Licensed to ILMSA State Championship Meet
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 1/31/2010 03:07 PM
                     Danville DUAL Pentatholon - 1/31/2010                     
                                    Results                                    
 
Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Madgiak, Jen L            24 Unattached             26.00      25.99   20  
 
Women 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Madgiak, Jen L            24 Unattached             32.00      30.95   20  
 
Women 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Madgiak, Jen L            24 Unattached             38.00      33.95   20  
 
Women 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Madgiak, Jen L            24 Unattached             32.00      28.26   20  
 
Women 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Madgiak, Jen L            24 Unattached           1:08.00    1:07.36   20  
                  30.40     1:07.36 (36.96)                                        
 
Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Priven, Moira             27 Cyma-IL                   NT      31.87   20  
 
Women 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Priven, Moira             27 Cyma-IL                   NT         DQ  
 
Women 25-29 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bemis, Missy S            29 ZILA-OZ                   NT      18.05   20  
 
Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bemis, Missy S            29 ZILA-OZ                36.02      38.14   20  
 
Women 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bemis, Missy S            29 ZILA-OZ              1:07.10    1:21.82   20  
                  38.66     1:21.82 (43.16)                                        
 
Women 25-29 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bemis, Missy S            29 ZILA-OZ                   NT      15.14   20  
 
Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Priven, Moira             27 Cyma-IL                   NT      35.99   20  
 
Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bemis, Missy S            29 ZILA-OZ              1:05.10    1:14.38   20  
                  35.76     1:14.38 (38.62)                                        
  2 Priven, Moira             27 Cyma-IL              1:18.57    1:22.98   17  
                  37.63     1:22.98 (45.35)                                        
 
Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lubinski, Tiffany E       31 ZILA-OZ                   NT    1:19.01   20  
                  37.62     1:19.01 (41.39)                                        
 
Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lubinski, Tiffany E       31 ZILA-OZ                   NT      41.10   20  
 
Women 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lubinski, Tiffany E       31 ZILA-OZ                   NT    1:31.68   20  
                  44.59     1:31.68 (47.09)                                        
 
Women 30-34 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lubinski, Tiffany E       31 ZILA-OZ                   NT      19.62   20  
 
Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lubinski, Tiffany E       31 ZILA-OZ                   NT    1:29.30   20  
                  44.35     1:29.30 (44.95)                                        
 
Women 35-39 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hoist, Missy              39 Dany-IL                   NT      22.28   20  
 
Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Day, Nadine               39 Dany-IL                28.00      26.14   20  
  2 Norton, Jenny G           38 ZILA-OZ                38.00      29.25   17  
  3 Cessna, Kim               39 Dany-IL                   NT      37.22   16  
  4 Lange, Heidi              35 Dany-IL                   NT      40.15   15  
 
Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Colburn, Carrie A         35 ABM-IL               1:05.00    1:04.01   20  
                  30.48     1:04.01 (33.53)                                        
  2 Chan-O'Connell, Fontaine  35 Dany-IL              1:05.00    1:06.02   17  
                  32.39     1:06.02 (33.63)                                        
  3 Norton, Jenny G           38 ZILA-OZ              1:25.00    1:06.29   16  
                  33.39     1:06.29 (32.90)                                        
  4 Cessna, Kim               39 Dany-IL                   NT    1:24.80   15  
                  40.46     1:24.80 (44.34)                                        
 
Women 35-39 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cessna, Kim               39 Dany-IL                   NT      22.31   20  
  2 Hoist, Missy              39 Dany-IL                   NT      24.01   17  
 
Women 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Day, Nadine               39 Dany-IL                34.00      30.69   20  
  2 Norton, Jenny G           38 ZILA-OZ                45.00      38.29   17  
 
Women 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chan-O'Connell, Fontaine  35 Dany-IL              1:25.00    1:23.52   20  
                  58.62     1:23.52 (24.90)                                        
  2 Colburn, Carrie A         35 ABM-IL               1:28.00    1:27.85   17  
                  43.52     1:27.85 (44.33)                                        
 
Women 35-39 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lange, Heidi              35 Dany-IL                   NT      23.21   20  
 
Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Day, Nadine               39 Dany-IL                35.00      32.90   20  
 
Women 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Norton, Jenny G           38 ZILA-OZ              1:35.00    1:28.30   20  
                  42.48     1:28.30 (45.82)                                        
  2 Colburn, Carrie A         35 ABM-IL               1:34.00    1:29.13   17  
                  41.84     1:29.13 (47.29)                                        
  3 Chan-O'Connell, Fontaine  35 Dany-IL              1:35.00    1:35.69   16  
                  46.90     1:35.69 (48.79)                                        
 
Women 35-39 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Lange, Heidi              35 Dany-IL                   NT         DQ  
 
Women 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Day, Nadine               39 Dany-IL                30.00      28.23   20  
 
Women 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chan-O'Connell, Fontaine  35 Dany-IL              1:20.00    1:21.75   20  
                  37.88     1:21.75 (43.87)                                        
  2 Colburn, Carrie A         35 ABM-IL               1:27.00    1:26.91   17  
                  39.03     1:26.91 (47.88)                                        
 
Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Day, Nadine               39 Dany-IL              1:08.00    1:03.97   20  
                  29.90     1:03.97 (34.07)                                        
  2 Norton, Jenny G           38 ZILA-OZ              1:35.00    1:17.56   17  
                  36.53     1:17.56 (41.03)                                        
  3 Colburn, Carrie A         35 ABM-IL               1:19.00    1:18.71   16  
                  39.09     1:18.71 (39.62)                                        
  4 Lange, Heidi              35 Dany-IL                   NT    1:59.52   15  
                  55.30   1:59.52 (1:04.22)                                        
 
Women 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chan-O'Connell, Fontaine  35 Dany-IL              2:50.00    2:53.75   20  
                  37.61     1:23.15 (45.54)     2:14.96 (51.81)     2:53.75 (38.79)
 
Women 40-44 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zimmerman, Julie          40 Dany-IL                   NT      16.31   20  
 
Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zimmerman, Julie          40 Dany-IL                   NT      36.76   20  
  2 Slosar, Judy A            41 ZILA-OZ                42.10      39.62   17  
 
Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zimmerman, Julie          40 Dany-IL                   NT    1:21.80   20  
                  38.36     1:21.80 (43.44)                                        
  2 Slosar, Judy A            41 ZILA-OZ              1:12.52    1:32.01   17  
                  44.59     1:32.01 (47.42)                                        
 
Women 40-44 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zimmerman, Julie          40 Dany-IL                   NT      19.47   20  
  2 Slosar, Judy A            41 ZILA-OZ                   NT      22.38   17  
 
Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slosar, Judy A            41 ZILA-OZ                45.06      50.13   20  
 
Women 40-44 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slosar, Judy A            41 ZILA-OZ                   NT      26.44   20  
 
Women 45-49 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Land, Jean                46 Dany-IL                   NT      15.78   20  
  2 Hardy, Mo                 48 Dany-IL                19.00      17.10   17  
 
Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith Mulder, Liesl G     45 IM-CE-IL               30.00      28.34   20  
  2 Drennan, Jana             48 Dany-IL                36.00      32.70   17  
  3 Kelley, Leanne            47 Dany-IL                   NT      36.39   16  
 
Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith Mulder, Liesl G     45 IM-CE-IL             1:10.00    1:03.55   20  
                  30.39     1:03.55 (33.16)                                        
 
Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Drennan, Jana             48 Dany-IL                40.00      40.66   20  
  2 Kelley, Leanne            47 Dany-IL                   NT      44.28   17  
 
Women 45-49 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Land, Jean                46 Dany-IL                   NT      20.05   20  
 
Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith Mulder, Liesl G     45 IM-CE-IL               50.00      38.16   20  
  2 Kelley, Leanne            47 Dany-IL                   NT      49.11   17  
 -- Hardy, Mo                 48 Dany-IL              1:00.00         DQ  
 
Women 45-49 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Drennan, Jana             48 Dany-IL                20.00      15.22   20  
  2 Land, Jean                46 Dany-IL                   NT      18.35   17  
 
Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith Mulder, Liesl G     45 IM-CE-IL               40.00      32.66   20  
 
Women 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hardy, Mo                 48 Dany-IL              2:10.00    1:56.82   20  
                  54.30   1:56.82 (1:02.52)                                        
 
Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith Mulder, Liesl G     45 IM-CE-IL             1:30.00    1:15.08   20  
                  35.94     1:15.08 (39.14)                                        
  2 Drennan, Jana             48 Dany-IL              1:40.00    1:28.62   17  
                  39.66     1:28.62 (48.96)                                        
  3 Kelley, Leanne            47 Dany-IL                   NT    1:35.04   16  
                  43.93     1:35.04 (51.11)                                        
  4 Land, Jean                46 Dany-IL                   NT    1:41.54   15  
                  49.40     1:41.54 (52.14)                                        
 
Women 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hardy, Mo                 48 Dany-IL              4:30.00    3:40.71   20  
                  57.17     1:53.50 (56.33)   2:55.29 (1:01.79)     3:40.71 (45.42)
 
Women 50-54 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ballantyne, Margaret H    50 Cyma-IL                   NT      15.33   20  
  2 Neill, Michele            52 Cyma-IL                25.00      18.09   17  
  3 Mayden, Christine         50 ZILA-OZ                   NT      24.90   16  
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ballantyne, Margaret H    50 Cyma-IL                35.00      36.75   20  
  2 Neill, Michele            52 Cyma-IL                50.00      41.70   17  
  3 Groff, Vanessa L          50 ZILA-OZ                   NT      47.93   16  
  4 Mayden, Christine         50 ZILA-OZ                   NT    1:02.00   15  
 
Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delanois, Barb            54 Dany-IL                   NT    1:20.38   20  
                  37.46     1:20.38 (42.92)                                        
  2 Dey, Rebecca              51 Cyma-IL                   NT    1:29.03   17  
                  44.54     1:29.03 (44.49)                                        
  3 Groff, Vanessa L          50 ZILA-OZ                   NT    1:53.36   16  
                  50.74   1:53.36 (1:02.62)                                        
 
Women 50-54 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neill, Michele            52 Cyma-IL                30.00      22.71   20  
  2 Groff, Vanessa L          50 ZILA-OZ                   NT      26.08   17  
 
Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ballantyne, Margaret H    50 Cyma-IL                   NT      47.46   20  
  2 Dey, Rebecca              51 Cyma-IL                   NT      52.17   17  
 
Women 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delanois, Barb            54 Dany-IL                   NT    1:28.55   20  
                  43.75     1:28.55 (44.80)                                        
 
Women 50-54 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mayden, Christine         50 ZILA-OZ                   NT      25.52   20  
  2 Groff, Vanessa L          50 ZILA-OZ                   NT      32.42   17  
 
Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dey, Rebecca              51 Cyma-IL                   NT    1:06.32   20  
 -- Mayden, Christine         50 ZILA-OZ                   NT         DQ  
 
Women 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ballantyne, Margaret H    50 Cyma-IL                   NT    1:40.56   20  
                  49.13     1:40.56 (51.43)                                        
  2 Delanois, Barb            54 Dany-IL                   NT    1:43.09   17  
                  49.94     1:43.09 (53.15)                                        
 
Women 50-54 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ballantyne, Margaret H    50 Cyma-IL                20.00      18.86   20  
  2 Dey, Rebecca              51 Cyma-IL                   NT      25.51   17  
 
Women 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delanois, Barb            54 Dany-IL                   NT    1:47.27   20  
                  49.93     1:47.27 (57.34)                                        
 
Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dey, Rebecca              51 Cyma-IL                   NT    1:59.49   20  
                1:01.36     1:59.49 (58.13)                                        
  2 Groff, Vanessa L          50 ZILA-OZ                   NT    2:23.07   17  
                1:07.44   2:23.07 (1:15.63)                                        
 
Women 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delanois, Barb            54 Dany-IL                   NT    3:22.76   20  
                  45.56     1:36.10 (50.54)   2:38.12 (1:02.02)     3:22.76 (44.64)
 
Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Mel J              57 O*H*-OH                   NT      35.46   20  
 
Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Mel J              57 O*H*-OH                   NT      47.54   20  
 
Women 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Mel J              57 O*H*-OH                   NT      45.12   20  
 
Women 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Mel J              57 O*H*-OH                   NT      40.62   20  
 
Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Mel J              57 O*H*-OH                   NT    1:34.17   20  
                  46.47     1:34.17 (47.70)                                        
 
Women 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cooper, Carolyn S         60 Ind-IL               1:12.24    1:04.43   20  
 
Women 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cooper, Carolyn S         60 Ind-IL               1:13.56    1:13.66   20  
 
Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  2 Pacey, Edward J           23 Cyma-IL                   NT      27.57   17  
 
Men 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  2 Pacey, Edward J           23 Cyma-IL                   NT      34.06   17  
 
Men 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  2 Pacey, Edward J           23 Cyma-IL                   NT      35.24   17  
 
Men 18-24 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pacey, Edward J           23 Cyma-IL                   NT      13.37   20  
 
Men 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  2 Pacey, Edward J           23 Cyma-IL                   NT    1:13.45   17  
                  35.63     1:13.45 (37.82)                                        
 
Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bristous, Doug            27 ZILA-OZ                   NT      30.93   20  
 
Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bristous, Doug            27 ZILA-OZ                   NT    1:09.05   20  
                  33.87     1:09.05 (35.18)                                        
 
Men 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bristous, Doug            27 ZILA-OZ                   NT      38.08   20  
 
Men 25-29 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bristous, Doug            27 ZILA-OZ                   NT      17.11   20  
 
Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Bristous, Doug            27 ZILA-OZ                   NT         DQ  
                  41.37          DQ (44.52)                                        
 
Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schuette, Josh            32 ZILA-OZ                   NT      35.84   20  
 
Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bugner, Daniel L          34 Ind-IL               1:08.00      57.81   20  
                  27.69       57.81 (30.12)                                        
  2 Schuette, Josh            32 ZILA-OZ                   NT    1:25.81   17  
                  45.32     1:25.81 (40.49)                                        
 
Men 30-34 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schuette, Josh            32 ZILA-OZ                   NT      20.72   20  
 
Men 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bugner, Daniel L          34 Ind-IL               1:20.00    1:09.43   20  
                  34.35     1:09.43 (35.08)                                        
  2 Harner, Grant             30 ZILA-OZ              1:08.50    1:18.89   17  
                  57.43     1:18.89 (21.46)                                        
 
Men 30-34 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schuette, Josh            32 ZILA-OZ                   NT      23.22   20  
 
Men 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bugner, Daniel L          34 Ind-IL                    NT    1:15.24   20  
                  35.66     1:15.24 (39.58)                                        
  2 Harner, Grant             30 ZILA-OZ              1:10.56    1:22.58   17  
                  40.17     1:22.58 (42.41)                                        
 
Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harner, Grant             30 ZILA-OZ                33.16      28.86   20  
 
Men 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bugner, Daniel L          34 Ind-IL               1:10.00    1:02.62   20  
                  29.77     1:02.62 (32.85)                                        
 
Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harner, Grant             30 ZILA-OZ              1:07.52    1:10.72   20  
                  31.19     1:10.72 (39.53)                                        
  2 Schuette, Josh            32 ZILA-OZ                   NT    1:51.30   17  
                  54.93     1:51.30 (56.37)                                        
 
Men 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bugner, Daniel L          34 Ind-IL                    NT    2:27.18   20  
                  30.28     1:10.11 (39.83)     1:53.18 (43.07)     2:27.18 (34.00)
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Colburn, Chris M          38 ABM-IL                 24.91      25.34   20  
 
Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Geiss, Anthony            36 GRIN-IN                59.00      55.88   20  
                  26.23       55.88 (29.65)                                        
 
Men 35-39 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Colburn, Chris M          38 ABM-IL                 14.50      14.05   20  
 
Men 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Colburn, Chris M          38 ABM-IL                 29.50      29.41   20  
 
Men 35-39 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Colburn, Chris M          38 ABM-IL                 12.40         DQ  
 
Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Colburn, Chris M          38 ABM-IL                 27.45      27.67   20  
  2 Geiss, Anthony            36 GRIN-IN                30.00      28.07   17  
 
Men 40-44 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Norton, Tim               41 ZILA-OZ                12.00      12.81   20  
 
Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wodetzki, Sam B           42 Dany-IL                26.00      27.05   20  
  2 Norton, Tim               41 ZILA-OZ                25.00      28.26   17  
 
Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wodetzki, Sam B           42 Dany-IL                58.00      59.88   20  
                  28.10       59.88 (31.78)                                        
  2 Norton, Tim               41 ZILA-OZ              1:20.00    1:03.97   17  
                  32.21     1:03.97 (31.76)                                        
 
Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Norton, Tim               41 ZILA-OZ                   NT      38.26   20  
 
Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wodetzki, Sam B           42 Dany-IL                32.50      34.14   20  
 
Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wodetzki, Sam B           42 Dany-IL              1:13.00    1:12.95   20  
                  33.67     1:12.95 (39.28)                                        
 
Men 40-44 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Norton, Tim               41 ZILA-OZ                   NT      14.47   20  
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gibson, Dave              49 IM-CE-IL               24.00      24.26   20  
 
Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schnelle, David           46 Dany-IL              1:05.00    1:04.51   20  
                  31.49     1:04.51 (33.02)                                        
 -- Donahue, Jim M            48 ZILA-OZ                   NT         DQ  
                  43.92          DQ (49.25)                                        
 
Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gibson, Dave              49 IM-CE-IL               30.00      28.36   20  
  2 Donahue, Jim M            48 ZILA-OZ                   NT      50.51   17  
 
Men 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schnelle, David           46 Dany-IL              1:20.00    1:13.95   20  
                  37.00     1:13.95 (36.95)                                        
 
Men 45-49 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Donahue, Jim M            48 ZILA-OZ                   NT      25.88   20  
 
Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gibson, Dave              49 IM-CE-IL               36.00      33.89   20  
 
Men 45-49 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Donahue, Jim M            48 ZILA-OZ                   NT      20.60   20  
 
Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gibson, Dave              49 IM-CE-IL               28.00      25.79   20  
 
Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gibson, Dave              49 IM-CE-IL             1:04.00    1:02.11   20  
                  28.34     1:02.11 (33.77)                                        
  2 Donahue, Jim M            48 ZILA-OZ                   NT    1:47.70   17  
                  52.77     1:47.70 (54.93)                                        
 
Men 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schnelle, David           46 Dany-IL              2:50.00    2:43.33   20  
                  36.49     1:18.91 (42.42)     2:04.92 (46.01)     2:43.33 (38.41)
 
Men 50-54 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Powell, Steve             51 GRIN-IN                13.50      13.31   20  
  2 Bechtold, Dave M          54 Dany-IL                   NT      16.22   17  
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Traynor, John             50 Coho-IL                29.00      28.88   20  
  2 Mayden, Chuck T           52 ZILA-OZ                   NT      33.71   17  
  3 Bechtold, Dave M          54 Dany-IL                   NT      35.25   16  
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Merrill, Nick J           52 IM-CE-IL               55.00      56.06   20  
                  26.92       56.06 (29.14)                                        
  2 Hoyne, Ron                53 Cyma-IL                57.36      57.85   17  
                  27.99       57.85 (29.86)                                        
  3 Ekberg, Dean              54 Cyma-IL              1:00.00    1:04.77   16  
                  30.85     1:04.77 (33.92)                                        
  4 Traynor, John             50 Coho-IL              1:04.00    1:05.14   15  
                  31.36     1:05.14 (33.78)                                        
  5 Sobh, Nahil               50 Uim-IL                    NT    1:14.58   14  
                  34.94     1:14.58 (39.64)                                        
  6 Bechtold, Dave M          54 Dany-IL                   NT    1:18.52   13  
                  37.58     1:18.52 (40.94)                                        
 
Men 50-54 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Powell, Steve             51 GRIN-IN                   NT      18.04   20  
  2 Bechtold, Dave M          54 Dany-IL                   NT      22.79   17  
 
Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hoyne, Ron                53 Cyma-IL                33.67      33.63   20  
  2 Ekberg, Dean              54 Cyma-IL                32.00      35.24   17  
  3 Sobh, Nahil               50 Uim-IL                    NT      41.89   16  
  4 Mayden, Chuck T           52 ZILA-OZ                   NT      50.13   15  
  5 Bechtold, Dave M          54 Dany-IL                   NT      51.77   14  
 
Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Merrill, Nick J           52 IM-CE-IL             1:15.00    1:16.83   20  
                  38.78     1:16.83 (38.05)                                        
 
Men 50-54 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Powell, Steve             51 GRIN-IN                   NT      16.62   20  
 
Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hoyne, Ron                53 Cyma-IL                37.31      36.42   20  
  2 Sobh, Nahil               50 Uim-IL                    NT      42.73   17  
 
Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Merrill, Nick J           52 IM-CE-IL             1:20.00    1:15.07   20  
                  36.18     1:15.07 (38.89)                                        
  2 Ekberg, Dean              54 Cyma-IL              1:15.00    1:17.51   17  
                  36.78     1:17.51 (40.73)                                        
  3 Traynor, John             50 Coho-IL              1:19.00    1:21.31   16  
                  37.82     1:21.31 (43.49)                                        
  4 Mayden, Chuck T           52 ZILA-OZ                   NT    1:29.77   15  
                  42.30     1:29.77 (47.47)                                        
 
Men 50-54 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Powell, Steve             51 GRIN-IN                   NT      15.65   20  
  2 Mayden, Chuck T           52 ZILA-OZ                   NT      17.94   17  
 
Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ekberg, Dean              54 Cyma-IL                30.00      32.40   20  
  2 Traynor, John             50 Coho-IL                32.50      32.47   17  
  3 Sobh, Nahil               50 Uim-IL                    NT      39.20   16  
 
Men 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hoyne, Ron                53 Cyma-IL              1:06.00    1:04.97   20  
                  30.40     1:04.97 (34.57)                                        
  2 Merrill, Nick J           52 IM-CE-IL             1:05.00    1:05.54   17  
                  30.16     1:05.54 (35.38)                                        
 
Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Merrill, Nick J           52 IM-CE-IL             1:08.00    1:09.06   20  
                  33.79     1:09.06 (35.27)                                        
  2 Ekberg, Dean              54 Cyma-IL              1:10.00    1:14.72   16.5
                  35.64     1:14.72 (39.08)                                        
  2 Traynor, John             50 Coho-IL              1:15.50    1:14.72   16.5
                  36.04     1:14.72 (38.68)                                        
  4 Mayden, Chuck T           52 ZILA-OZ                   NT    1:33.06   15  
                  46.18     1:33.06 (46.88)                                        
 -- Sobh, Nahil               50 Uim-IL                    NT         DQ  
                  44.96          DQ (48.52)                                        
 
Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hoyne, Ron                53 Cyma-IL              2:25.13    2:26.63   20  
                  30.97     1:10.01 (39.04)     1:53.55 (43.54)     2:26.63 (33.08)
 
Men 55-59 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nelson, Bill              56 Cyma-IL                   NT      21.06   20  
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bresler, Yoram            56 Uim-IL                 38.00      34.61   20  
  2 Nelson, Bill              56 Cyma-IL                   NT      47.04   17  
 
Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bresler, Yoram            56 Uim-IL                 44.52      44.27   20  
  2 Nelson, Bill              56 Cyma-IL                   NT      49.60   17  
 
Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nelson, Bill              56 Cyma-IL                   NT      56.99   20  
 
Men 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bresler, Yoram            56 Uim-IL               1:30.00    1:23.53   20  
                  39.62     1:23.53 (43.91)                                        
 
Men 55-59 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nelson, Bill              56 Cyma-IL                   NT      29.66   20  
 
Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bresler, Yoram            56 Uim-IL                 39.00      36.73   20  
 
Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bresler, Yoram            56 Uim-IL               1:25.96    1:21.98   20  
                  41.56     1:21.98 (40.42)                                        
 
Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schein, Fred              61 Evanston-IL               NT      32.45   20  
 
Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Callahan, Pat             60 SLAM-OZ              1:01.20    1:01.02   20  
                  29.53     1:01.02 (31.49)                                        
 
Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schein, Fred              61 Evanston-IL            36.00      33.69   20  
 
Men 60-64 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Callahan, Pat             60 SLAM-OZ              1:08.10    1:07.71   20  
                  30.55     1:07.71 (37.16)                                        
 
Men 65-69 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gillespie, Larry L        65 ZILA-OZ                   NT      19.39   20  
 
Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dickerson, Wayne B        67 Uim-IL                 33.00      33.10   20  
  2 Lehmann, Don              68 Unattached             34.50      33.34   17  
  3 Gillespie, Larry L        65 ZILA-OZ                   NT      51.04   16  
 
Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schein, Howie             65 Evanston-IL          1:12.00    1:18.19   20  
                  35.44     1:18.19 (42.75)                                        
 
Men 65-69 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gillespie, Larry L        65 ZILA-OZ                   NT      29.83   20  
 
Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lehmann, Don              68 Unattached             45.40      44.35   20  
 
Men 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dickerson, Wayne B        67 Uim-IL               1:28.00    1:32.73   20  
                  45.55     1:32.73 (47.18)                                        
  2 Schein, Howie             65 Evanston-IL          1:45.00    1:57.23   17  
                  56.77   1:57.23 (1:00.46)                                        
 
Men 65-69 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gillespie, Larry L        65 ZILA-OZ                   NT      23.70   20  
 
Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dickerson, Wayne B        67 Uim-IL                 42.00      40.51   20  
  2 Lehmann, Don              68 Unattached             42.10      40.62   17  
  3 Gillespie, Larry L        65 ZILA-OZ                   NT      57.33   16  
 
Men 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schein, Howie             65 Evanston-IL          1:50.00    1:44.34   20  
                  49.93     1:44.34 (54.41)                                        
 
Men 65-69 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lehmann, Don              68 Unattached             39.20      36.53   20  
  2 Dickerson, Wayne B        67 Uim-IL                 42.00      40.55   17  
 
Men 65-69 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schein, Howie             65 Evanston-IL          1:45.00    1:34.78   20  
                  41.20     1:34.78 (53.58)                                        
 
Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lehmann, Don              68 Unattached           1:25.80    1:25.70   20  
                  39.95     1:25.70 (45.75)                                        
  2 Dickerson, Wayne B        67 Uim-IL               1:26.00    1:29.60   17  
                  44.03     1:29.60 (45.57)                                        
 
Men 65-69 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schein, Howie             65 Evanston-IL          3:30.00    3:37.76   20  
                  44.74   1:46.55 (1:01.81)   2:50.49 (1:03.94)     3:37.76 (47.27)
 
Men 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oyakawa, Yoshi            76 O*H*-OH                   NT      30.54   20  
 
Men 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oyakawa, Yoshi            76 O*H*-OH                   NT      35.40   20  
 
Men 75-79 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oyakawa, Yoshi            76 O*H*-OH                   NT    1:19.55   20  
                  40.03     1:19.55 (39.52)                                        
 
Men 75-79 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oyakawa, Yoshi            76 O*H*-OH                   NT      44.16   20  
 
Men 75-79 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oyakawa, Yoshi            76 O*H*-OH                   NT    1:29.09   20  
                  40.18     1:29.09 (48.91)                                        
 
                    Combined Team Scores - Through Event 14                    
 
  1. Team Gozilla                       1099   2. Danville Y Silver Dolphins          994
  3. Champaign YMCA Masters            667.5   4. Central Illinois Masters            297
  5. Univ of Champaign Urbana            257   6. Ohio Masters Swim Club              200
  7. Academy Bullets Masters             167   8. Independent                         140
  9. Evanston Masters                    137  10. Greater Indiana                     117
 11. Deerfield Coho                     84.5  12. St. Louis Area Masters               40
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 14                    
 
  1. Danville Y Silver Dolphins          777   2. Team Gozilla                        512
  3. Champaign YMCA Masters              302   4. Central Illinois Masters            100
  4. Ohio Masters Swim Club              100   6. Academy Bullets Masters              87
  7. Independent                          40                                             
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 14                     
 
  1. Team Gozilla                        587   2. Champaign YMCA Masters            365.5
  3. Univ of Champaign Urbana            257   4. Danville Y Silver Dolphins          217
  5. Central Illinois Masters            197   6. Evanston Masters                    137
  7. Greater Indiana                     117   8. Ohio Masters Swim Club              100
  8. Independent                         100  10. Deerfield Coho                     84.5
 11. Academy Bullets Masters              80  12. St. Louis Area Masters               40