bucher, Michael J         37 Danville Y Silve-21    43.00      38.09  
 
Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bugner, Daniel L          37 Illinois Masters-21    57.26      58.09  
  2 Bucher, Michael J         37 Danville Y Silve-21  1:38.00    1:24.18  
 
Men 35-39 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bucher, Michael J         37 Danville Y Silve-21    23.00      23.04  
 
Men 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bucher, Michael J         37 Danville Y Silve-21    49.00      51.28  
 
Men 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bugner, Daniel L          37 Illinois Masters-21  1:07.80    1:11.36  
 
Men 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bugner, Daniel L          37 Illinois Masters-21  1:15.50    1:15.71  
 
Men 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bugner, Daniel L          37 Illinois Masters-21  1:01.79    1:01.46  
 
Men 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bugner, Daniel L          37 Illinois Masters-21  2:24.91    2:22.68  
 
Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kaneshiro, Knoel K        45 Unattached             57.29      56.92  
 
Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kaneshiro, Knoel K        45 Unattached             28.50      27.95  
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Powell, Steve             54 Iswim-16               29.00      30.06  
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zimmerman, Ed             51 Danville Y Silve-21  2:10.00    1:51.59  
 
Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zimmerman, Ed             51 Danville Y Silve-21 10:45.00   10:44.86  
 
Men 50-54 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zimmerman, Ed             51 Danville Y Silve-21    45.00      27.51  
 
Men 50-54 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Powell, Steve             54 Iswim-16               17.00      16.54  
 
Men 50-54 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Powell, Steve             54 Iswim-16               16.00      15.78  
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Worth, Richard            57 Unattached             30.00      27.98  
 
Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Merrill, Nick C           55 Illinois Masters-21    56.00      56.25  
  2 Worth, Richard            57 Unattached           1:05.00    1:02.01  
 
Men 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dodson, Phil L            59 Illinois Masters-21  1:14.00    1:13.97  
  2 Merrill, Nick C           55 Illinois Masters-21  1:17.00    1:15.27  
 
Men 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Merrill, Nick C           55 Illinois Masters-21  1:15.00    1:13.26  
 
Men 55-59 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Worth, Richard            57 Unattached             15.00      13.24  
 
Men 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Merrill, Nick C           55 Illinois Masters-21  1:05.00    1:04.07  
  2 Dodson, Phil L            59 Illinois Masters-21  1:05.90    1:07.80  
 
Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Worth, Richard            57 Unattached           1:30.00    1:20.07  
 
Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ota, Ken                  65 Illinois Masters-21    31.00      30.21  
 
Men 65-69 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ota, Ken                  65 Illinois Masters-21    20.00      20.70  
 
Men 65-69 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ota, Ken                  65 Illinois Masters-21    21.00      18.22  
 
Men 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ota, Ken                  65 Illinois Masters-21    37.00      33.58  
 
Women 25-34 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Danville Y Silver Dolphins-21  'A'                     NT    2:10.82  
     1) Reik, Anna E W27                2) Kelley, Leanne W50             
     3) Vincent, Tracy W40              4) Carlson, Megan M W28           
 
Women 35-44 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Danville Y Silver Dolphins-21  'A'                     NT    2:13.26  
     1) Furry, Heidi N W38              2) Cessna, Kimberly W42           
     3) Zimmerman, Julie L W43          4) Day, Nadine K W42              
 
Mixed 35-44 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Danville Y Silver Dolphins-21  'A'                     NT    2:34.56  
     1) Bucher, Michael J M37           2) Zimmerman, Ed M51              
     3) Furry, Heidi N W38              4) Zimmerman, Julie L W43