Licensed to Lake Forest Swim Club -IL
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 12/14/2012 02:17 PM
                   Leaning Tower YMCA Pentathlon - 12/2/2012                   
                                    Results                                    
 
Women 18-24 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McMackin, Cindy           23 Gray Sharks Lean-55       NT      34.31   20  
 
Women 18-24 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McMackin, Cindy           23 Gray Sharks Lean-55       NT      40.56   20  
 
Women 18-24 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McMackin, Cindy           23 Gray Sharks Lean-55       NT      47.75   20  
 
Women 18-24 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McMackin, Cindy           23 Gray Sharks Lean-55       NT      36.77   20  
 
Women 18-24 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McMackin, Cindy           23 Gray Sharks Lean-55       NT    1:28.04   20  
 
Women 25-29 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bolf, Victoria            27 Chicago Smelts            NT      37.32   20  
  2 Litoff, Dana              28 Chicago Smelts            NT      41.54   17  
 
Women 25-29 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bolf, Victoria            27 Chicago Smelts            NT      42.16   20  
  2 Litoff, Dana              28 Chicago Smelts            NT      53.63   17  
 
Women 25-29 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bolf, Victoria            27 Chicago Smelts            NT      46.47   20  
  2 Litoff, Dana              28 Chicago Smelts            NT      51.88   17  
 
Women 25-29 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bolf, Victoria            27 Chicago Smelts            NT      45.29   20  
  2 Litoff, Dana              28 Chicago Smelts            NT      50.14   17  
 
Women 25-29 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bolf, Victoria            27 Chicago Smelts            NT    1:33.21   20  
  2 Litoff, Dana              28 Chicago Smelts            NT    1:46.03   17  
 
Women 35-39 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boulukos, Dana            36 Chicago Smelts            NT      34.56   20  
 
Women 35-39 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boulukos, Dana            36 Chicago Smelts            NT      43.46   20  
 
Women 35-39 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boulukos, Dana            36 Chicago Smelts            NT      45.58   20  
 
Women 35-39 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boulukos, Dana            36 Chicago Smelts            NT      40.93   20  
 
Women 35-39 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boulukos, Dana            36 Chicago Smelts            NT    1:27.51   20  
 
Women 40-44 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Giles-Ott, Ruth           44 Chicago Smelts            NT      40.81   20  
 
Women 40-44 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Giles-Ott, Ruth           44 Chicago Smelts            NT      45.86   20  
 
Women 40-44 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Giles-Ott, Ruth           44 Chicago Smelts            NT      56.00   20  
  2 Cunnea, Nicole            42 Gray Sharks Lean-55       NT      56.78   17  
 
Women 40-44 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Giles-Ott, Ruth           44 Chicago Smelts            NT      47.63   20  
 
Women 40-44 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Giles-Ott, Ruth           44 Chicago Smelts            NT         DQ  
 
Women 50-54 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kafka, Heidi              50 Chicago Smelts            NT      32.20   20  
 
Women 50-54 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kafka, Heidi              50 Chicago Smelts            NT      38.77   20  
 
Women 50-54 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kafka, Heidi              50 Chicago Smelts            NT      43.66   20  
 
Women 50-54 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kafka, Heidi              50 Chicago Smelts            NT      39.32   20  
 
Women 50-54 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kafka, Heidi              50 Chicago Smelts            NT    1:23.00   20  
 
Women 70-74 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Faller, Fran              74 Gray Sharks Lean-55       NT    1:00.11   20  
  2 Koplos, Joanie            70 Sun City Stingra-21       NT    1:07.52   17  
 
Women 70-74 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Koplos, Joanie            70 Sun City Stingra-21       NT    1:32.85   20  
 
Women 70-74 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Koplos, Joanie            70 Sun City Stingra-21       NT    1:46.37   20  
 
Women 85-89 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fabian, Caryl             85 Sun City Stingra-21       NT    1:14.26   20  
 
Women 85-89 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fabian, Caryl             85 Sun City Stingra-21       NT    1:15.52   20  
 
Women 85-89 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fabian, Caryl             85 Sun City Stingra-21       NT    1:38.51  
 
Men 25-29 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dueball, Scott            26 Lattof YMCA Mast          NT      30.71   20  
  2 Cowen, Michael            27 Chicago Smelts            NT      32.64   17  
 
Men 25-29 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dueball, Scott            26 Lattof YMCA Mast          NT      34.34   20  
  2 Cowen, Michael            27 Chicago Smelts            NT      39.69   17  
 
Men 25-29 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dueball, Scott            26 Lattof YMCA Mast          NT      39.44   20  
  2 Cowen, Michael            27 Chicago Smelts            NT      43.21   17  
 
Men 25-29 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dueball, Scott            26 Lattof YMCA Mast          NT      33.46   20  
  2 Cowen, Michael            27 Chicago Smelts            NT      41.99   17  
 
Men 25-29 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dueball, Scott            26 Lattof YMCA Mast          NT    1:14.02   20  
  2 Cowen, Michael            27 Chicago Smelts            NT    1:26.56   17  
 
Men 30-34 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leonard, John             32 Gray Sharks Lean-55       NT      29.54   20  
  2 Stevens, Tim              32 Evanston Northsh          NT      31.76   17  
 
Men 30-34 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leonard, John             32 Gray Sharks Lean-55       NT      36.66   20  
  2 Stevens, Tim              32 Evanston Northsh          NT      41.91   17  
 
Men 30-34 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leonard, John             32 Gray Sharks Lean-55       NT             
  1 Leonard, John             32 Gray Sharks Lean-55       NT      37.54   20  
  2 Stevens, Tim              32 Evanston Northsh          NT      45.81   17  
 
Men 30-34 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leonard, John             32 Gray Sharks Lean-55       NT      34.41   20  
  2 Stevens, Tim              32 Evanston Northsh          NT      39.16   17  
 
Men 30-34 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leonard, John             32 Gray Sharks Lean-55       NT    1:16.67   20  
  2 Stevens, Tim              32 Evanston Northsh          NT    1:24.63   17  
 
Men 40-44 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moyer, Dale               43 Gray Sharks Lean-55       NT      31.38   20  
  2 Bahena, Francisco         42 The Oak Park Mas          NT      40.02   17  
 
Men 40-44 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moyer, Dale               43 Gray Sharks Lean-55       NT      42.96   20  
 -- Bahena, Francisco         42 The Oak Park Mas          NT         DQ  
 
Men 40-44 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moyer, Dale               43 Gray Sharks Lean-55       NT      36.60   20  
  2 Bahena, Francisco         42 The Oak Park Mas          NT      45.44   17  
 
Men 40-44 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moyer, Dale               43 Gray Sharks Lean-55       NT    1:27.20   20  
 
Men 50-54 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jenkins, Timothy          51 Fossil Fish               NT      29.77   20  
 -- Seibt, Andreas            54 Fossil Fish               NT         DQ  
 
Men 50-54 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Seibt, Andreas            54 Fossil Fish               NT      35.00   20  
  2 Jenkins, Timothy          51 Fossil Fish               NT      36.22   17  
  3 Filippini, Michael        52 Illinois Masters-21       NT      47.32   16  
 
Men 50-54 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jenkins, Timothy          51 Fossil Fish               NT      40.04   20  
  2 Seibt, Andreas            54 Fossil Fish               NT      40.41   17  
 
Men 50-54 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jenkins, Timothy          51 Fossil Fish               NT      31.88   20  
  2 Seibt, Andreas            54 Fossil Fish               NT      35.22   17  
 
Men 50-54 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jenkins, Timothy          51 Fossil Fish               NT    1:13.69   20  
  2 Seibt, Andreas            54 Fossil Fish               NT    1:17.72   17  
 
Men 55-59 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dueball, Steven           58 Lattof YMCA Mast          NT      36.10   20  
  2 Weaver, Jim               59 Gray Sharks Lean-55       NT      50.84   17  
 
Men 55-59 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dueball, Steven           58 Lattof YMCA Mast          NT      47.58   20  
 
Men 55-59 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dueball, Steven           58 Lattof YMCA Mast          NT      42.16   20  
 
Men 55-59 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dueball, Steven           58 Lattof YMCA Mast          NT      41.47   20  
 
Men 55-59 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dueball, Steven           58 Lattof YMCA Mast          NT    1:31.60   20  
 
Men 60-64 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lencioni, Len             61 Sun City Stingra-21       NT      33.39   20  
  2 Prince, Clifford          62 Gray Sharks Lean-55       NT      37.63   17  
 
Men 60-64 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Prince, Clifford          62 Gray Sharks Lean-55       NT      52.83   20  
 
Men 60-64 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lencioni, Len             61 Sun City Stingra-21       NT      50.72   20  
  2 Prince, Clifford          62 Gray Sharks Lean-55       NT      53.75   17  
 
Men 60-64 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lencioni, Len             61 Sun City Stingra-21       NT      48.92   20  
  2 Prince, Clifford          62 Gray Sharks Lean-55       NT      55.37   17  
 
Men 60-64 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lencioni, Len             61 Sun City Stingra-21       NT    1:40.50   20  
  2 Prince, Clifford          62 Gray Sharks Lean-55       NT    1:57.04   17  
 
Men 65-69 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dayton, Barry             67 Gray Sharks Lean-55       NT      59.51   20  
 
Men 65-69 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dayton, Barry             67 Gray Sharks Lean-55       NT    2:04.25   20  
 
Men 70-74 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cohen, Kenneth            72 Gray Sharks Lean-55       NT      59.28   20  
 
Men 70-74 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cohen, Kenneth            72 Gray Sharks Lean-55       NT    1:18.53   20  
 
Men 70-74 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cohen, Kenneth            72 Gray Sharks Lean-55       NT    1:31.99   20  
 
Men 70-74 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cohen, Kenneth            72 Gray Sharks Lean-55       NT    1:17.23   20  
 
Men 70-74 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cohen, Kenneth            72 Gray Sharks Lean-55       NT    2:42.62   20  
 
Men 75-79 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 De Matoff, Mel            78 Gray Sharks Lean-55       NT    1:02.39   20  
 
Men 80-84 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Loughlin, Joe             83 Sun City Stingra-21       NT    1:10.13   20  
 
Men 80-84 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Loughlin, Joe             83 Sun City Stingra-21       NT    1:10.23   20  
 
Men 80-84 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Loughlin, Joe             83 Sun City Stingra-21       NT    1:06.00   20  
 
Women 120-159 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chicago Smelts  'A'                                    NT    2:34.03  
     1) Litoff, Dana W28                2) Giles-Ott, Ruth W44            
     3) Boulukos, Dana W36              4) Bolf, Victoria W27             
 
Women 120-159 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chicago Smelts  'A'                                    NT    2:50.69  
     1) Litoff, Dana W28                2) Giles-Ott, Ruth W44            
     3) Boulukos, Dana W36              4) Kafka, Heidi W50               
 
Women 120-159 400 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chicago Smelts  'A'                                    NT    6:10.69  
     1) Giles-Ott, Ruth W44             2) Boulukos, Dana W36             
     3) Bolf, Victoria W27              4) Kafka, Heidi W50               
 
Men 160-199 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Illinois Masters-21  'A'                               NT    2:20.56  
     1) Bahena, Francisco M42           2) Stevens, Tim M32               
     3) Filippini, Michael M52          4) Cowen, Michael M27             
 
Men 160-199 400 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Illinois Masters-21  'A'                               NT    6:07.31  
     1) Prince, Clifford M62            2) Cowen, Michael M27             
     3) Filippini, Michael M52          4) Stevens, Tim M32               
 
Men 240-279 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gray Sharks Leaning Tower YMCA-55  'A'                 NT    3:37.00  
     1) Prince, Clifford M62            2) De Matoff, Mel M78             
     3) Cohen, Kenneth M72              4) Dayton, Barry M67              
 
Men 240-279 400 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gray Sharks Leaning Tower YMCA-55  'A'                 NT    8:31.92  
     1) Prince, Clifford M62            2) Weaver, Jim M59                
     3) De Matoff, Mel M78              4) Cohen, Kenneth M72             
 
Men 240-279 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gray Sharks Leaning Tower YMCA-55  'A'                 NT    4:07.67  
     1) Prince, Clifford M62            2) De Matoff, Mel M78             
     3) Cohen, Kenneth M72              4) Dayton, Barry M67              
 
Mixed 120-159 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gray Sharks Leaning Tower YMCA-55  'A'                 NT    2:41.51  
     1) Leonard, John M32               2) Cunnea, Nicole W42             
     3) Moyer, Dale M43                 4) McMackin, Cindy W23            
 
Mixed 280-319 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sun City Stingrays-21  'B'                             NT    4:00.62  
     1) Loughlin, Joe M83               2) Fabian, Caryl W85              
     3) Lencioni, Len M61               4) Koplos, Joanie W70             
 
Mixed 280-319 400 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sun City Stingrays-21  'A'                             NT    9:24.41  
     1) Loughlin, Joe M83               2) Fabian, Caryl W85              
     3) Lencioni, Len M61               4) Koplos, Joanie W70             
 
Mixed 280-319 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sun City Stingrays-21  'A'                             NT    4:26.85  
     1) Fabian, Caryl W85               2) Loughlin, Joe M83              
     3) Lencioni, Len M61               4) Koplos, Joanie W70             
 
Mixed 280-319 400 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sun City Stingrays-21  'A'                             NT    9:32.11  
     1) Loughlin, Joe M83               2) Fabian, Caryl W85              
     3) Lencioni, Len M61               4) Koplos, Joanie W70