Licensed to ILMSA State Championship Meet       Hy-Tek's Meet Manager 3/15/2007
                   Lattof Masters Swim Meet Meet - 2/11/2007                   
                                    Results                                    
 
Women 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Litoff, Dana              22 CS                             1:19.11    7  
 
Women 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Beeskow, Melissa          23 TWC                            2:21.54    7  
  2 Litoff, Dana              22 CS                             2:56.47    5  
 
Women 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Beeskow, Melissa          23 TWC                              36.99    7  
 
Women 18-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Beeskow, Melissa          23 TWC                            1:16.53    7  
 
Women 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Beeskow, Melissa          23 TWC                              41.57    7  
 
Women 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Litoff, Dana              22 CS                             1:42.13    7  
 
Women 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Beeskow, Melissa          23 TWC                            1:15.35    7  
  2 Litoff, Dana              22 CS                             1:31.47    5  
 
Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Michelle          29 EVAN                             29.49    7  
  2 Howland, Heather          26 TWC                              29.50    5  
  3 Magsim, Jill              28 BUE                              30.49    4  
 
Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Zsejke, Tusa              28 UN                               56.48    7  
  2 Howland, Heather          26 TWC                            1:06.53    5  
  3 Magsim, Jill              28 BUE                            1:07.25    4  
 
Women 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Howland, Heather          26 TWC                            2:28.85    7  
 
Women 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Zsejke, Tusa              28 UN                               28.79    7  
  2 Murphy, Michelle          29 EVAN                             34.38    5  
  3 Magsim, Jill              28 BUE                              35.72    4  
 
Women 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Magsim, Jill              28 BUE                            1:20.41    7  
 
Women 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Zsejke, Tusa              28 UN                             1:14.52    7  
 
Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Zsejke, Tusa              28 UN                               27.23    7  
  2 Murphy, Michelle          29 EVAN                             33.80    5  
 
Women 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Howland, Heather          26 TWC                            1:20.93    7  
 
Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Zsejke, Tusa              28 UN                             1:02.75    7  
  2 Magsim, Jill              28 BUE                            1:20.45    5  
 
Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lingner, Heather N        30 EVAN                             27.30    7  
  2 Hassman, Deborah          32 EVAN                             36.88    5  
 
Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hassman, Deborah          32 EVAN                           1:20.00    7  
  2 Thatcher, Katie           33 ELGIN                          1:23.67    5  
 
Women 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Randag, Sarah T           32 CBD                            2:09.62    7  
  2 Thatcher, Katie           33 ELGIN                          3:03.97    5  
 
Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Randag, Sarah T           32 CBD                              30.78    7  
 
Women 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lingner, Heather N        30 EVAN                             34.54    7  
  2 Hassman, Deborah          32 EVAN                             45.61    5  
  3 Thatcher, Katie           33 ELGIN                            54.09    4  
 
Women 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lingner, Heather N        30 EVAN                           1:17.95    7  
  2 Hassman, Deborah          32 EVAN                           1:39.75    5  
 
Women 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lingner, Heather N        30 EVAN                             31.23    7  
  2 Thatcher, Katie           33 ELGIN                            46.29    5  
 
Women 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lingner, Heather N        30 EVAN                           1:14.33    7  
 
Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Randag, Sarah T           32 CBD                            1:08.12    7  
  2 Thatcher, Katie           33 ELGIN                          1:45.70    5  
 
Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Giles-Ott, Ruth           38 CS                             1:19.84    7  
 
Women 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Giles-Ott, Ruth           38 CS                             1:29.43    7  
 
Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Giles-Ott, Ruth           38 CS                               50.93    7  
 
Women 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Giles-Ott, Ruth           38 CS                             1:32.94    7  
 
Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Giles-Ott, Ruth           38 CS                             1:31.11    7  
 
Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pletch, Mary W            43 TWC                              27.56    7  
  2 Stiberth, Amanda          41 ELGIN                            30.73    5  
  3 Orlowski, Joyce           41 ELGIN                            32.31    4  
  4 Grotenhuis, Corrine L     41 ELGIN                            35.40    3  
  5 Cupro, Patricia           40 TWC                              38.86    2  
 
Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pletch, Mary W            43 TWC                            1:00.34    7  
  2 Kafka, Heidi              44 CS                             1:00.59    5  
  3 Stiberth, Amanda          41 ELGIN                          1:06.55    4  
  4 Smar, Susan               43 BUE                            1:06.59    3  
  5 Orlowski, Joyce           41 ELGIN                          1:14.66    2  
  6 Cunningham, Nell          41 EVAN                           1:18.97    1  
  7 Grotenhuis, Corrine L     41 ELGIN                          1:20.38  
  8 Cupro, Patricia           40 TWC                            1:25.73  
  9 Ahner, Amy                41 EVAN                           1:27.61  
 
Women 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kafka, Heidi              44 CS                             2:14.65    7  
  2 Cupro, Patricia           40 TWC                            3:10.91    5  
  3 Ahner, Amy                41 EVAN                           3:20.23    4  
 
Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pletch, Mary W            43 TWC                              31.83    7  
  2 Lindahl, Lori             42 TWC                              36.98    5  
  3 Schwartz, Lisa            43 COHO                             37.89    4  
  4 Orlowski, Joyce           41 ELGIN                            38.23    3  
  5 Grotenhuis, Corrine L     41 ELGIN                            46.37    2  
 
Women 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pletch, Mary W            43 TWC                            1:11.81    7  
  2 Smar, Susan               43 BUE                            1:21.15    5  
  3 Orlowski, Joyce           41 ELGIN                          1:23.33    4  
 
Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Schwartz, Lisa            43 COHO                             38.90    7  
  2 Stiberth, Amanda          41 ELGIN                            39.02    5  
  3 Cunningham, Nell          41 EVAN                             40.41    4  
  4 Grotenhuis, Corrine L     41 ELGIN                            45.72    3  
 
Women 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kafka, Heidi              44 CS                             1:21.26    7  
  2 Stiberth, Amanda          41 ELGIN                          1:24.78    5  
  3 Grotenhuis, Corrine L     41 ELGIN                          1:46.36    4  
 
Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lindahl, Lori             42 TWC                              30.44    7  
  2 Kafka, Heidi              44 CS                               32.82    5  
  3 Cunningham, Nell          41 EVAN                             33.44    4  
  4 Schwartz, Lisa            43 COHO                             35.21    3  
 
Women 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Smar, Susan               43 BUE                            1:16.05    7  
 
Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kafka, Heidi              44 CS                             1:11.18    7  
  2 Pletch, Mary W            43 TWC                            1:11.62    5  
  3 Smar, Susan               43 BUE                            1:16.94    4  
  4 Lindahl, Lori             42 TWC                            1:20.72    3  
 
Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Borchers, Aya             45 EVAN                             36.83    7  
  2 Peters, Michelle M        47 ELGIN                            37.88    5  
 
Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Peters, Michelle M        47 ELGIN                          1:29.22    7  
 
Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Block, Andrea J           45 COHO                           2:07.05    7  
 
Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stratton, Chris           48 UN                               42.18    7  
  2 Borchers, Aya             45 EVAN                             52.63    5  
  3 Riley, Tara               45 EVAN                             54.18    4  
 
Women 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stratton, Chris           48 UN                             1:31.98    7  
  2 Richardson, Robin         45 EVAN                           1:33.45    5  
  3 Rubenstein, Judith        45 ELGIN                          2:07.01    4  
 
Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Block, Andrea J           45 COHO                             37.28    7  
  2 Stratton, Chris           48 UN                               41.30    5  
  3 Riley, Tara               45 EVAN                             44.86    4  
  4 Peters, Michelle M        47 ELGIN                            46.99    3  
  5 Borchers, Aya             45 EVAN                             51.67    2  
 
Women 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stratton, Chris           48 UN                             1:32.11    7  
  2 Riley, Tara               45 EVAN                           1:38.02    5  
  3 Richardson, Robin         45 EVAN                           1:40.15    4  
  4 Peters, Michelle M        47 ELGIN                          1:45.95    3  
  5 Borchers, Aya             45 EVAN                           1:54.48    2  
  6 Rubenstein, Judith        45 ELGIN                          2:09.97    1  
 
Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Block, Andrea J           45 COHO                             28.84    7  
  2 Richardson, Robin         45 EVAN                             37.78    5  
  3 Rubenstein, Judith        45 ELGIN                          1:00.86    4  
 
Women 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Block, Andrea J           45 COHO                           1:02.52    7  
  2 Richardson, Robin         45 EVAN                           1:28.44    5  
  3 Rubenstein, Judith        45 ELGIN                          2:13.29    4  
 
Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Block, Andrea J           45 COHO                           1:09.44    7  
  2 Stratton, Chris           48 UN                             1:23.65    5  
  3 Peters, Michelle M        47 ELGIN                          1:43.11    4  
  4 Borchers, Aya             45 EVAN                           1:45.66    3  
  5 Rubenstein, Judith        45 ELGIN                          2:02.31    2  
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stranc, Sheila            54 EVAN                             37.62    7  
 
Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stranc, Sheila            54 EVAN                           1:32.42    7  
 
Women 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Vogel, Aileen             54 ELGIN                          2:50.97    7  
 
Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Vogel, Aileen             54 ELGIN                            44.56    7  
  2 Streed, Kimberie          51 TWC                              47.41    5  
 
Women 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Vogel, Aileen             54 ELGIN                          1:36.87    7  
 
Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Streed, Kimberie          51 TWC                              39.84    7  
  2 Rogers, Susan             53 CBD                              43.53    5  
  3 Stranc, Sheila            54 EVAN                             51.00    4  
 
Women 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Streed, Kimberie          51 TWC                            1:30.27    7  
  2 Rogers, Susan             53 CBD                            1:37.59    5  
  3 Stranc, Sheila            54 EVAN                           1:58.29    4  
 
Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Vogel, Aileen             54 ELGIN                            40.68    7  
 
Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rogers, Susan             53 CBD                            1:31.45    7  
  2 Vogel, Aileen             54 ELGIN                          1:32.21    5  
 
Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kracin, Cindy             56 ELGIN                            37.82    7  
 
Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Quill, Catherine J        56 ELGIN                          1:12.63    7  
  2 Kracin, Cindy             56 ELGIN                          1:20.73    5  
  3 Ward, Carol               58 TWC                            1:21.78    4  
 
Women 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ward, Carol               58 TWC                            3:05.09    7  
 
Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ward, Carol               58 TWC                              46.77    7  
 
Women 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ward, Carol               58 TWC                            1:45.06    7  
 
Women 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kracin, Cindy             56 ELGIN                            47.22    7  
 
Women 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Quill, Catherine J        56 ELGIN                          1:40.48    7  
  2 Kracin, Cindy             56 ELGIN                          1:45.32    5  
 
Women 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Quill, Catherine J        56 ELGIN                          1:24.20    7  
 
Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Quill, Catherine J        56 ELGIN                          1:25.32    7  
  2 Kracin, Cindy             56 ELGIN                          1:31.75    5  
  3 Ward, Carol               58 TWC                            1:39.73    4  
 
Women 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 LaPonte, Elizabeth        61 ELGIN                            44.58    7  
 
Women 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 LaPonte, Elizabeth        61 ELGIN                          1:40.47    7  
  2 Kurz, Mary                64 EVAN                           1:42.78    5  
 
Women 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 LaPonte, Elizabeth        61 ELGIN                          3:33.97    7  
  2 Kurz, Mary                64 EVAN                           3:45.16    5  
 
Women 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 LaPonte, Elizabeth        61 ELGIN                          1:59.18    7  
 
Women 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kurz, Mary                64 EVAN                           1:02.47    7  
 
Women 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kurz, Mary                64 EVAN                           2:29.93    7  
 
Women 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 LaPonte, Elizabeth        61 ELGIN                          1:50.87    7  
  2 Kurz, Mary                64 EVAN                           2:02.45    5  
 
Women 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Berning, Henrietta        73 EVAN                             55.65    7  
 
Women 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stevens, Ann B            73 EVAN                           1:50.33    7  
  2 Berning, Henrietta        73 EVAN                           2:00.95    5  
 
Women 70-74 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stevens, Ann B            73 EVAN                           4:03.95    7  
 
Women 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stevens, Ann B            73 EVAN                             56.96    7  
 
Women 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stevens, Ann B            73 EVAN                             58.12    7  
  2 Berning, Henrietta        73 EVAN                           1:01.21    5  
 
Women 70-74 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Berning, Henrietta        73 EVAN                           1:32.11    7  
 
Women 70-74 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stevens, Ann B            73 EVAN                           2:05.89    7  
 
Women 75-79 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Snyder, Hannelore         76 SLAM                           1:02.92    7  
 
Women 75-79 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Snyder, Hannelore         76 SLAM                           2:17.75    7  
 
Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kay, Lewis                23 VACM                             25.95    7  
 
Men 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Leonard, Nicholas         24 PRP                              52.87    7  
  2 Kay, Lewis                23 VACM                             58.02    5  
  3 Hineman, Blake            24 LATT                           1:05.61    4  
 
Men 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kay, Lewis                23 VACM                           2:11.97    7  
 
Men 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hineman, Blake            24 LATT                             36.14    7  
 
Men 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kay, Lewis                23 VACM                             35.97    7  
 
Men 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Leonard, Nicholas         24 PRP                              28.50    7  
  2 Kay, Lewis                23 VACM                             31.11    5  
 
Men 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Leonard, Nicholas         24 PRP                            1:01.62    7  
 
Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Helfers, Alex R           27 ORCAS                            22.43    7  
  2 Lattyak, Scott            27 BUE                              25.23    5  
  3 Christian, Dan            26 UN                               25.58    4  
  4 Mendoza, Leonardo         29 TWC                              26.15    3  
  5 Gustauson, John           27 CBD                              26.16    2  
 
Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Helfers, Alex R           27 ORCAS                            50.26    7  
  2 Murphy, Richard           26 EVAN                             52.37    5  
  3 Christian, Dan            26 UN                               55.85    4  
  4 Gustauson, John           27 CBD                              57.46    3  
  5 Lattyak, Scott            27 BUE                              57.68    2  
 
Men 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mendoza, Leonardo         29 TWC                              30.93    7  
 
Men 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mendoza, Leonardo         29 TWC                            1:09.95    7  
 
Men 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lattyak, Scott            27 BUE                              33.75    7  
 
Men 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Richard           26 EVAN                           1:10.72    7  
  2 Lattyak, Scott            27 BUE                            1:14.22    5  
 
Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Helfers, Alex R           27 ORCAS                            26.15    7  
  2 Murphy, Richard           26 EVAN                             27.68    5  
  3 Mendoza, Leonardo         29 TWC                              27.80    4  
  4 Christian, Dan            26 UN                               28.89    3  
 
Men 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Richard           26 EVAN                             58.24    7  
  2 Gustauson, John           27 CBD                            1:11.74    5  
 
Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Richard           26 EVAN                           1:01.36    7  
  2 Mendoza, Leonardo         29 TWC                            1:08.81    5  
  3 Gustauson, John           27 CBD                            1:09.99    4  
 
Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Juiris, Peter             32 UN                               24.36    7  
  2 Poortinga, Vincent        31 TWC                              24.76    5  
  3 Morrison, John            34 LAKE                             27.06    4  
 
Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Juiris, Peter             32 UN                               52.97    7  
  2 Poortinga, Vincent        31 TWC                              54.23    5  
 
Men 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Morrison, John            34 LAKE                           2:07.91    7  
  2 Cunningham, Brian         34 EVAN                           2:10.56    5  
 
Men 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Morrison, John            34 LAKE                             31.75    7  
 
Men 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Cunningham, Brian         34 EVAN                           1:00.61    7  
 
Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Cunningham, Brian         34 EVAN                             31.28    7  
  2 Poortinga, Vincent        31 TWC                              31.31    5  
  3 Morrison, John            34 LAKE                             33.87    4  
  4 Boiser, Zeus              34 CBD                              44.51    3  
 
Men 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Boiser, Zeus              34 CBD                            1:34.82    7  
 
Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Poortinga, Vincent        31 TWC                              28.16    7  
 
Men 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Juiris, Peter             32 UN                             1:00.47    7  
  2 Boiser, Zeus              34 CBD                            1:44.28    5  
 
Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Juiris, Peter             32 UN                             1:02.70    7  
  2 Poortinga, Vincent        31 TWC                            1:02.79    5  
  3 Morrison, John            34 LAKE                           1:05.05    4  
  4 Boiser, Zeus              34 CBD                            1:28.26    3  
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kubicek, David            38 ELGIN                            25.88    7  
  2 Luke, Darryl              36 TWC                              34.37    5  
 
Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Keller, Matt C            37 BUE                              50.82    7  
  2 Kriegsmann, Karl          37 EVAN                             52.79    5  
  3 Teppo, John               39 EVAN                             54.93    4  
  4 Kubicek, David            38 ELGIN                            59.88    3  
  5 Lucas, Bret               39 TWC                            1:03.42    2  
  6 Luke, Darryl              36 TWC                            1:24.35    1  
 
Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kriegsmann, Karl          37 EVAN                           1:57.06    7  
  2 Teppo, John               39 EVAN                           2:02.25    5  
  3 Lucas, Bret               39 TWC                            2:23.29    4  
  4 Keller, Matt C            37 BUE                            2:26.39    3  
  5 Luke, Darryl              36 TWC                            3:08.42    2  
 
Men 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Keller, Matt C            37 BUE                              27.03    7  
  2 Kriegsmann, Karl          37 EVAN                             28.25    5  
  3 Kubicek, David            38 ELGIN                            31.00    4  
  4 Luke, Darryl              36 TWC                              44.85    3  
 
Men 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kriegsmann, Karl          37 EVAN                           1:00.00    7  
  2 Kubicek, David            38 ELGIN                          1:12.56    5  
  3 Luke, Darryl              36 TWC                            1:37.44    4  
 
Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Keller, Matt C            37 BUE                              30.80    7  
  2 Lucas, Bret               39 TWC                              37.34    5  
 
Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kriegsmann, Karl          37 EVAN                             26.62    7  
 
Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Teppo, John               39 EVAN                           1:04.22    7  
  2 Kubicek, David            38 ELGIN                          1:06.71    5  
 
Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bland, Steven             40 ELGIN                            32.03    7  
 
Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bland, Steven             40 ELGIN                          1:13.10    7  
 
Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Tiuchler, Jim             41 COHO                           1:51.83    7  
  2 Wasowicz, David           43 LATT                           2:33.51    5  
  3 Woerner, Bruce            44 ELGIN                          2:38.64    4  
  4 Bland, Steven             40 ELGIN                          2:53.08    3  
 
Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Tiuchler, Jim             41 COHO                             26.83    7  
  2 Owens, Bill               43 EVAN                             41.79    5  
 
Men 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Owens, Bill               43 EVAN                           1:36.70    7  
  2 Woerner, Bruce            44 ELGIN                          1:48.09    5  
 
Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Tiuchler, Jim             41 COHO                             28.60    7  
  2 Woerner, Bruce            44 ELGIN                            38.50    5  
  3 Owens, Bill               43 EVAN                             41.25    4  
 
Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ackermann, David A        41 EVAN                           1:09.16    7  
  2 Woerner, Bruce            44 ELGIN                          1:26.92    5  
 
Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bland, Steven             40 ELGIN                            41.93    7  
 
Men 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ackermann, David A        41 EVAN                             58.39    7  
  2 Tiuchler, Jim             41 COHO                             59.04    5  
 
Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Tiuchler, Jim             41 COHO                             56.35    7  
  2 Ackermann, David A        41 EVAN                           1:00.18    5  
  3 Woerner, Bruce            44 ELGIN                          1:27.06    4  
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sebastian, David          45 CS                               24.71    7  
  2 Adams, Rod                49 ELGIN                            30.05    5  
  3 Gordon, Steve             48 ELGIN                            33.63    4  
  4 Lindahl, Larry            47 TWC                              35.16    3  
 
Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Goyette, Brian M          46 ELGIN                            58.47    7  
  2 Salomon, James            45 PRP                            1:12.49    5  
  3 Lindahl, Larry            47 TWC                            1:16.35    4  
 
Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Seibt, Andy               48 FF                             1:57.45    7  
  2 Groen, Charles G          46 CM                             2:03.00    5  
  3 Goyette, Brian M          46 ELGIN                          2:10.22    4  
  4 Buck, Tom                 49 EVAN                           2:51.52    3  
  5 Lindahl, Larry            47 TWC                            2:57.28    2  
 
Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Groen, Charles G          46 CM                               28.02    7  
  2 Buck, Tom                 49 EVAN                             30.83    5  
  3 Adams, Rod                49 ELGIN                            39.22    4  
 
Men 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Buck, Tom                 49 EVAN                           1:08.76    7  
 
Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Tuchler, Dave             48 COHO                             31.57    7  
  2 Buck, Tom                 49 EVAN                             38.92    5  
  3 Adams, Rod                49 ELGIN                            41.45    4  
  4 Gordon, Steve             48 ELGIN                            41.59    3  
  5 Salomon, James            45 PRP                              41.62    2  
  6 Lindahl, Larry            47 TWC                              41.88    1  
 
Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Goyette, Brian M          46 ELGIN                          1:23.87    7  
 
Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sebastian, David          45 CS                               26.42    7  
  2 Goyette, Brian M          46 ELGIN                            30.47    5  
  3 Gordon, Steve             48 ELGIN                            36.75    4  
  4 Lindahl, Larry            47 TWC                              45.06    3  
 
Men 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sebastian, David          45 CS                               59.81    7  
 
Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Tuchler, Dave             48 COHO                           1:03.80    7  
  2 Buck, Tom                 49 EVAN                           1:05.61    5  
  3 Goyette, Brian M          46 ELGIN                          1:11.55    4  
  4 Adams, Rod                49 ELGIN                          1:17.67    3  
  5 Gordon, Steve             48 ELGIN                          1:29.65    2  
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Conlon, Mark A            50 BUE                              34.86    7  
  2 Sortor, Don               50 EVAN                             35.64    5  
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Black, Boyd               50 EVAN                             58.67    7  
  2 Bennewitz, Kirk T         52 EVAN                             58.91    5  
  3 Rasch, Thomas             51 SHAB                           1:00.28    4  
  4 Conlon, Mark A            50 BUE                            1:14.23    3  
  5 Sortor, Don               50 EVAN                           1:29.59    2  
 
Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rasch, Thomas             51 SHAB                           2:19.08    7  
  2 Conlon, Mark A            50 BUE                            2:44.59    5  
  3 Sortor, Don               50 EVAN                           3:20.63    4  
 
Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Black, Boyd               50 EVAN                             32.02    7  
  2 Bennewitz, Kirk T         52 EVAN                             32.99    5  
  3 Matherson, Frank          53 ELGIN                            45.51    4  
 
Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bennewitz, Kirk T         52 EVAN                           1:11.02    7  
  2 Matherson, Frank          53 ELGIN                          1:34.37    5  
 
Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Black, Boyd               50 EVAN                             34.29    7  
  2 Dueball, Steven E         52 LATT                             34.93    5  
  3 Bennewitz, Kirk T         52 EVAN                             36.04    4  
  4 Matherson, Frank          53 ELGIN                            46.64    3  
  5 Conlon, Mark A            50 BUE                              48.15    2  
 
Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dueball, Steven E         52 LATT                           1:19.75    7  
  2 Matherson, Frank          53 ELGIN                          1:43.60    5  
 
Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rasch, Thomas             51 SHAB                             28.86    7  
  2 Sortor, Don               50 EVAN                             52.17    5  
 
Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bennewitz, Kirk T         52 EVAN                           1:08.99    7  
  2 Black, Boyd               50 EVAN                           1:11.33    5  
  3 Dueball, Steven E         52 LATT                           1:17.88    4  
  4 Matherson, Frank          53 ELGIN                          1:29.93    3  
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Spaulding, Robert         55 BUE                              30.48    7  
  2 Spector, Stephan          57 TWC                              34.73    5  
  3 Brodie, Allan             56 TWC                              36.78    4  
  4 Simkus, Paul              58 TWC                              39.71    3  
  5 Brown, Paul               56 ELGIN                            41.24    2  
 
Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Carroll, Joe              55 EVAN                           1:02.88    7  
  2 Spaulding, Robert         55 BUE                            1:06.87    5  
  3 Spector, Stephan          57 TWC                            1:21.69    4  
  4 Brodie, Allan             56 TWC                            1:21.88    3  
  5 Simkus, Paul              58 TWC                            1:29.66    2  
  6 Brown, Paul               56 ELGIN                          1:30.59    1  
 
Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Spector, Stephan          57 TWC                            3:07.81    7  
 
Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kracen, Scott             58 ELGIN                            44.98    7  
  2 Simkus, Paul              58 TWC                              49.92    5  
 
Men 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kracen, Scott             58 ELGIN                          1:36.13    7  
  2 Simkus, Paul              58 TWC                            1:53.52    5  
 
Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lencioni, Len             56 COHO                             38.25    7  
  2 Spaulding, Robert         55 BUE                              39.73    5  
  3 Spector, Stephan          57 TWC                              42.51    4  
  4 Brodie, Allan             56 TWC                              45.61    3  
  5 Kracen, Scott             58 ELGIN                            46.44    2  
  6 Brown, Paul               56 ELGIN                            57.38    1  
 
Men 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Carroll, Joe              55 EVAN                           1:22.33    7  
  2 Lencioni, Len             56 COHO                           1:23.79    5  
  3 Brodie, Allan             56 TWC                            1:42.03    4  
  4 Kracen, Scott             58 ELGIN                          1:45.55    3  
  5 Brown, Paul               56 ELGIN                          2:03.17    2  
 
Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Carroll, Joe              55 EVAN                             33.01    7  
 
Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Carroll, Joe              55 EVAN                           1:13.92    7  
  2 Lencioni, Len             56 COHO                           1:20.41    5  
  3 Spaulding, Robert         55 BUE                            1:21.15    4  
  4 Kracen, Scott             58 ELGIN                          1:30.12    3  
  5 Spector, Stephan          57 TWC                            1:32.81    2  
 
Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Landsman, Stephan         60 UN                               35.00    7  
 
Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Landsman, Stephan         60 UN                             1:20.85    7  
 
Men 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dayton, Barry H           61 ELGIN                          2:58.58    7  
 
Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Osborne, OZ               60 ELGIN                            42.45    7  
  2 Landsman, Stephan         60 UN                               44.58    5  
  3 Dayton, Barry H           61 ELGIN                            45.59    4  
 
Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dayton, Barry H           61 ELGIN                          1:44.51    7  
  2 Osborne, OZ               60 ELGIN                          1:45.28    5  
 
Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dayton, Barry H           61 ELGIN                            48.83    7  
 
Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Osborne, OZ               60 ELGIN                            35.80    7  
 
Men 60-64 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Osborne, OZ               60 ELGIN                          1:26.83    7  
 
Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Osborne, OZ               60 ELGIN                          1:25.76    7  
  2 Dayton, Barry H           61 ELGIN                          1:37.24    5  
 
Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Banfield, Tom             73 OAK                              32.25    7  
 
Men 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Banfield, Tom             73 OAK                            1:13.79    7  
 
Men 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Banfield, Tom             73 OAK                              40.05    7  
 
Men 70-74 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Banfield, Tom             73 OAK                            1:31.63    7  
 
Men 75-79 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Masters, John R           76 SHAB                           3:00.98    7  
 
Men 75-79 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Masters, John R           76 SHAB                             42.23    7  
 
Men 75-79 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Loughlin, Joe             77 SCS                            1:32.28    7  
 
Men 75-79 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Masters, John R           76 SHAB                           1:31.99    7  
 
Men 80-84 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Scheflow, Richard S       82 ELGIN                          1:58.91    7  
 
Men 80-84 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Scheflow, Richard S       82 ELGIN                            58.09    7  
 
Men 80-84 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Scheflow, Richard S       82 ELGIN                          1:11.13    7  
 
Women 18+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 The Wellness Center  'A'                                    2:14.52   14  
     1) Cupro, Patricia W40             2) Ward, Carol W58                
     3) Lindahl, Lori W42               4) Beeskow, Melissa W23           
 
Women 25+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Evanston Masters  'A'                                       2:09.91   14  
     1) Lingner, Heather N W30          2) Hassman, Deborah W32           
     3) Richardson, Robin W45           4) Murphy, Michelle W29           
  2 Elgin Blue Wave  'A'                                        2:20.29   10  
     1) Peters, Michelle M W47          2) Thatcher, Katie W33            
     3) Orlowski, Joyce W41             4) Stiberth, Amanda W41           
 
Women 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 The Wellness Center  'A'                                    2:14.35   14  
     1) Pletch, Mary W W43              2) Streed, Kimberie W51           
     3) Lindahl, Lori W42               4) Howland, Heather W26           
  2 Elgin Blue Wave  'A'                                        3:13.08   10  
     1) Grotenhuis, Corrine L W41       2) Peters, Michelle M W47         
     3) Rubenstein, Judith W45          4) Thatcher, Katie W33            
 
Women 35+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Evanston Masters  'A'                                       2:37.79   14  
     1) Cunningham, Nell W41            2) Riley, Tara W45                
     3) Borchers, Aya W45               4) Richardson, Robin W45          
 
Women 45+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Elgin Blue Wave  'A'                                        2:29.62   14  
     1) LaPonte, Elizabeth W61          2) Kracin, Cindy W56              
     3) Quill, Catherine J W56          4) Vogel, Aileen W54              
 
Women 45+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Elgin Blue Wave  'A'                                        2:49.11   14  
     1) LaPonte, Elizabeth W61          2) Kracin, Cindy W56              
     3) Quill, Catherine J W56          4) Vogel, Aileen W54              
 
Men 25+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Evanston Masters  'A'                                       1:43.06   14  
     1) Ackermann, David A M41          2) Teppo, John M39                
     3) Cunningham, Brian M34           4) Murphy, Richard M26            
  2 The Wellness Center  'A'                                    1:53.26   10  
     1) Poortinga, Vincent M31          2) Mendoza, Leonardo M29          
     3) Lucas, Bret M39                 4) Spector, Stephan M57           
 
Men 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Evanston Masters  'A'                                       1:52.67   14  
     1) Ackermann, David A M41          2) Teppo, John M39                
     3) Kriegsmann, Karl M37            4) Murphy, Richard M26            
  2 Buehler Breakers  'A'                                       2:09.87   10  
     1) Keller, Matt C M37              2) Spaulding, Robert M55          
     3) Lattyak, Scott M27              4) Conlon, Mark A M50             
  3 The Wellness Center  'A'                                    2:22.50    8  
     1) Poortinga, Vincent M31          2) Lindahl, Larry M47             
     3) Mendoza, Leonardo M29           4) Simkus, Paul M58               
 
Men 35+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Elgin Blue Wave  'B'                                        1:55.27   14  
     1) Woerner, Bruce M44              2) Adams, Rod M49                 
     3) Goyette, Brian M M46            4) Kubicek, David M38             
  2 Evanston Masters  'A'                                       2:00.55   10  
     1) Sortor, Don M50                 2) Owens, Bill M43                
     3) Carroll, Joe M55                4) Buck, Tom M49                  
  3 Elgin Blue Wave  'A'                                        2:22.38    8  
     1) Brown, Paul M56                 2) Matherson, Frank M53           
     3) Gordon, Steve M48               4) Bland, Steven M40              
 
Men 35+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Elgin Blue Wave  'B'                                        2:14.51   14  
     1) Kubicek, David M38              2) Gordon, Steve M48              
     3) Bland, Steven M40               4) Goyette, Brian M M46           
  2 Elgin Blue Wave  'A'                                        2:37.68   10  
     1) Adams, Rod M49                  2) Woerner, Bruce M44             
     3) Matherson, Frank M53            4) Brown, Paul M56                
 
Men 55+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Elgin Blue Wave  'A'                                        2:58.24   14  
     1) Scheflow, Richard S M82         2) Dayton, Barry H M61            
     3) Osborne, OZ M60                 4) Kracen, Scott M58              
 
Mixed 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 The Wellness Center  'A'                                    2:28.53   14  
     1) Lucas, Bret M39                 2) Streed, Kimberie W51           
     3) Beeskow, Melissa W23            4) Spector, Stephan M57           
 
Mixed 25+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 The Wellness Center  'A'                                    1:46.44   14  
     1) Pletch, Mary W W43              2) Howland, Heather W26           
     3) Poortinga, Vincent M31          4) Mendoza, Leonardo M29          
  2 Evanston Masters  'A'                                       2:02.09   10  
     1) Riley, Tara W45                 2) Richardson, Robin W45          
     3) Owens, Bill M43                 4) Murphy, Richard M26            
  3 Buehler Breakers  'A'                                       2:06.93    8  
     1) Smar, Susan W43                 2) Spaulding, Robert M55          
     3) Magsim, Jill W28                4) Conlon, Mark A M50             
  4 Elgin Blue Wave  'A'                                        2:21.25    6  
     1) Grotenhuis, Corrine L W41       2) Thatcher, Katie W33            
     3) Adams, Rod M49                  4) Woerner, Bruce M44             
 
Mixed 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 The Wellness Center  'A'                                    2:01.08   14  
     1) Pletch, Mary W W43              2) Poortinga, Vincent M31         
     3) Howland, Heather W26            4) Mendoza, Leonardo M29          
  2 Buehler Breakers  'A'                                       2:11.09   10  
     1) Magsim, Jill W28                2) Spaulding, Robert M55          
     3) Smar, Susan W43                 4) Keller, Matt C M37             
  3 Evanston Masters  'A'                                       2:18.59    8  
     1) Cunningham, Brian M34           2) Borchers, Aya W45              
     3) Buck, Tom M49                   4) Riley, Tara W45                
  4 Elgin Blue Wave  'A'                                        2:45.04    6  
     1) Peters, Michelle M W47          2) Woerner, Bruce M44             
     3) Adams, Rod M49                  4) Thatcher, Katie W33            
 
Mixed 35+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Elgin Blue Wave  'A'                                        1:57.13   14  
     1) Orlowski, Joyce W41             2) Stiberth, Amanda W41           
     3) Kubicek, David M38              4) Goyette, Brian M M46           
  2 The Wellness Center  'A'                                    2:22.03   10  
     1) Luke, Darryl M36                2) Simkus, Paul M58               
     3) Lindahl, Lori W42               4) Ward, Carol W58                
 
Mixed 35+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Coho  'A'                                                   2:01.61   14  
     1) Schwartz, Lisa W43              2) Tuchler, Dave M48              
     3) Block, Andrea J W45             4) Tiuchler, Jim M41              
  2 Evanston Masters  'A'                                       2:12.76   10  
     1) Teppo, John M39                 2) Cunningham, Nell W41           
     3) Richardson, Robin W45           4) Kriegsmann, Karl M37           
  3 Elgin Blue Wave  'A'                                        2:13.70    8  
     1) Kubicek, David M38              2) Stiberth, Amanda W41           
     3) Goyette, Brian M M46            4) Orlowski, Joyce W41            
 
Mixed 45+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Elgin Blue Wave  'A'                                        2:25.21   14  
     1) LaPonte, Elizabeth W61          2) Vogel, Aileen W54              
     3) Matherson, Frank M53            4) Dayton, Barry H M61            
 
Mixed 45+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Elgin Blue Wave  'A'                                        2:57.59   14  
     1) Dayton, Barry H M61             2) Matherson, Frank M53           
     3) Vogel, Aileen W54               4) LaPonte, Elizabeth W61         
 
Mixed 55+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Elgin Blue Wave  'A'                                        2:15.15   14  
     1) Kracin, Cindy W56               2) Osborne, OZ M60                
     3) Kracen, Scott M58               4) Quill, Catherine J W56         
 
Mixed 55+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Elgin Blue Wave  'A'                                        2:31.83   14  
     1) Quill, Catherine J W56          2) Kracin, Cindy W56              
     3) Osborne, OZ M60                 4) Kracen, Scott M58              
 
                    Combined Team Scores - Through Event 26                    
 
  1. Elgin Blue Wave                     687   2. Evanston Masters                    597
  3. The Wellness Center                 403   4. Buehler Breakers                    152
  5. Coho                                127   6. Independant                         124
  7. Chicago Smelts                      111   8. Chicago Blue Dolphins                70
  9. Shabona Sharks                       39  10. Lattof YMCA Master                   32
 11. Vaughn Athletic Center Masters       31  12. Oak Brook Stars                      28
 12. Park Ridge Penguins                  28  14. Lakeshore Athletic Club              26
 15. New City YMCA Orcas                  21  16. St Louis Masters                     14
 17. Chicago Masters                      12  18. Sun City Stingrays                    7
 18. Fossil Fish                           7                                             
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 26                    
 
  1. Elgin Blue Wave                     278   2. Evanston Masters                    276
  3. The Wellness Center                 190   4. Chicago Smelts                       90
  5. Independant                          66   6. Coho                                 49
  7. Buehler Breakers                     43   8. Chicago Blue Dolphins                38
  9. St Louis Masters                     14                                             
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 26                     
 
  1. Elgin Blue Wave                     319   2. Evanston Masters                    293
  3. The Wellness Center                 161   4. Buehler Breakers                     91
  5. Coho                                 64   6. Independant                          58
  7. Shabona Sharks                       39   8. Lattof YMCA Master                   32
  8. Chicago Blue Dolphins                32  10. Vaughn Athletic Center Masters       31
 11. Park Ridge Penguins                  28  11. Oak Brook Stars                      28
 13. Lakeshore Athletic Club              26  14. Chicago Smelts                       21
 14. New City YMCA Orcas                  21  16. Chicago Masters                      12
 17. Fossil Fish                           7  17. Sun City Stingrays                    7