Hy-Tek's Meet Manager
                Wildcatfish Valentine Invitational - 1/22/2006      
                      
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pajeau, Nichelle          31 Evanston-CE                    6:50.59    7  
  2 Gjerde, Elizabeth         30 Evanston-CE                    7:39.66    5  
 
Event 1  Women 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bryant, Kimberly          35 Coho-CE                        5:46.38    7  
 
Event 1  Women 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Felber, Stephanie         42 Seadogs-CE                     8:24.01    7  
 
Event 1  Women 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kosiek, Joan              51 Seadogs-CE                     6:57.66    7  
  2 Delanois, Barbara         50 Evanston-CE                    7:11.93    5  
 
Event 1  Women 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Brummet, Patricia B       60 Evanston-CE                    7:52.80    7  
 
Event 1  Women 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hallett, Alice            67 Sun City-CE                   12:45.07    7  
 
Event 1  Women 75-79 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Fabian, Caryl K           78 Sun City-CE                   11:20.43    7  
 
Event 1  Men 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Thielen, Aaron            34 Coho-CE                        5:24.99    7  
  2 Figueres, Ruben           31 Lakeshore-CE                   5:28.83    5  
  3 Hatch, Eric               31 New City-CE                    6:03.64    4  
 
Event 1  Men 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Keller, Matt              36 Breakers-CE                    4:51.24    7  
  2 Kriegsmann, Karl          36 Evanston-CE                    5:24.96    5  
  3 Mattson, Mark E           35 Naperville Maste               5:44.66    4  
  4 Stoegbauer, Larry         35 Evanston-CE                    6:05.06    3  
  5 Lucas, Bret               38 Seadogs-CE                     6:14.29    2  
  6 Peters, Jonathon          37 NYRS                           6:37.59    1  
 
Event 1  Men 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sebastian, Dave           44 Smelts-CE                      5:28.49    7  
  2 Hanko, John               40 Foglia YMCA-CE                 6:09.84    5  
  3 Harter, Dan               40 NYRS                           6:48.04    4  
 
Event 1  Men 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rowland, Jim              45 Libertyville                   5:44.77    7  
  2 Buck, Tom                 48 Evanston-CE                    6:04.37    5  
  3 Kinsella, Bill            48 Evanston-CE                    6:32.82    4  
  4 Fisher, Joel              49 Seadogs-CE                     8:51.38    3  
 
Event 1  Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Keenan, George            52 Coho-CE                        5:36.41    7  
  2 Hawn, Mark                53 Coho-CE                        7:07.66    5  
  3 Pinkus, Alfonse           52 Evanston-CE                    7:31.69    4  
 
Event 1  Men 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Anderson, John H          55 Illinois Masters-CE            6:56.21    7  
 
Event 1  Men 70-74 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Magill, Chuck             71 Sun City                       8:20.33    7  
 
Event 2  Women 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Schutt, Laura             24 Evanston-CE                    1:02.93    7  
  2 Kennedy, Andrea           23 Oak Park                       1:13.96    5  
 
Event 2  Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Schultz, Melissa          26 UIC                            1:05.29    7  
  2 Howland, Heather          25 Seadogs-CE                     1:11.75    5  
 
Event 2  Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pajeau, Nichelle          31 Evanston-CE                    1:06.60    7  
 
Event 2  Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sullivan, Solveig L       35 Evanston-CE                    1:06.99    7  
  2 Bryant, Kimberly          35 Coho-CE                        1:08.20    5  
  3 Day, Nadine               35 Central Illinois-CE            1:09.36    4  
 
Event 2  Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pletch, Mary              42 Seadogs-CE                     1:00.17    7  
  2 Lemke-Craffey, Doreen     42 Libertyville-CE                1:03.38    5  
  3 Pawluk, Roxie             40 Rockford Y-CE                  1:03.63    4  
  4 Carroll, Sherry           43 Coho-CE                        1:06.82    3  
  5 Cleveland, Marcia         41 Northwestern-CE                1:07.96    2  
  6 Felber, Stephanie         42 Seadogs-CE                     1:27.17    1  
  7 Landau, Nilce             44 Evanston-CE                    1:42.45  
 
Event 2  Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gutnayer, Kathleen        49 Coho-CE                        1:19.40    7  
  2 Hacker, Julie             48 Northwestern-CE                1:45.42    5  
  3 Noll, Cris                46 Evanston-CE                    1:58.02    4  
 
Event 2  Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Delanois, Barbara         50 Evanston-CE                    1:22.72    7  
  2 Bartlett, Lynne E         53 Evanston-CE                    1:24.88    5  
 
Event 2  Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Quill, Catherine          55 Elgin Blue Waves-CE            1:19.66    7  
  2 Taggart, Carol            56 Evanston-CE                    1:33.71    5  
 
Event 2  Women 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Brummet, Patricia B       60 Evanston-CE                    1:29.32    7  
 
Event 2  Men 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Souppa, Kristin           23 NYRS                           1:09.62    7  
 
Event 2  Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Jason              26 Unattached                       53.23    7  
  2 Springer, Joey            27 Evanston-CE                      55.10    5  
  3 Helfers, Alex             26 New City-CE                      57.13    4  
  4 Krenzer, Brian            27 New City-CE                    1:02.45    3  
  5 Fox, Matthew              28 Evanston-CE                    1:04.94    2  
  6 Morris, Chad              29 Mt. Greenwood-CE               1:06.43    1  
 
Event 2  Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bonick, Jason             32 Oak Park                       1:02.92    7  
 
Event 2  Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kriegsmann, Karl          36 Evanston-CE                      53.25    7  
  2 Tiedemann, Lance          36 Evanston-CE                      56.19    5  
  3 Mattson, Mark E           35 Naperville Maste                 56.33    4  
  4 Stoegbauer, Larry         35 Evanston-CE                      58.86    3  
  5 Peebles, Brent            38 New City-CE                      59.18    2  
  6 Gehant, Luc               35 Evanston-CE                    1:01.68    1  
  7 Lucas, Bret               38 Seadogs-CE                     1:02.35  
  8 Peters, Jonathon          37 NYRS                           1:03.02  
  9 Bartlett, Kevin           39 Oak Park                       1:09.18  
 
Event 2  Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ackermann, David          40 Evanston-CE                      59.01    7  
  2 Hanko, John               40 Foglia YMCA-CE                 1:01.10    5  
  3 Harter, Dan               40 NYRS                           1:02.76    4  
 
Event 2  Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Scott            45 Coho-CE                          54.80    7  
  2 Bigg, Dave                48 Coho-CE                          54.99    5  
  3 Black, Boyd               49 Evanston-CE                      58.44    4  
  4 Oller, John               47 Rockford Y-CE                  1:00.46    3  
  5 Schreiber, Mark           45 Evanston-CE                    1:01.94    2  
  6 Buck, Tom                 48 Evanston-CE                    1:06.03    1  
  7 Effron, Drew              49 NYRS                           1:07.22  
  8 Fisher, Joel              49 Seadogs-CE                     1:35.36  
 
Event 2  Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Martin, John              50 Northwestern-CE                  54.52    7  
  2 Keenan, George            52 Coho-CE                        1:04.71    5  
  3 Hawn, Mark                53 Coho-CE                        1:06.53    4  
  4 Pike, Stephen             53 Coho-CE                        1:07.76    3  
  5 Bennewitz, Kirk           51 Evanston-CE                    1:09.34    2  
  6 Pinkus, Alfonse           52 Evanston-CE                    1:11.57    1  
 
Event 2  Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Anderson, John H          55 Illinois Masters-CE            1:06.54    7  
  2 Collins, Mike             56 Unattached-CE                  1:24.26    5  
  3 Vernon, Charles G         57 Evanston-CE                    1:27.17    4  
  4 Evans, Chip               59 Naperville Waves-CE            1:34.69    3  
 -- Stanaild, Lee             58 Oak Park                            DQ  
 
Event 3  Women 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kennedy, Andrea           23 Oak Park                         45.08    7  
 
Event 3  Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lingner, Heather          29 Evanston-CE                      34.37    7  
  2 Malmfeldt, Sarah          26 New City-CE                      37.25    5  
  3 O'Connor, Megan           29 Evanston-CE                      45.75    4  
 
Event 3  Women 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pajeau, Nichelle          31 Evanston-CE                      35.51    7  
  2 Gjerde, Elizabeth         30 Evanston-CE                      42.21    5  
 
Event 3  Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Day, Nadine               35 Central Illinois-CE              31.77    7  
  2 Sullivan, Solveig L       35 Evanston-CE                      37.98    5  
 
Event 3  Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Riggs, Anne               44 Evanston-CE                      38.56    7  
  2 Schwartz, Lisa            42 Coho-CE                          38.99    5  
  3 Cunningham, Nell          40 Evanston-CE                      40.59    4  
  4 Cleveland, Marcia         41 Northwestern-CE                  44.11    3  
  5 Richardson, Robin         44 Evanston-CE                      44.90    2  
  6 Kearns, Winifred          42 Oak Park                         45.22    1  
  7 Felber, Stephanie         42 Seadogs-CE                       52.15  
 -- Landau, Nilce             44 Evanston-CE                         DQ  
 
Event 3  Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Del Greco, Jane           49 Coho-CE                          40.91    7  
  2 Brisebois, Liette         47 Evanston-CE                      42.57    5  
 
Event 3  Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kosiek, Joan              51 Seadogs-CE                       40.86    7  
  2 Roderer, Kathy            50 Evanston-CE                      42.76    5  
  3 Dougherty, Maren          52 Evanston-CE                    1:04.74    4  
 
Event 3  Women 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Brummet, Patricia B       60 Evanston-CE                      43.99    7  
 
Event 3  Women 75-79 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- Fabian, Caryl K           78 Sun City-CE                         DQ  
 
Event 3  Men 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Souppa, Kristin           23 NYRS                             35.03    7  
 
Event 3  Men 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Morris, Chad              29 Mt. Greenwood-CE                 30.46    7  
  2 Springer, Joey            27 Evanston-CE                      36.90    5  
 
Event 3  Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Allen, ED                 34 Evanston-CE                      31.81    7  
  2 Vanek, Adam L             32 New City-CE                      32.20    5  
  3 Thielen, Aaron            34 Coho-CE                          32.49    4  
  4 Levake, Brian             31 Oak Park                         33.03    3  
  5 Morrison, John            33 Lsac                             33.30    2  
  6 Bonick, Jason             32 Oak Park                         38.46    1  
 
Event 3  Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Urban, Mark               36 Mt. Greenwood-CE                 30.23    7  
  2 Peters, Jonathon          37 NYRS                             38.33    5  
  3 Bartlett, Kevin           39 Oak Park                         43.31    4  
 
Event 3  Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Anolick, Simon            40 Evanston-CE                      36.62    7  
 
Event 3  Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Black, Boyd               49 Evanston-CE                      33.95    7  
  2 Effron, Drew              49 NYRS                             36.87    5  
 
Event 3  Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Martin, John              50 Northwestern-CE                  34.24    7  
  2 Bennewitz, Kirk           51 Evanston-CE                      35.21    5  
  3 Henning, Brad             50 Unattached-CE                    36.93    4  
  4 Pike, Stephen             53 Coho-CE                          37.46    3  
  5 Hawn, Mark                53 Coho-CE                          38.13    2  
  6 Hertel, Bob G             54 Evanston-CE                      46.65    1  
 
Event 3  Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stanaild, Lee             58 Oak Park                         42.67    7  
  2 Evans, Chip               59 Naperville Waves-CE              43.05    5  
 
Event 3  Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Dave               60 Oak Park                         42.15    7  
  2 Hora, Terry               63 Sun City-CE                      47.88    5  
  3 Scott, Vince              62 Evanston-CE                    1:27.11    4  
 
Event 3  Men 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Jany, Joseph J            71 Coho-CE                          44.72    7  
 
Event 4  Mixed 18+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Evanston Masters-CE  'A'                                    1:44.49   14  
     1) Schutt, Laura W24               2) Springer, Joey M27             
     3) Allen, ED M34                   4) Lingner, Heather W29           
  2 Naperville Y Red Snappers  'A'                              1:54.02   10  
     1) Effron, Drew M49                2) Souppa, Kristin M23            
     3) Harter, Dan M40                 4) Peters, Jonathon M37           
  3 The Oak Park Masters  'A'                                   2:09.98    8  
     1) Bartlett, Kevin M39             2) Stanaild, Lee M58              
     3) Smith, Dave M60                 4) Kennedy, Andrea W23            
 
Event 4  Mixed 25+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Deerfield Coho-CE  'B'                                      1:49.13   14  
     1) Schwartz, Lisa W42              2) Carroll, Sherry W43            
     3) Thielen, Aaron M34              4) Freeman, Scott M45             
  2 Evanston Masters-CE  'B'                                    1:50.94   10  
     1) Fox, Matthew M28                2) Kriegsmann, Karl M36           
     3) O'Connor, Megan W29             4) Pajeau, Nichelle W31           
  3 Evanston Masters-CE  'C'                                    1:53.27    8  
     1) Muyres, Sarah W39               2) Tiedemann, Lance M36           
     3) Ackermann, David M40            4) Riggs, Anne W44                
 
Event 4  Mixed 35+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Evanston Masters-CE  'D'                                    2:03.34   14  
     1) Richardson, Robin W44           2) Stoegbauer, Larry M35          
     3) Anolick, Simon M40              4) Brummet, Patricia B W60        
 
Event 4  Mixed 45+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Evanston Masters-CE  'E'                                    1:57.63   14  
     1) Bennewitz, Kirk M51             2) Buck, Tom M48                  
     3) Delanois, Barbara W50           4) Roderer, Kathy W50             
  2 Deerfield Coho-CE  'A'                                      2:01.47   10  
     1) Pike, Stephen M53               2) Gutnayer, Kathleen W49         
     3) Del Greco, Jane W49             4) Keenan, George M52             
  3 Evanston Masters-CE  'F'                                    2:17.43    8  
     1) Pinkus, Alfonse M52             2) Brisebois, Liette W47          
     3) Kinsella, Bill M48              4) Noll, Cris W46                 
  4 Evanston Masters-CE  'G'                                    2:22.31    6  
     1) Vernon, Charles G M57           2) Bartlett, Lynne E W53          
     3) Hertel, Bob G M54               4) Taggart, Carol W56             
 
Event 5  Women 25-29 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Schultz, Melissa          26 UIC                            2:42.51    7  
 
Event 5  Women 35-39 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Day, Nadine               35 Central Illinois-CE            2:18.29    7  
  2 Bryant, Kimberly          35 Coho-CE                        2:23.95    5  
  3 Muyres, Sarah             39 Evanston-CE                    2:57.34    4  
 
Event 5  Women 40-44 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pletch, Mary              42 Seadogs-CE                     2:33.11    7  
  2 Cleveland, Marcia         41 Northwestern-CE                2:43.59    5  
  3 Cunningham, Nell          40 Evanston-CE                    3:00.87    4  
 
Event 5  Women 45-49 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Noll, Cris                46 Evanston-CE                    4:09.34    7  
 
Event 5  Women 50-54 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Delanois, Barbara         50 Evanston-CE                    2:59.01    7  
 
Event 5  Women 65-69 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- Hallett, Alice            67 Sun City-CE                         DQ  
 
Event 5  Women 75-79 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Fabian, Caryl K           78 Sun City-CE                    4:53.87    7  
 
Event 5  Men 30-34 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Levake, Brian             31 Oak Park                       2:21.83    7  
  2 Allen, ED                 34 Evanston-CE                    2:24.06    5  
 
Event 5  Men 35-39 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Urban, Mark               36 Mt. Greenwood-CE               2:06.32    7  
  2 Mattson, Mark E           35 Naperville Maste               2:25.46    5  
  3 Gehant, Luc               35 Evanston-CE                    2:51.37    4  
 
Event 5  Men 45-49 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kinsella, Bill            48 Evanston-CE                    3:01.92    7  
  2 Fisher, Joel              49 Seadogs-CE                     4:40.53    5  
 
Event 5  Men 50-54 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bennewitz, Kirk           51 Evanston-CE                    2:27.05    7  
 
Event 5  Men 55-59 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Evans, Chip               59 Naperville Waves-CE            3:30.56    7  
 -- Collins, Mike             56 Unattached-CE                       DQ  
 
Event 5  Men 70-74 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Magill, Chuck             71 Sun City                       3:28.93    7  
 
Event 6  Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lingner, Heather          29 Evanston-CE                      30.30    7  
  2 Malmfeldt, Sarah          26 New City-CE                      30.37    5  
  3 Schultz, Melissa          26 UIC                              31.65    4  
  4 O'Connor, Megan           29 Evanston-CE                      40.04    3  
 
Event 6  Women 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bryant, Kimberly          35 Coho-CE                          31.35    7  
 
Event 6  Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Block, Andrea J           44 Coho-CE                          28.84    7  
  2 Carroll, Sherry           43 Coho-CE                          32.95    5  
  3 Cleveland, Marcia         41 Northwestern-CE                  34.41    4  
  4 Riggs, Anne               44 Evanston-CE                      35.02    3  
  5 Richardson, Robin         44 Evanston-CE                      37.04    2  
  6 Landau, Nilce             44 Evanston-CE                      57.05    1  
 -- Schwartz, Lisa            42 Coho-CE                             DQ  
 
Event 6  Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gutnayer, Kathleen        49 Coho-CE                          40.32    7  
  2 Brisebois, Liette         47 Evanston-CE                      40.58    5  
  3 Hacker, Julie             48 Northwestern-CE                  47.66    4  
 
Event 6  Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Roderer, Kathy            50 Evanston-CE                      36.67    7  
 -- Dougherty, Maren          52 Evanston-CE                         DQ  
 
Event 6  Women 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Quill, Catherine          55 Elgin Blue Waves-CE              35.10    7  
  2 Taggart, Carol            56 Evanston-CE                      47.16    5  
 
Event 6  Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Jason              26 Unattached                       26.96    7  
  2 Krenzer, Brian            27 New City-CE                      27.00    5  
  3 Springer, Joey            27 Evanston-CE                      27.83    4  
  4 Fox, Matthew              28 Evanston-CE                      28.53    3  
 
Event 6  Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Vanek, Adam L             32 New City-CE                      27.50    7  
  2 Morrison, John            33 Lsac                             28.34    5  
  3 Hatch, Eric               31 New City-CE                      31.71    4  
  4 Figueres, Ruben           31 Lakeshore-CE                     32.57    3  
  5 Bonick, Jason             32 Oak Park                         35.12    2  
 
Event 6  Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kriegsmann, Karl          36 Evanston-CE                      26.65    7  
  2 Urban, Mark               36 Mt. Greenwood-CE                 26.99    5  
  3 Tiedemann, Lance          36 Evanston-CE                      28.02    4  
  4 Stoegbauer, Larry         35 Evanston-CE                      29.69    3  
  5 Mattson, Mark E           35 Naperville Maste                 29.71    2  
  6 Peebles, Brent            38 New City-CE                      30.42    1  
 
Event 6  Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bigg, Dave                48 Coho-CE                          26.88    7  
  2 Rowland, Jim              45 Libertyville                     27.33    5  
  3 Oller, John               47 Rockford Y-CE                    27.85    4  
  4 Freeman, Scott            45 Coho-CE                          28.05    3  
  5 Buck, Tom                 48 Evanston-CE                      28.17    2  
  6 Schreiber, Mark           45 Evanston-CE                      32.93    1  
 
Event 6  Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Tyree, Lew                53 Naperville Waves-CE              28.63    7  
  2 Keenan, George            52 Coho-CE                          29.17    5  
  3 Pinkus, Alfonse           52 Evanston-CE                      37.94    4  
 
Event 6  Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Vernon, Charles G         57 Evanston-CE                      34.46    7  
 
Event 6  Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Dave               60 Oak Park                         38.86    7  
 
Event 6  Men 70-74 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Jany, Joseph J            71 Coho-CE                          44.93    7  
 
Event 7  Women 40-44 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pawluk, Roxie             40 Rockford Y-CE                  3:02.06    7  
  2 Cunningham, Nell          40 Evanston-CE                    3:06.37    5  
 -- Riggs, Anne               44 Evanston-CE                         DQ  
 -- Cleveland, Marcia         41 Northwestern-CE                     DQ  
 
Event 7  Women 45-49 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Del Greco, Jane           49 Coho-CE                        3:17.14    7  
 
Event 7  Women 50-54 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Roderer, Kathy            50 Evanston-CE                    3:20.32    7  
  2 Delanois, Barbara         50 Evanston-CE                    3:30.19    5  
 
Event 7  Women 60-64 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Brummet, Patricia B       60 Evanston-CE                    3:24.48    7  
 
Event 7  Men 25-29 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Helfers, Alex             26 New City-CE                    2:20.11    7  
  2 Morris, Chad              29 Mt. Greenwood-CE               2:28.43    5  
 
Event 7  Men 30-34 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Allen, ED                 34 Evanston-CE                    2:35.24    7  
  2 Morrison, John            33 Lsac                           2:44.33    5  
 
Event 7  Men 35-39 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Urban, Mark               36 Mt. Greenwood-CE               2:30.27    7  
  2 Gehant, Luc               35 Evanston-CE                    2:59.03    5  
  3 Peters, Jonathon          37 NYRS                           3:02.25    4  
 
Event 7  Men 40-44 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Anolick, Simon            40 Evanston-CE                    2:55.23    7  
 
Event 7  Men 45-49 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Black, Boyd               49 Evanston-CE                    2:53.11    7  
  2 Effron, Drew              49 NYRS                           3:02.24    5  
  3 Kinsella, Bill            48 Evanston-CE                    3:18.36    4  
  4 Fisher, Joel              49 Seadogs-CE                     4:41.82    3  
 
Event 7  Men 50-54 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Henning, Brad             50 Unattached-CE                  3:08.67    7  
  2 Hertel, Bob G             54 Evanston-CE                    3:45.22    5  
 
Event 7  Men 70-74 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Magill, Chuck             71 Sun City                       3:59.11    7  
 
Event 8  Mixed 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Evanston Masters-CE  'A'                                    2:00.34   14  
     1) Schutt, Laura W24               2) Springer, Joey M27             
     3) Allen, ED M34                   4) Lingner, Heather W29           
  2 The Oak Park Masters  'A'                                   2:20.41   10  
     1) Levake, Brian M31               2) Stanaild, Lee M58              
     3) Kennedy, Andrea W23             4) Bonick, Jason M32              
 
Event 8  Mixed 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Deerfield Coho-CE  'A'                                      2:04.21   14  
     1) Thielen, Aaron M34              2) Del Greco, Jane W49            
     3) Block, Andrea J W44             4) Bigg, Dave M48                 
  2 Evanston Masters-CE  'C'                                    2:06.87   10  
     1) Muyres, Sarah W39               2) Tiedemann, Lance M36           
     3) Ackermann, David M40            4) Riggs, Anne W44                
  3 Evanston Masters-CE  'D'                                    2:22.11    8  
     1) Richardson, Robin W44           2) Hartman, Gregory M27           
     3) Anolick, Simon M40              4) Brummet, Patricia B W60        
  4 Evanston Masters-CE  'B'                                    2:35.03    6  
     1) Fox, Matthew M28                2) Kriegsmann, Karl M36           
     3) O'Connor, Megan W29             4) Landau, Nilce W44              
 
Event 8  Mixed 35+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Deerfield Coho-CE  'B'                                      2:22.88   14  
     1) Schwartz, Lisa W42              2) Pike, Stephen M53              
     3) Carroll, Sherry W43             4) Jany, Joseph J M71             
 
Event 8  Mixed 45+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Evanston Masters-CE  'E'                                    2:19.12   14  
     1) Bennewitz, Kirk M51             2) Buck, Tom M48                  
     3) Delanois, Barbara W50           4) Roderer, Kathy W50             
  2 Evanston Masters-CE  'F'                                    3:00.18   10  
     1) Pinkus, Alfonse M52             2) Kinsella, Bill M48             
     3) Brisebois, Liette W47           4) Noll, Cris W46                 
  3 Evanston Masters-CE  'G'                                    3:08.28    8  
     1) Vernon, Charles G M57           2) Ramsey, Jeanie W52             
     3) Hertel, Bob G M54               4) Dougherty, Maren W52           
 
Event 9  Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Schutt, Laura             24 Evanston-CE                      28.65    7  
  2 Kennedy, Andrea           23 Oak Park                         33.71    5  
 
Event 9  Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lingner, Heather          29 Evanston-CE                      26.89    7  
  2 Schultz, Melissa          26 UIC                              27.94    5  
  3 Howland, Heather          25 Seadogs-CE                       31.48    4  
 
Event 9  Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pletch, Mary              42 Seadogs-CE                       27.41    7  
  2 Lemke-Craffey, Doreen     42 Libertyville-CE                  28.60    5  
  3 Pawluk, Roxie             40 Rockford Y-CE                    28.64    4  
  4 Carroll, Sherry           43 Coho-CE                          30.27    3  
  5 Kearns, Winifred          42 Oak Park                         39.29    2  
  6 Landau, Nilce             44 Evanston-CE                      51.10    1  
 
Event 9  Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Del Greco, Jane           49 Coho-CE                          31.38    7  
  2 Brisebois, Liette         47 Evanston-CE                      34.06    5  
  3 Hacker, Julie             48 Northwestern-CE                  39.59    4  
  4 Janus, Alison             45 Evanston-CE                      48.59    3  
 
Event 9  Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bartlett, Lynne E         53 Evanston-CE                      36.78    7  
  2 Ramsey, Jeanie            52 Evanston-CE                      44.04    5  
 
Event 9  Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Taggart, Carol            56 Evanston-CE                      38.31    7  
  2 Frank, Sherry             58 Seadogs-CE                     1:55.56    5  
 
Event 9  Women 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Fabian, Caryl K           78 Sun City-CE                      49.59    7  
 
Event 9  Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Helfers, Alex             26 New City-CE                      22.71    7  
  2 Morris, Chad              29 Mt. Greenwood-CE                 23.92    5  
  3 Clark, Jason              26 Unattached                       24.08    4  
 
Event 9  Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Vanek, Adam L             32 New City-CE                      25.33    7  
  2 Figueres, Ruben           31 Lakeshore-CE                     27.18    5  
 
Event 9  Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Keller, Matt              36 Breakers-CE                      23.23    7  
  2 Urban, Mark               36 Mt. Greenwood-CE                 23.94    5  
  3 Tiedemann, Lance          36 Evanston-CE                      25.91    4  
  4 Peebles, Brent            38 New City-CE                      26.42    3  
  5 Bartlett, Kevin           39 Oak Park                         30.80    2  
 
Event 9  Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Harter, Dan               40 NYRS                             28.03    7  
  2 Hanko, John               40 Foglia YMCA-CE                   28.04    5  
  3 Anolick, Simon            40 Evanston-CE                      28.85    4  
 
Event 9  Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rowland, Jim              45 Libertyville                     24.35    7  
  2 Freeman, Scott            45 Coho-CE                          24.77    5  
  3 Bigg, Dave                48 Coho-CE                          25.25    4  
  4 Oller, John               47 Rockford Y-CE                    25.35    3  
  5 Black, Boyd               49 Evanston-CE                      25.96    2  
  6 Schreiber, Mark           45 Evanston-CE                      27.13    1  
  7 Effron, Drew              49 NYRS                             29.48  
 
Event 9  Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Martin, John              50 Northwestern-CE                  24.71    7  
  2 Bennewitz, Kirk           51 Evanston-CE                      25.96    5  
  3 Tyree, Lew                53 Naperville Waves-CE              27.21    4  
  4 Pinkus, Alfonse           52 Evanston-CE                      31.03    3  
  5 Henning, Brad             50 Unattached-CE                    33.02    2  
 
Event 9  Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Vernon, Charles G         57 Evanston-CE                      27.08    7  
  2 Stanaild, Lee             58 Oak Park                         37.10    5  
 
Event 9  Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Dave               60 Oak Park                         30.08    7  
  2 Hora, Terry               63 Sun City-CE                      34.97    5  
  3 Scott, Vince              62 Evanston-CE                    1:00.29    4  
 
Event 9  Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Jany, Joseph J            71 Coho-CE                          36.43    7  
 
Event 10  Women 40-44 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Block, Andrea J           44 Coho-CE                        2:18.79    7  
  2 Richardson, Robin         44 Evanston-CE                    3:20.76    5  
 
Event 10  Women 55-59 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Quill, Catherine          55 Elgin Blue Waves-CE            3:01.49    7  
 
Event 10  Men 25-29 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Krenzer, Brian            27 New City-CE                    2:24.76    7  
 
Event 10  Men 30-34 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Thielen, Aaron            34 Coho-CE                        2:17.17    7  
 
Event 10  Men 35-39 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gehant, Luc               35 Evanston-CE                    3:11.55    7  
 
Event 10  Men 45-49 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kinsella, Bill            48 Evanston-CE                    3:20.23    7  
 
Event 10  Men 70-74 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Magill, Chuck             71 Sun City                       4:10.04    7  
 
Event 11  Women 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Schutt, Laura             24 Evanston-CE                      33.74    7  
 
Event 11  Women 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Howland, Heather          25 Seadogs-CE                       42.48    7  
 
Event 11  Women 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Day, Nadine               35 Central Illinois-CE              30.06    7  
  2 Muyres, Sarah             39 Evanston-CE                      34.24    5  
 
Event 11  Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pletch, Mary              42 Seadogs-CE                       31.41    7  
  2 Schwartz, Lisa            42 Coho-CE                          38.04    5  
  3 Cunningham, Nell          40 Evanston-CE                      39.36    4  
  4 Landau, Nilce             44 Evanston-CE                    1:01.31    3  
 
Event 11  Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Brisebois, Liette         47 Evanston-CE                      41.86    7  
  2 Janus, Alison             45 Evanston-CE                      53.46    5  
 
Event 11  Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bartlett, Lynne E         53 Evanston-CE                      43.09    7  
  2 Dougherty, Maren          52 Evanston-CE                      53.08    5  
  3 Ramsey, Jeanie            52 Evanston-CE                      58.22    4  
 
Event 11  Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Frank, Sherry             58 Seadogs-CE                     2:54.60    7  
 
Event 11  Women 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hallett, Alice            67 Sun City-CE                    1:08.75    7  
 
Event 11  Women 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Fabian, Caryl K           78 Sun City-CE                      58.65    7  
 
Event 11  Men 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Souppa, Kristin           23 NYRS                             32.99    7  
 
Event 11  Men 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Fox, Matthew              28 Evanston-CE                      31.75    7  
 
Event 11  Men 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bonick, Jason             32 Oak Park                         38.10    7  
 
Event 11  Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ackermann, David          40 Evanston-CE                      29.03    7  
 
Event 11  Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pinkus, Alfonse           52 Evanston-CE                      42.92    7  
  2 Hertel, Bob G             54 Evanston-CE                      46.03    5  
  3 Henning, Brad             50 Unattached-CE                    49.09    4  
 
Event 12  Women 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Malmfeldt, Sarah          26 New City-CE                    2:33.71    7  
  2 Lingner, Heather          29 Evanston-CE                    2:36.02    5  
  3 O'Connor, Megan           29 Evanston-CE                    3:02.56    4  
 
Event 12  Women 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Day, Nadine               35 Central Illinois-CE            2:14.53    7  
 
Event 12  Women 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pletch, Mary              42 Seadogs-CE                     2:39.04    7  
  2 Cunningham, Nell          40 Evanston-CE                    2:55.21    5  
  3 Schwartz, Lisa            42 Coho-CE                        2:56.86    4  
  4 Richardson, Robin         44 Evanston-CE                    3:10.44    3  
 
Event 12  Men 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Morris, Chad              29 Mt. Greenwood-CE               2:12.09    7  
  2 Springer, Joey            27 Evanston-CE                    2:34.33    5  
 
Event 12  Men 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Allen, ED                 34 Evanston-CE                    2:21.14    7  
  2 Morrison, John            33 Lsac                           2:22.46    5  
  3 Levake, Brian             31 Oak Park                       2:29.18    4  
  4 Figueres, Ruben           31 Lakeshore-CE                   2:36.57    3  
 
Event 12  Men 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Keller, Matt              36 Breakers-CE                    2:05.56    7  
  2 Tiedemann, Lance          36 Evanston-CE                    2:30.69    5  
  3 Gehant, Luc               35 Evanston-CE                    2:51.43    4  
 
Event 12  Men 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Anolick, Simon            40 Evanston-CE                    2:45.77    7  
 
Event 12  Men 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Oller, John               47 Rockford Y-CE                  2:23.53    7  
  2 Buck, Tom                 48 Evanston-CE                    2:27.15    5  
  3 Black, Boyd               49 Evanston-CE                    2:43.98    4  
  4 Kinsella, Bill            48 Evanston-CE                    3:00.32    3  
  5 Fisher, Joel              49 Seadogs-CE                     4:30.21    2  
 
Event 12  Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bennewitz, Kirk           51 Evanston-CE                    2:34.57    7  
 
Event 12  Men 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Vernon, Charles G         57 Evanston-CE                    3:01.47    7  
 
Event 12  Men 60-64 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Dave               60 Oak Park                       3:33.53    7  
 
Event 12  Men 70-74 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Magill, Chuck             71 Sun City                       3:37.06    7  
 
Event 13  Women 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bryant, Kimberly          35 Coho-CE                        1:08.20    7  
 
Event 13  Women 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Noll, Cris                46 Evanston-CE                    1:58.02    7  
 
Event 13  Women 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Delanois, Barbara         50 Evanston                       1:22.72    7  
 
Event 13  Men 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Krenzer, Brian            27 New City-CE                    1:02.45    7  
  2 Fox, Matthew              28 Evanston-CE                    1:04.94    5  
 
Event 13  Men 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Evans, Chip               59 Naperville Waves-CE            1:33.33    7  
 
Event 14  Women 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Day, Nadine               35 Central Illinois-CE            1:09.36    7  
 
Event 14  Women 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Brummet, Patricia B       60 Evanston-CE                    1:29.32    7  
 
Event 14  Men 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Morris, Chad              29 Mt. Greenwood-CE               1:06.43    7  
 
Event 14  Men 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stanaild, Lee             58 Oak Park                       1:35.93    7  
 
Event 15  Women 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Quill, Catherine          55 Elgin Blue Waves-CE            1:19.66    7  
 
Event 15  Men 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Helfers, Alex             26 New City-CE                      57.13    7  
 
Event 15  Men 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ackermann, David          40 Evanston-CE                      59.01    7  
 
Event 15  Men 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Oller, John               47 Rockford Y-CE                  1:00.46    7  
 
Event 15  Men 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Keenan, George            52 Coho-CE                        1:04.71    7  
 
Event 15  Men 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Vernon, Charles G         57 Evanston-CE                    1:27.17    7  
 
Event 16  Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hacker, Julie             48 Northwestern-CE                1:45.42    7  
 
Event 16  Men 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Souppa, Kristin           23 NYRS                           1:09.62    7  
 
Event 16  Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Buck, Tom                 48 Evanston-CE                    1:06.03    7  
 
Event 16  Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bennewitz, Kirk           51 Evanston-CE                    1:09.34    7  
 
                    Combined Team Scores - Through Event 16                    
 
  1. Evanston Masters                    834   2. Deerfield Coho                      268
  3. The Oak Park Masters                122   4. New City Orcas                       97
  5. Wellness Center Seadogs              92   6. Naperville Y Red Snappers            73
  7. Mt. Greenwood Masters                63   8. Northwestern Aquatic Swim Asso       55
  9. Sun City Stingrays                   52  10. Rockford Y                           39
 10. Central Illinois Masters             39  12. Sun City Stingrays                   35
 13. Naperville Waves Swim Club           33  14. Elgin Blue Waves                     28
 15. Chicago Masters                      23  16. Unattached                           22
 17. Buehler Breakers                     21  18. Libertyville                         19
 19. Unattached                           18  20. Lsac                                 17
 21. Lakeshore Athletic Club              16  22. Naperville Masters                   15
 22. Foglia YMCA                          15  24. Independent Illinois Masters         14
 25. Libertyville                         10  26. Seadogs                               8
 27. Evanston Masters                      7  27. Chicago Smelts                        7