Licensed to ILMSA State Championship Meet       Hy-Tek's Meet Manager 3/22/2007
                            masters2007 - 3/18/2007                            
                                    Results                                    
 
Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Golden, Stacy             24 TIM                              26.77   20  
  2 O'Connor, Bridget         22 LWM                              29.53   17  
  3 Litoff, Dana K            22 CHS                              36.16   16  
 
Women 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Golden, Stacy             24 TIM                              59.53   20  
 
Women 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Litoff, Dana K            22 CHS                            2:53.81   20  
 
Women 18-24 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Beeskow, Melissa A        23 TWC                            6:19.52   20  
 
Women 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Connor, Bridget         22 LWM                              33.93   20  
  2 Beeskow, Melissa A        23 TWC                              36.04   17  
 
Women 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Golden, Stacy             24 TIM                              34.46   20  
  2 O'Connor, Bridget         22 LWM                              37.52   17  
  3 Beeskow, Melissa A        23 TWC                              42.13   16  
 
Women 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Golden, Stacy             24 TIM                            1:16.83   20  
  2 Litoff, Dana K            22 CHS                            1:41.69   17  
 
Women 18-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Beeskow, Melissa A        23 TWC                            1:18.97   20  
 
Women 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Golden, Stacy             24 TIM                            1:03.39   20  
  2 O'Connor, Bridget         22 LWM                            1:13.44   17  
 
Women 18-24 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Connor, Bridget         22 LWM                            2:32.48   20  
  2 Beeskow, Melissa A        23 TWC                            2:48.13   17  
  3 Litoff, Dana K            22 CHS                            3:19.77   16  
 
Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Tusa, Zsejke              28 UNAT                             25.09   20  
  2 Kozlowski, Laura          29 NWSC                             27.13   17  
  3 Anger, Lori               29 EVAN                             28.79   16  
  4 Zywica, Jolene            25 MGM                              28.84   15  
  5 Howland, Heather A        26 TWC                              28.97   14  
  6 Pencek, Janelle A         25 NWSC                             29.34   13  
 
Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Tusa, Zsejke              28 UNAT                             56.01   20  
  2 Kozlowski, Laura          29 NWSC                             58.20   17  
  3 Pencek, Janelle A         25 NWSC                           1:04.09   16  
  4 Howland, Heather A        26 TWC                            1:05.66   15  
  5 Kile, Kelly               29 EBW                            1:09.04   14  
 
Women 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kozlowski, Laura          29 NWSC                           2:06.67   20  
  2 Nelson, Katie             26 RUSH                           2:17.89   17  
  3 Tusa, Zsejke              28 UNAT                           2:19.37   16  
  4 Pencek, Janelle A         25 NWSC                           2:22.10   15  
 
Women 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Perry, Kelly              26 DEL                            5:31.14   20  
  2 Kozlowski, Laura          29 NWSC                           5:41.85   17  
  3 Nelson, Katie             26 RUSH                           6:13.69   16  
  4 Kile, Kelly               29 EBW                            6:56.51   15  
 
Women 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- Howland, Heather A        26 TWC                                 DQ  
 
Women 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kozlowski, Laura          29 NWSC                           1:07.62   20  
 
Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Anger, Lori               29 EVAN                             38.59   20  
  2 Kile, Kelly               29 EBW                              39.68   17  
 
Women 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Zywica, Jolene            25 MGM                            1:25.90   20  
  2 Kile, Kelly               29 EBW                            1:27.75   17  
 
Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Tusa, Zsejke              28 UNAT                             27.14   20  
  2 Howland, Heather A        26 TWC                              31.84   17  
  3 Anger, Lori               29 EVAN                             32.06   16  
  4 Pencek, Janelle A         25 NWSC                             35.23   15  
 
Women 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Zywica, Jolene            25 MGM                            1:16.37   20  
 -- Howland, Heather A        26 TWC                                 DQ  
 
Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Tusa, Zsejke              28 UNAT                           1:04.47   20  
  2 Zywica, Jolene            25 MGM                            1:11.71   17  
 -- Kile, Kelly               29 EBW                                 DQ  
 
Women 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nelson, Katie             26 RUSH                           2:37.53   20  
 
Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Paulsen, Kristina J       30 NWSC                             26.58   20  
  2 Colburn, Carrie A         32 NWSC                             28.69   17  
  3 Timmerman, Amy M          33 EBW                              42.46   16  
 -- Westhoff, Sarah           31 TIM                                 DQ  
 
Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Colburn, Carrie A         32 NWSC                           1:03.14   20  
  2 Timmerman, Amy M          33 EBW                            1:40.93   17  
 -- Westhoff, Sarah           31 TIM                                 DQ  
 
Women 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Paulsen, Kristina J       30 NWSC                           2:21.31   20  
  2 Colburn, Carrie A         32 NWSC                           2:24.64   17  
  3 Timmerman, Amy M          33 EBW                            3:31.70   16  
 -- Westhoff, Sarah           31 TIM                                 DQ  
 
Women 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Timmerman, Amy M          33 EBW                            9:18.89   20  
 
Women 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- Colburn, Carrie A         32 NWSC                                DQ  
 
Women 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Paulsen, Kristina J       30 NWSC                             28.19   20  
 
Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Paulsen, Kristina J       30 NWSC                           1:04.47   20  
 -- Westhoff, Sarah           31 TIM                                 DQ  
 
Women 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Paulsen, Kristina J       30 NWSC                           2:25.70   20  
 -- Westhoff, Sarah           31 TIM                                 DQ  
 
Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Oine, Elizabeth           36 EBW                              28.41   20  
  2 Hultquist, Megan E        36 BPDG                             29.98   17  
  3 Scobble, Karen            38 MGM                              30.56   16  
 
Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Oine, Elizabeth           36 EBW                            1:05.25   20  
  2 Hultquist, Megan E        36 BPDG                           1:07.80   17  
 
Women 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hultquist, Megan E        36 BPDG                           2:31.69   20  
 
Women 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Giles-Ott, Ruth M         38 CHS                            7:53.16   20  
 
Women 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pieroni, Nancy E          39 ACME                             34.83   20  
  2 Scobble, Karen            38 MGM                              37.23   17  
 
Women 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pieroni, Nancy E          39 ACME                           1:14.85   20  
  2 Giles-Ott, Ruth M         38 CHS                            1:28.76   17  
 
Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Giles-Ott, Ruth M         38 CHS                              48.60   20  
 
Women 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Oine, Elizabeth           36 EBW                              31.68   20  
  2 Pieroni, Nancy E          39 ACME                             32.99   17  
  3 Scobble, Karen            38 MGM                              35.05   16  
  4 Hultquist, Megan E        36 BPDG                             35.20   15  
 
Women 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Oine, Elizabeth           36 EBW                            1:12.88   20  
  2 Hultquist, Megan E        36 BPDG                           1:20.60   17  
  3 Giles-Ott, Ruth M         38 CHS                            1:38.81   16  
 
Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Oine, Elizabeth           36 EBW                            1:13.44   20  
  2 Pieroni, Nancy E          39 ACME                           1:13.65   17  
  3 Giles-Ott, Ruth M         38 CHS                            1:30.77   16  
 
Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pletch, Mary W            43 TWC                              26.75   20  
  2 Hacker, Sara K            42 NWSC                             28.44   17  
  3 Haney, Sue E              44 MGM                              28.89   16  
  4 Stiberth, Amanda          41 EBW                              30.70   15  
  5 Ellwood, Margaret A       43 BPDG                             31.01   14  
  6 Grotenhuis, Corinne L     41 EBW                              33.30   12.5
  6 Orlowski, Joyce           41 EBW                              33.30   12.5
 
Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pletch, Mary W            43 TWC                              59.95   20  
  2 Kafka, Heidi D            44 CHS                            1:01.55   17  
  3 Haney, Sue E              44 MGM                            1:09.17   16  
  4 Orlowski, Joyce           41 EBW                            1:19.85   15  
 
Women 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Smar, Susan M             43 BUEH                           2:37.11   20  
 
Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hacker, Sara K            42 NWSC                             33.16   20  
  2 Orlowski, Joyce           41 EBW                              36.95   17  
  3 Grotenhuis, Corinne L     41 EBW                              51.49   16  
 
Women 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Orlowski, Joyce           41 EBW                            1:21.06   20  
 
Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hacker, Sara K            42 NWSC                             37.77   20  
  2 Kafka, Heidi D            44 CHS                              37.93   17  
  3 Pletch, Mary W            43 TWC                              38.05   16  
  4 Stiberth, Amanda          41 EBW                              39.42   15  
  5 Ellwood, Margaret A       43 BPDG                             40.55   14  
  6 Grotenhuis, Corinne L     41 EBW                              44.73   13  
 
Women 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kafka, Heidi D            44 CHS                            1:22.87   20  
  2 Stiberth, Amanda          41 EBW                            1:25.88   17  
  3 Grotenhuis, Corinne L     41 EBW                            1:45.70   16  
 
Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hacker, Sara K            42 NWSC                             31.33   20  
  2 Pletch, Mary W            43 TWC                              31.69   17  
  3 Haney, Sue E              44 MGM                              32.05   16  
  4 Smar, Susan M             43 BUEH                             32.35   15  
  5 Ellwood, Margaret A       43 BPDG                             35.09   14  
 
Women 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Smar, Susan M             43 BUEH                           1:14.23   20  
 
Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pletch, Mary W            43 TWC                            1:11.00   20  
  2 Kafka, Heidi D            44 CHS                            1:11.81   17  
  3 Stiberth, Amanda          41 EBW                            1:18.07   16  
  4 Haney, Sue E              44 MGM                            1:19.30   15  
  5 Ellwood, Margaret A       43 BPDG                           1:19.60   14  
  6 Orlowski, Joyce           41 EBW                            1:26.98   13  
 
Women 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kafka, Heidi D            44 CHS                            2:38.40   20  
  2 Smar, Susan M             43 BUEH                           2:50.31   17  
 
Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Renita             45 UNAT                             32.45   20  
  2 Salus, Rae F              45 MGM                              33.53   17  
  3 Mark, Tammi L             46 EBW                              33.63   16  
  4 Rogers, Rachel J          49 NYRS                             38.05   15  
 -- Peters, Michelle          47 EBW                                 DQ  
 
Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Peot, Teri A              45 NWSC                           1:01.18   20  
  2 Smith, Renita             45 UNAT                           1:13.57   17  
  3 Mark, Tammi L             46 EBW                            1:18.55   16  
 -- Block, Andrea J           45 COHO                                DQ  
 -- Peters, Michelle          47 EBW                                 DQ  
 
Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Block, Andrea J           45 COHO                           2:23.38   20  
  2 Peot, Teri A              45 NWSC                           2:29.78   17  
  3 Smith, Renita             45 UNAT                           2:40.51   16  
  4 Mark, Tammi L             46 EBW                            2:55.94   15  
  5 Rogers, Rachel J          49 NYRS                           3:01.71   14  
  6 Rubenstein, Judith        45 EBW                            4:15.85   13  
 
Women 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Block, Andrea J           45 COHO                           5:40.10   20  
  2 Smith, Renita             45 UNAT                           7:10.10   17  
  3 Salus, Rae F              45 MGM                            7:23.30   16  
  4 Rogers, Rachel J          49 NYRS                           7:53.28   15  
  5 Mark, Tammi L             46 EBW                            8:07.53   14  
 
Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Salus, Rae F              45 MGM                              40.63   20  
 -- Peters, Michelle          47 EBW                                 DQ  
 
Women 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Salus, Rae F              45 MGM                            1:26.56   20  
  2 Rubenstein, Judith        45 EBW                            2:09.33   17  
 
Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Renita             45 UNAT                             45.93   20  
 
Women 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rubenstein, Judith        45 EBW                            2:11.28   20  
 -- Peters, Michelle          47 EBW                                 DQ  
 
Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Block, Andrea J           45 COHO                             29.30   20  
  2 Peot, Teri A              45 NWSC                             30.40   17  
  3 Salus, Rae F              45 MGM                              41.22   16  
 -- Rubenstein, Judith        45 EBW                                 DQ  
 -- Peters, Michelle          47 EBW                                 DQ  
 
Women 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rubenstein, Judith        45 EBW                            2:11.62   20  
 
Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Peot, Teri A              45 NWSC                           1:12.27   20  
 
Women 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rubenstein, Judith        45 EBW                            4:27.10   20  
 
Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Vogel, Aileen E           54 EBW                            1:16.20   20  
  2 Beinke, Luanne E          53 IM                             1:17.55   17  
 
Women 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Beinke, Luanne E          53 IM                             2:44.67   20  
  2 Vogel, Aileen E           54 EBW                            2:48.63   17  
  3 Kripke, Joan M            54 EBW                            4:22.02   16  
 
Women 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Beinke, Luanne E          53 IM                             6:34.48   20  
  2 Kripke, Joan M            54 EBW                           11:19.94   17  
 
Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Beinke, Luanne E          53 IM                               36.25   20  
  2 Streed, Kim               51 TWC                              44.95   17  
 
Women 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Beinke, Luanne E          53 IM                             1:17.16   20  
  2 Vogel, Aileen E           54 EBW                            1:35.27   17  
 
Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Streed, Kim               51 TWC                              40.52   20  
  2 Kripke, Joan M            54 EBW                              55.12   17  
 
Women 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Streed, Kim               51 TWC                            1:31.53   20  
  2 Kripke, Joan M            54 EBW                            2:02.00   17  
 
Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Vogel, Aileen E           54 EBW                              41.62   20  
 
Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Vogel, Aileen E           54 EBW                            1:27.54   20  
 
Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kracen, Cindy S           56 EBW                              35.32   20  
 
Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kracen, Cindy S           56 EBW                            1:21.69   20  
 
Women 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Quill, Catherine J        57 EBW                            2:36.18   20  
 
Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Quill, Catherine J        57 EBW                              50.97   20  
 
Women 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kracen, Cindy S           56 EBW                              45.35   20  
 
Women 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kracen, Cindy S           56 EBW                            1:43.72   20  
 
Women 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Quill, Catherine J        57 EBW                            1:23.03   20  
 
Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kracen, Cindy S           56 EBW                            1:29.78   20  
 
Women 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Quill, Catherine J        57 EBW                            3:00.51   20  
 
Women 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 LaPonte, Elizabeth        61 EBW                              42.88   20  
 
Women 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 LaPonte, Elizabeth        61 EBW                            1:34.10   20  
 
Women 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 LaPonte, Elizabeth        61 EBW                            3:25.52   20  
 
Women 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 LaPonte, Elizabeth        61 EBW                              50.97   20  
 
Women 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 LaPonte, Elizabeth        61 EBW                            1:51.52   20  
 
Women 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- Sherwood, Dianne          66 TIM                                 DQ  
 
Women 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- Sherwood, Dianne          66 TIM                                 DQ  
 
Women 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- Sherwood, Dianne          66 TIM                                 DQ  
 
Women 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Madsen, Lois R            74 ACME                           1:07.57   20  
 
Women 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Madsen, Lois R            74 ACME                           2:27.30   20  
 
Women 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Souchek, Joan             79 SCS                            1:09.69   20  
 -- Fabian, Caryl K           79 SCS                                 DQ  
 -- Snyder, Hannalore         76 SLM                                 DQ  
 
Women 75-79 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- Fabian, Caryl K           79 SCS                                 DQ  
 
Women 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Souchek, Joan             79 SCS                            1:22.41   20  
 
Women 75-79 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- Fabian, Caryl K           79 SCS                                 DQ  
 
Women 75-79 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- Fabian, Caryl K           79 SCS                                 DQ  
 -- Snyder, Hannalore         76 SLM                                 DQ  
 
Women 75-79 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- Snyder, Hannalore         76 SLM                                 DQ  
 
Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- Couarrubias, Carlos       18 RUSH                                DQ  
 
Men 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Couarrubias, Carlos       18 RUSH                             55.36   20  
 
Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Javorski, John            28 MGM                              22.97   20  
  2 Culver, Ben               28 EBW                              24.52   17  
 
Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Javorski, John            28 MGM                              53.46   20  
 
Men 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Culver, Ben               28 EBW                            1:54.83   20  
  2 Zalokar, Michael W        28 RUSH                           2:12.45   17  
 
Men 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Zalokar, Michael W        28 RUSH                           1:18.46   20  
 
Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Javorski, John            28 MGM                              25.94   20  
  2 Culver, Ben               28 EBW                              25.99   17  
 
Men 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Culver, Ben               28 EBW                              57.54   20  
  2 Javorski, John            28 MGM                            1:00.26   17  
 
Men 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Zalokar, Michael W        28 RUSH                           2:34.27   20  
 
Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Poortinga, Vincent        31 TWC                              24.75   20  
  2 Sprenger, Nathan J        31 BPDG                             26.20   17  
  3 Figueres, Ruben           33 LAC                              26.59   16  
 
Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Morris, Chad              30 MGM                              49.38   20  
 
Men 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Morris, Chad              30 MGM                            1:55.09   20  
  2 Figueres, Ruben           33 LAC                            2:00.14   17  
  3 Poortinga, Vincent        31 TWC                            2:14.62   16  
 
Men 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Figueres, Ruben           33 LAC                            5:15.37   20  
 
Men 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- Cunningham, Brian D       34 EVAN                                DQ  
 
Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Morris, Chad              30 MGM                              29.37   20  
  2 Sprenger, Nathan J        31 BPDG                             32.89   17  
 -- Cunningham, Brian D       34 EVAN                                DQ  
 
Men 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Morris, Chad              30 MGM                            1:05.71   20  
 -- Cunningham, Brian D       34 EVAN                                DQ  
 
Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Poortinga, Vincent        31 TWC                              27.45   20  
 
Men 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Poortinga, Vincent        31 TWC                            1:01.13   20  
  2 Figueres, Ruben           33 LAC                            1:10.48   17  
 
Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Morris, Chad              30 MGM                              57.13   20  
  2 Coan, Jonathan            30 UNAT                           1:03.53   17  
  3 Figueres, Ruben           33 LAC                            1:08.55   16  
  4 Sprenger, Nathan J        31 BPDG                           1:09.27   15  
 -- Cunningham, Brian D       34 EVAN                                DQ  
 
Men 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Poortinga, Vincent        31 TWC                            2:16.67   20  
 -- Cunningham, Brian D       34 EVAN                                DQ  
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- Kriegsmann, Karl C        37 EVAN                                DQ  
 
Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Beck, Stephen A           35 SCM                              52.86   20  
  2 Colburn, Christopher M    35 ABM                              53.12   17  
 
Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Beck, Stephen A           35 SCM                            1:53.67   20  
  2 Lightfoot, Brent          38 RUSH                           2:11.05   17  
 
Men 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Beck, Stephen A           35 SCM                            5:05.60   20  
  2 Lightfoot, Brent          38 RUSH                           6:04.78   17  
 
Men 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- Kriegsmann, Karl C        37 EVAN                                DQ  
 
Men 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Malas, Bryan              39 LAC                            1:00.14   20  
 -- Kriegsmann, Karl C        37 EVAN                                DQ  
 -- Kubicek, David M          38 EBW                                 DQ  
 
Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Colburn, Christopher M    35 ABM                              31.63   20  
 
Men 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lightfoot, Brent          38 RUSH                           1:15.76   20  
  2 Kubicek, David M          38 EBW                            1:17.78   17  
 
Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kubicek, David M          38 EBW                              29.10   20  
 
Men 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Malas, Bryan              39 LAC                              56.47   20  
 
Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kubicek, David M          38 EBW                            1:06.96   20  
 
Men 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kubicek, David M          38 EBW                            2:32.64   20  
 
Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gerlach, Fritz            40 NWSC                             26.76   20  
 -- Barger, Joe A             40 IM                                  DQ  
 
Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Royko, Mark E             42 TIM                            1:05.28   20  
  2 Bland, Steven P           40 EBW                            1:12.71   17  
 
Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Royko, Mark E             42 TIM                            2:22.38   20  
  2 Bland, Steven P           40 EBW                            2:46.82   17  
 
Men 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Royko, Mark E             42 TIM                            6:22.13   20  
  2 Woerner, Bruce            44 EBW                            7:23.64   17  
  3 Bland, Steven P           40 EBW                            7:32.93   16  
 
Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Royko, Mark E             42 TIM                              33.64   20  
  2 Bland, Steven P           40 EBW                              46.01   17  
 -- Barger, Joe A             40 IM                                  DQ  
 
Men 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Royko, Mark E             42 TIM                            1:14.05   20  
 -- Barger, Joe A             40 IM                                  DQ  
 
Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gerlach, Fritz            40 NWSC                             33.79   20  
  2 Woerner, Bruce            44 EBW                              39.14   17  
 
Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gerlach, Fritz            40 NWSC                           1:15.88   20  
  2 Woerner, Bruce            44 EBW                            1:26.20   17  
 
Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gerlach, Fritz            40 NWSC                             29.61   20  
  2 Bland, Steven P           40 EBW                              41.77   17  
 -- Barger, Joe A             40 IM                                  DQ  
 
Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gerlach, Fritz            40 NWSC                           1:09.45   20  
  2 Woerner, Bruce            44 EBW                            1:28.18   17  
 -- Barger, Joe A             40 IM                                  DQ  
 
Men 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Woerner, Bruce            44 EBW                            3:21.63   20  
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rowland, Jim B            46 LIB                              24.50   20  
  2 McCormack, Tom            45 SCM                              24.80   17  
  3 Gohl, Michael J           46 HARB                             28.62   16  
  4 Adams, Rod                49 EBW                              30.37   15  
  5 Traynor, John             45 AM                               30.71   14  
 
Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 McCormack, Tom            45 SCM                              57.88   20  
  2 Goyette, Brian M          47 EBW                              59.18   17  
  3 Traynor, John             45 AM                             1:07.44   16  
 
Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Goyette, Brian M          47 EBW                            2:10.75   20  
 
Men 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Goyette, Brian M          47 EBW                            5:57.36   20  
  2 Schark, Mark D            45 EBW                            6:28.05   17  
 
Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Adams, Rod                49 EBW                              37.23   20  
 
Men 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Schark, Mark D            45 EBW                            1:11.03   20  
 -- Meyers, Dave J            49 SCM                                 DQ  
 
Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gohl, Michael J           46 HARB                             34.38   20  
  2 Adams, Rod                49 EBW                              41.46   17  
 -- Meyers, Dave J            49 SCM                                 DQ  
 
Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gohl, Michael J           46 HARB                           1:18.38   20  
  2 Goyette, Brian M          47 EBW                            1:25.49   17  
 -- Meyers, Dave J            49 SCM                                 DQ  
 
Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rowland, Jim B            46 LIB                              27.76   20  
  2 McCormack, Tom            45 SCM                              28.69   17  
  3 Traynor, John             45 AM                               31.48   16  
 
Men 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rowland, Jim B            46 LIB                            1:02.76   20  
  2 Schark, Mark D            45 EBW                            1:16.67   17  
 
Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gohl, Michael J           46 HARB                           1:03.53   20  
  2 Adams, Rod                49 EBW                            1:17.47   17  
 -- Meyers, Dave J            49 SCM                                 DQ  
 
Men 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Goyette, Brian M          47 EBW                            2:41.70   20  
  2 Schark, Mark D            45 EBW                            2:53.77   17  
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Troy, Mike                51 BPDG                             28.45   20  
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Troy, Mike                51 BPDG                           1:02.71   20  
 -- Keenan, George W          53 COHO                                DQ  
 
Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Brezina, Randall G        53 HARB                           2:02.00   20  
 
Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Keenan, George W          53 COHO                           5:51.49   20  
 
Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Matherson, Frank          53 EBW                            1:36.51   20  
 
Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- Matherson, Frank          53 EBW                                 DQ  
 
Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Brezina, Randall G        53 HARB                           1:19.41   20  
  2 Matherson, Frank          53 EBW                            1:42.43   17  
 
Men 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Brezina, Randall G        53 HARB                           1:06.12   20  
  2 Matherson, Frank          53 EBW                            1:45.11   17  
 -- Keenan, George W          53 COHO                                DQ  
 
Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Troy, Mike                51 BPDG                           1:14.56   20  
 
Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Matherson, Frank          53 EBW                            5:26.62   20  
 -- Keenan, George W          53 COHO                                DQ  
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lencioni, Len M           56 COHO                             28.59   20  
  2 Kracen, Scott A           58 EBW                              29.69   17  
  3 Simkus, Paul              58 TWC                              39.61   16  
 
Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kracen, Scott A           58 EBW                            1:06.97   20  
  2 Simkus, Paul              58 TWC                            1:32.85   17  
 
Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kracen, Scott A           58 EBW                            2:27.26   20  
  2 Lencioni, Len M           56 COHO                           2:29.46   17  
  3 Simkus, Paul              58 TWC                            3:21.98   16  
 
Men 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Simkus, Paul              58 TWC                            8:50.45   20  
 
Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sloan, John               55 COHO                             34.69   20  
  2 Kracen, Scott A           58 EBW                              46.74   17  
  3 Simkus, Paul              58 TWC                              50.31   16  
 
Men 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sloan, John               55 COHO                           1:16.91   20  
  2 Kracen, Scott A           58 EBW                            1:39.41   17  
 
Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sloan, John               55 COHO                             35.24   20  
 
Men 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sloan, John               55 COHO                           1:18.46   20  
  2 Lencioni, Len M           56 COHO                           1:28.69   17  
 
Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lazzara, Angelo           60 LAC                              33.94   20  
  2 Thompson, Bob E           61 EBW                              34.54   17  
  3 Landsman, Stephan         60 TIM                              34.87   16  
 -- Hora, Terry L             64 SCS                                 DQ  
 
Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lazzara, Angelo           60 LAC                            1:16.98   20  
  2 Landsman, Stephan         60 TIM                            1:24.68   17  
 -- Hora, Terry L             64 SCS                                 DQ  
 
Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Osborne, Oz               60 EBW                              43.67   20  
  2 Landsman, Stephan         60 TIM                              45.40   17  
  3 Dayton, Barry             61 EBW                              46.00   16  
 -- Hora, Terry L             64 SCS                                 DQ  
 
Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Osborne, Oz               60 EBW                            1:30.96   20  
  2 Dayton, Barry             61 EBW                            1:41.44   17  
 
Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Bob E           61 EBW                              44.55   20  
  2 Dayton, Barry             61 EBW                              49.03   17  
 -- Hora, Terry L             64 SCS                                 DQ  
 
Men 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Bob E           61 EBW                            1:40.38   20  
 
Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Osborne, Oz               60 EBW                              35.16   20  
 
Men 60-64 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Osborne, Oz               60 EBW                            1:27.81   20  
 
Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dayton, Barry             61 EBW                            1:36.81   20  
 -- Hora, Terry L             64 SCS                                 DQ  
 
Men 60-64 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Osborne, Oz               60 EBW                            3:07.50   20  
  2 Dayton, Barry             61 EBW                            3:40.01   17  
 
Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Jackson, Peter T          66 BUEH                             34.35   20  
  2 Voigt, Alfred D           69 PRP                              38.85   17  
  3 Landrum, Phil             68 NWSC                             42.62   16  
 
Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Voigt, Alfred D           69 PRP                            1:26.33   20  
  2 Landrum, Phil             68 NWSC                           1:39.45   17  
 
Men 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Landrum, Phil             68 NWSC                           4:40.50   20  
 
Men 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Englehorn, Gary F         69 NWSC                          12:52.40   20  
 
Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Landrum, Phil             68 NWSC                             46.11   20  
 
Men 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Landrum, Phil             68 NWSC                           1:48.36   20  
  2 Englehorn, Gary F         69 NWSC                           3:06.22   17  
 
Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Jackson, Peter T          66 BUEH                             39.42   20  
 
Men 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Jackson, Peter T          66 BUEH                           1:30.54   20  
  2 Englehorn, Gary F         69 NWSC                           3:09.38   17  
 
Men 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- Voigt, Alfred D           69 PRP                                 DQ  
 
Men 65-69 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Englehorn, Gary F         69 NWSC                           4:12.58   20  
 
Men 65-69 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Jackson, Peter T          66 BUEH                           3:10.29   20  
  2 Englehorn, Gary F         69 NWSC                           6:34.94   17  
 
Men 75-79 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Loughlin, Joseph T        77 SCS                              50.59   20  
 
Men 75-79 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Loughlin, Joseph T        77 SCS                            2:00.96   20  
 
Men 80-84 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Scheflow, Richard         82 EBW                              48.45   20  
 
Men 80-84 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Scheflow, Richard         82 EBW                            1:53.20   20  
 
Men 80-84 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Scheflow, Richard         82 EBW                              59.70   20  
  2 Beebe, Albert             83 SCS                            2:53.86   17  
 
Men 80-84 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Scheflow, Richard         82 EBW                            2:09.59   20  
 
Men 80-84 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Scheflow, Richard         82 EBW                            1:07.25   20  
 -- Beebe, Albert             83 SCS                                 DQ  
 
                    Combined Team Scores - Through Event 25                    
 
  1. Elgin Blue Wave                    2088   2. Naperville Waves                    739
  3. The Wellness Center Seadogs         467   4. Mgm Masters                         450
  5. Bartlett Gators                     251   6. Team Illinois Masters               250
  7. Chicago Smelts                      249   8. Coho                                214
  9. Unattached                          203  10. Rush                                184
 11. Lakeshore Athletics Club            166  12. Buehler Breakers                    152
 13. Harbor Hurricanes                   136  14. ST Charles Masters                  114
 14. Acme Swim Team                      114  16. Iowa Masters                         97
 16. Sun City Stingrays                   97  18. Lincoln Way Masters                  91
 19. Libertyville Masters                 60  20. Evanston Catfish                     52
 21. Auburn Masters                       46  22. Naperville YMCA Red Snappers         44
 23. Academy Bullets Masters              37  23. Park Ridge Penguins                  37
 25. Delnor                               20                                             
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 25                    
 
  1. Elgin Blue Wave                    1022   2. Naperville Waves                    455
  3. The Wellness Center Seadogs         286   4. Mgm Masters                         273
  5. Chicago Smelts                      249   6. Unattached                          186
  7. Bartlett Gators                     142   8. Acme Swim Team                      114
  9. Team Illinois Masters               100  10. Iowa Masters                         97
 11. Lincoln Way Masters                  91  12. Buehler Breakers                     72
 13. Coho                                 60  14. Rush                                 53
 15. Evanston Catfish                     52  16. Naperville YMCA Red Snappers         44
 17. Sun City Stingrays                   40  18. Delnor                               20
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 25                     
 
  1. Elgin Blue Wave                    1066   2. Naperville Waves                    284
  3. The Wellness Center Seadogs         181   4. Mgm Masters                         177
  5. Lakeshore Athletics Club            166   6. Coho                                154
  7. Team Illinois Masters               150   8. Harbor Hurricanes                   136
  9. Rush                                131  10. ST Charles Masters                  114
 11. Bartlett Gators                     109  12. Buehler Breakers                     80
 13. Libertyville Masters                 60  14. Sun City Stingrays                   57
 15. Auburn Masters                       46  16. Park Ridge Penguins                  37
 16. Academy Bullets Masters              37  18. Unattached                           17