Licensed to ILMSA State Championship Meet
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 3/14/2011 02:05 PM
                 High Ridge Dolphins Masters Meet - 2/20/2011                  
                                    Results                                    
 
Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Obradovic, Saja A         22 Unattached                       34.88   20  
 
Women 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Katie              23 MAX-IL                           59.18   20  
  2 Hesterberg, Lisa G        24 EV-IL                          1:03.35   17  
 
Women 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Benitez, Aylin            23 VQRF-IL                          42.84   20  
 
Women 18-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Obradovic, Saja A         22 Unattached                     1:25.47   20  
 
Women 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Benitez, Aylin            23 VQRF-IL                          47.87   20  
 
Women 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Benitez, Aylin            23 VQRF-IL                        1:42.94   20  
 
Women 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Katie              23 MAX-IL                           29.25   20  
  2 Hesterberg, Lisa G        24 EV-IL                            33.25   17  
  3 Benitez, Aylin            23 VQRF-IL                          42.25   16  
 
Women 18-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hesterberg, Lisa G        24 EV-IL                          1:18.31   20  
  2 Obradovic, Saja A         22 Unattached                     1:27.11   17  
 
Women 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Katie              23 MAX-IL                         1:10.22   20  
  2 Benitez, Aylin            23 VQRF-IL                        1:29.00   17  
 
Women 18-24 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Katie              23 MAX-IL                         2:30.94   20  
  2 Hesterberg, Lisa G        24 EV-IL                          2:45.44   17  
 
Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Walker, Krista M          29 CHSM-IL                          29.09   20  
  2 Wortman, Jennifer L       27 GS-IL                            30.19   17  
  3 Andros, Erika A           27 VQRF-IL                          30.69   16  
  4 Bolf, Victoria A          25 CHSM-IL                          31.16   15  
  5 Ellison, Kristen          25 CHSM-IL                          33.38   14  
 
Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Comella, Anna             25 CHSM-IL                        1:00.53   20  
  2 Walker, Krista M          29 CHSM-IL                        1:03.72   17  
  3 Goodwin, Amy              29 IND-IL                         1:04.02   16  
  4 Wortman, Jennifer L       27 GS-IL                          1:04.10   15  
  5 Bolf, Victoria A          25 CHSM-IL                        1:06.72   14  
  6 Spitelli, Jessica         25 GS-IL                          1:09.13   13  
  7 Andros, Erika A           27 VQRF-IL                        1:10.57   12  
  8 Ellison, Kristen          25 CHSM-IL                        1:17.28   11  
 
Women 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Comella, Anna             25 CHSM-IL                          31.32   20  
  2 Goodwin, Amy              29 IND-IL                           33.66   17  
  3 Andros, Erika A           27 VQRF-IL                          36.28   16  
  4 Wortman, Jennifer L       27 GS-IL                            36.81   15  
  5 Bolf, Victoria A          25 CHSM-IL                          36.82   14  
  6 Cash, Brittany            25 GS-IL                            38.78   13  
 
Women 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Comella, Anna             25 CHSM-IL                        1:06.30   20  
  2 Goodwin, Amy              29 IND-IL                         1:12.50   17  
  3 Andros, Erika A           27 VQRF-IL                        1:19.09   16  
 
Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Spitelli, Jessica         25 GS-IL                            43.14   20  
  2 Andros, Erika A           27 VQRF-IL                          44.34   17  
  3 Ellison, Kristen          25 CHSM-IL                          45.22   16  
 
Women 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Spitelli, Jessica         25 GS-IL                          1:33.16   20  
 
Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wortman, Jennifer L       27 GS-IL                            36.19   20  
 
Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Walker, Krista M          29 CHSM-IL                        1:15.47   20  
  2 Wortman, Jennifer L       27 GS-IL                          1:18.30   17  
  3 Spitelli, Jessica         25 GS-IL                          1:20.84   16  
  4 Cash, Brittany            25 GS-IL                          1:21.69   15  
 
Women 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Goodwin, Amy              29 IND-IL                         2:46.00   20  
  2 Walker, Krista M          29 CHSM-IL                        2:48.87   17  
 
Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wais, Tracy               30 CHSM-IL                          28.38   20  
  2 Lindstrom, Sarah H        33 EV-IL                            36.16   17  
 
Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wais, Tracy               30 CHSM-IL                          33.94   20  
 
Women 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Boulukos, Dana L          34 CHSM-IL                        1:22.37   20  
 
Women 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wais, Tracy               30 CHSM-IL                          37.39   20  
  2 Lindstrom, Sarah H        33 EV-IL                            48.94   17  
 
Women 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Boulukos, Dana L          34 CHSM-IL                        1:26.18   20  
 
Women 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wais, Tracy               30 CHSM-IL                          32.37   20  
 
Women 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Boulukos, Dana L          34 CHSM-IL                        1:24.72   20  
  2 Lindstrom, Sarah H        33 EV-IL                          1:39.22   17  
 
Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wais, Tracy               30 CHSM-IL                        1:12.06   20  
  2 Boulukos, Dana L          34 CHSM-IL                        1:15.79   17  
  3 Lindstrom, Sarah H        33 EV-IL                          1:31.22   16  
 
Women 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Boulukos, Dana L          34 CHSM-IL                        2:48.72   20  
  2 Lindstrom, Sarah H        33 EV-IL                          3:23.53   17  
 
Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Grabowski, Karen          35 VQRF-IL                          29.94   20  
 
Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Grabowski, Karen          35 VQRF-IL                          40.22   20  
  2 Hayes, Liz                37 VQRF-IL                          43.47   17  
 
Women 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hayes, Liz                37 VQRF-IL                        1:32.72   20  
 
Women 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Grabowski, Karen          35 VQRF-IL                          33.09   20  
 
Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Grabowski, Karen          35 VQRF-IL                        1:14.70   20  
  2 Hayes, Liz                37 VQRF-IL                        1:26.96   17  
 
Women 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Grabowski, Karen          35 VQRF-IL                        2:37.28   20  
 
Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Giles-Ott, Ruth           42 CHSM-IL                          39.69   20  
 
Women 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Giles-Ott, Ruth           42 CHSM-IL                        1:25.66   20  
 
Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dixon, Lou Ann            43 GRIN-IN                          35.40   20  
 
Women 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ridge, Jennifer           42 VQRF-IL                        1:15.32   20  
  2 Dixon, Lou Ann            43 GRIN-IN                        1:17.75   17  
  3 Giles-Ott, Ruth           42 CHSM-IL                        1:45.75   16  
 
Women 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Giles-Ott, Ruth           42 CHSM-IL                        1:44.13   20  
 
Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ridge, Jennifer           42 VQRF-IL                        1:06.47   20  
  2 Dixon, Lou Ann            43 GRIN-IN                        1:12.07   17  
 
Women 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Giles-Ott, Ruth           42 CHSM-IL                        3:17.32   20  
 
Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Musser, Heidi             45 GS-IL                          1:10.69   20  
 
Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kafka, Heidi              48 CHSM-IL                        1:02.62   20  
  2 Musser, Heidi             45 GS-IL                          2:48.69   17  
 
Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kafka, Heidi              48 CHSM-IL                          34.40   20  
  2 Gillespie, Melissa        49 VQRF-IL                          44.71   17  
  3 Musser, Heidi             45 GS-IL                          1:24.39   16  
 
Women 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kafka, Heidi              48 CHSM-IL                        1:13.85   20  
  2 Gillespie, Melissa        49 VQRF-IL                        1:39.75   17  
  3 Musser, Heidi             45 GS-IL                          3:01.22   16  
 
Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gillespie, Melissa        49 VQRF-IL                          51.25   20  
 
Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kafka, Heidi              48 CHSM-IL                        1:13.20   20  
  2 Gillespie, Melissa        49 VQRF-IL                        1:38.18   17  
 
Women 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kafka, Heidi              48 CHSM-IL                        2:39.16   20  
  2 Gillespie, Melissa        49 VQRF-IL                        3:35.16   17  
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ryan, Carol J             52 WLAC-IL                          34.36   20  
  2 Moore, Mary               54 MGM-IL                           35.40   17  
 
Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ryan, Carol J             52 WLAC-IL                        1:17.60   20  
  2 Moore, Mary               54 MGM-IL                         1:17.91   17  
 
Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ryan, Carol J             52 WLAC-IL                          42.18   20  
  2 Kulak, Marilyn            54 MGM-IL                           44.23   17  
  3 Moore, Mary               54 MGM-IL                           47.88   16  
 
Women 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kulak, Marilyn            54 MGM-IL                         1:32.22   20  
 
Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Mary               54 MGM-IL                           54.43   20  
 
Women 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kulak, Marilyn            54 MGM-IL                         1:43.78   20  
 
Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kulak, Marilyn            54 MGM-IL                         1:34.22   20  
  2 Moore, Mary               54 MGM-IL                         1:35.35   17  
 
Women 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kulak, Marilyn            54 MGM-IL                         3:28.40   20  
 
Women 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Faller, Fran M            72 GS-IL                            51.50   20  
  2 Musser, Erika A           72 GS-IL                          1:10.47   17  
 
Women 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Faller, Fran M            72 GS-IL                          1:47.66   20  
  2 Musser, Erika A           72 GS-IL                          2:46.57   17  
 
Women 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Faller, Fran M            72 GS-IL                          1:10.53   20  
  2 Musser, Erika A           72 GS-IL                          1:20.76   17  
 
Women 70-74 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Musser, Erika A           72 GS-IL                          3:02.22   20  
 
Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Cross, Joseph D           27 GS-IL                            44.19   20  
 
Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rehrig, Clay S            26 CHSM-IL                          51.82   20  
  2 Kennedy, Dan B            29 CHSM-IL                          52.84   17  
  3 Cowen, Michael W          25 CHSM-IL                        1:07.03   16  
 
Men 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kennedy, Dan B            29 CHSM-IL                          32.79   20  
  2 Cross, Joseph D           27 GS-IL                          1:00.59   17  
 
Men 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rehrig, Clay S            26 CHSM-IL                          59.68   20  
  2 Cowen, Michael W          25 CHSM-IL                        1:19.32   17  
 
Men 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Cross, Joseph D           27 GS-IL                            49.63   20  
 
Men 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Cowen, Michael W          25 CHSM-IL                        1:23.00   20  
  2 Cross, Joseph D           27 GS-IL                          1:56.44   17  
 
Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kennedy, Dan B            29 CHSM-IL                          29.00   20  
 
Men 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rehrig, Clay S            26 CHSM-IL                          57.28   20  
 
Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rehrig, Clay S            26 CHSM-IL                          59.94   20  
  2 Cowen, Michael W          25 CHSM-IL                        1:14.68   17  
 
Men 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rehrig, Clay S            26 CHSM-IL                        2:12.50   20  
  2 Kennedy, Dan B            29 CHSM-IL                        2:33.34   17  
  3 Cowen, Michael W          25 CHSM-IL                        2:52.72   16  
 
Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Carlson, Timothy          31 CBD-IL                           49.69   20  
  2 Parker, Adam B            34 CHSM-IL                          57.97   17  
 
Men 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lindstrom, John E         33 EV-IL                            37.60   20  
 
Men 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Carlson, Timothy          31 CBD-IL                           56.50   20  
  2 Schmitt, Brent R          31 VQRF-IL                        1:19.22   17  
 
Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Parker, Adam B            34 CHSM-IL                          33.31   20  
 
Men 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Carlson, Timothy          31 CBD-IL                         1:01.53   20  
 
Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lindstrom, John E         33 EV-IL                            36.54   20  
 
Men 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Carlson, Timothy          31 CBD-IL                           54.51   20  
 
Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Carlson, Timothy          31 CBD-IL                           54.53   20  
  2 Parker, Adam B            34 CHSM-IL                        1:05.03   17  
  3 Schmitt, Brent R          31 VQRF-IL                        1:14.47   16  
  4 Lindstrom, John E         33 EV-IL                          1:16.84   15  
 
Men 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lindstrom, John E         33 EV-IL                          2:51.41   20  
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wicklander, Matthew E     36 CHSM-IL                          26.37   20  
 
Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wicklander, Matthew E     36 CHSM-IL                          59.12   20  
  2 Myers, Fred               39 CHSM-IL                        1:09.47   17  
 
Men 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Thiry, Michael A          35 CHSM-IL                          31.91   20  
  2 Myers, Fred               39 CHSM-IL                          35.06   17  
 
Men 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Thiry, Michael A          35 CHSM-IL                        1:07.56   20  
 
Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Thiry, Michael A          35 CHSM-IL                          32.90   20  
 
Men 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wicklander, Matthew E     36 CHSM-IL                        1:21.17   20  
 
Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wicklander, Matthew E     36 CHSM-IL                          32.56   20  
 
Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Thiry, Michael A          35 CHSM-IL                        1:04.85   20  
  2 Wicklander, Matthew E     36 CHSM-IL                        1:11.54   17  
 
Men 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Thiry, Michael A          35 CHSM-IL                        2:24.94   20  
 
Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sheridan, Paul            41 Unattached                       26.53   20  
  2 Mc Keever, Patrick H      43 CBD-IL                           26.56   17  
  3 Peebles, Brent            43 FCS-IL                           28.25   16  
 
Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mc Keever, Patrick H      43 CBD-IL                           58.16   20  
  2 Sheridan, Paul            41 Unattached                     1:00.75   17  
  3 Peebles, Brent            43 FCS-IL                         1:06.22   16  
 
Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Balaguer, Luis            43 CHSM-IL                          42.61   20  
 
Men 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Balaguer, Luis            43 CHSM-IL                        1:36.07   20  
 
Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Swiss, Tom                43 CHSM-IL                          30.41   20  
  2 Espino, Rudy              42 CHSM-IL                          33.97   17  
  3 Peebles, Brent            43 FCS-IL                           36.72   16  
  4 Balaguer, Luis            43 CHSM-IL                          49.31   15  
 
Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Swiss, Tom                43 CHSM-IL                        1:07.88   20  
  2 Espino, Rudy              42 CHSM-IL                        1:14.69   17  
 
Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Swiss, Tom                43 CHSM-IL                          29.68   20  
  2 Mc Keever, Patrick H      43 CBD-IL                           30.10   17  
  3 Espino, Rudy              42 CHSM-IL                          30.44   16  
  4 Sheridan, Paul            41 Unattached                       30.59   15  
  5 Balaguer, Luis            43 CHSM-IL                          39.72   14  
 
Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Swiss, Tom                43 CHSM-IL                        1:04.19   20  
  2 Mc Keever, Patrick H      43 CBD-IL                         1:08.53   17  
  3 Espino, Rudy              42 CHSM-IL                        1:12.41   16  
  4 Balaguer, Luis            43 CHSM-IL                        1:30.16   15  
 
Men 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mc Keever, Patrick H      43 CBD-IL                         2:28.97   20  
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Julian            46 VQRF-IL                          25.69   20  
  2 Haak, Peter               49 GS-IL                            28.41   17  
 
Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Julian            46 VQRF-IL                          58.91   20  
 
Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Haak, Peter               49 GS-IL                            31.44   20  
  2 Gilberg, Steve            48 CHSM-IL                          32.44   17  
  3 Murphy, Julian            46 VQRF-IL                          42.16   16  
 
Men 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Haak, Peter               49 GS-IL                          1:07.71   20  
  2 Murphy, Julian            46 VQRF-IL                        1:34.19   17  
 
Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Young, Robert A           46 Unattached                       35.18   20  
  2 Schoser, John C           45 NASA-IL                          37.72   17  
  3 Haak, Peter               49 GS-IL                            43.97   16  
 
Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Schoser, John C           45 NASA-IL                        1:22.04   20  
 
Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Young, Robert A           46 Unattached                       26.38   20  
  2 Gilberg, Steve            48 CHSM-IL                          27.47   17  
 
Men 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ackermann, David A        45 EV-IL                            59.28   20  
  2 Young, Robert A           46 Unattached                     1:00.60   17  
  3 Gilberg, Steve            48 CHSM-IL                        1:02.00   16  
 
Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ackermann, David A        45 EV-IL                          1:02.31   20  
  2 Gilberg, Steve            48 CHSM-IL                        1:07.19   17  
  3 Schoser, John C           45 NASA-IL                        1:22.25   16  
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Robey, Paul E             50 WMAC-WI                          27.56   20  
  2 Limberg, Doug             52 EV-IL                            29.03   17  
  3 Zirlin, Paul              52 VQRF-IL                          32.62   16  
  4 Tindeisen, Marty          51 VQRF-IL                          37.25   15  
  5 Grant, Richard            51 TWC-IL                           37.28   14  
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ursu, Andrei H            53 Unattached                       58.00   20  
  2 Robey, Paul E             50 WMAC-WI                        1:01.56   17  
  3 Limberg, Doug             52 EV-IL                          1:06.39   16  
  4 Zirlin, Paul              52 VQRF-IL                        1:12.63   15  
  5 Tindeisen, Marty          51 VQRF-IL                        1:23.62   14  
  6 Grant, Richard            51 TWC-IL                         1:27.87   13  
 
Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Robey, Paul E             50 WMAC-WI                          35.03   20  
  2 Limberg, Doug             52 EV-IL                            40.53   17  
  3 Tindeisen, Marty          51 VQRF-IL                          45.50   16  
  4 Grant, Richard            51 TWC-IL                           48.19   15  
 
Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Phinney, Scot             54 CHSM-IL                        1:18.07   20  
 
Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Grant, Richard            51 TWC-IL                           49.81   20  
 
Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Robey, Paul E             50 WMAC-WI                          29.63   20  
  2 Limberg, Doug             52 EV-IL                            35.64   17  
 
Men 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ursu, Andrei H            53 Unattached                     1:02.47   20  
  2 Phinney, Scot             54 CHSM-IL                        1:18.94   17  
 
Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ursu, Andrei H            53 Unattached                     1:07.13   20  
  2 Phinney, Scot             54 CHSM-IL                        1:15.53   17  
  3 Limberg, Doug             52 EV-IL                          1:22.72   16  
  4 Grant, Richard            51 TWC-IL                         1:44.94   15  
 
Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ursu, Andrei H            53 Unattached                     2:30.31   20  
  2 Phinney, Scot             54 CHSM-IL                        2:46.53   17  
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Shannon, Thomas A         58 MGM-IL                           36.47   20  
 
Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, John B            57 MGM-IL                           46.93   20  
 
Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, John B            57 MGM-IL                           40.72   20  
  2 Shannon, Thomas A         58 MGM-IL                           47.43   17  
 
Men 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, John B            57 MGM-IL                         1:35.60   20  
 
Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, John B            57 MGM-IL                         1:27.84   20  
 
Men 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, John B            57 MGM-IL                         3:24.42   20  
 
Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Schein, Fred              62 CHSM-IL                          32.13   20  
 
Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Schein, Fred              62 CHSM-IL                        1:11.16   20  
 
Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  2 Schein, Fred              62 CHSM-IL                          33.50   17  
 
Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dayton, Barry H           65 GS-IL                            37.16   20  
 
Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dayton, Barry H           65 GS-IL                          1:23.91   20  
 
Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dayton, Barry H           65 GS-IL                            45.22   20  
 
Men 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dayton, Barry H           65 GS-IL                          1:42.28   20  
 
Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dayton, Barry H           65 GS-IL                          1:43.03   20  
 
Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Voigt, Alfred             73 PRLP-IL                          38.54   20  
 
Men 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Voigt, Alfred             73 PRLP-IL                        1:29.35   20  
  2 Cohen, Kenneth H          70 GS-IL                          1:48.36   17  
 
Men 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Voigt, Alfred             73 PRLP-IL                          52.78   20  
 
Men 70-74 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Voigt, Alfred             73 PRLP-IL                          55.07   20  
  2 Cohen, Kenneth H          70 GS-IL                            58.69   17  
 
Men 70-74 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Cohen, Kenneth H          70 GS-IL                          2:17.78   20  
 
Men 70-74 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Voigt, Alfred             73 PRLP-IL                        1:54.66   20  
  2 Cohen, Kenneth H          70 GS-IL                          2:15.06   17  
 
Men 70-74 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Cohen, Kenneth H          70 GS-IL                          5:01.28   20  
 
Men 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bik, Wayne A              75 MGM-IL                           47.78   20  
  2 Musser, Frederick         78 GS-IL                          1:17.38   17  
 
Men 75-79 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bik, Wayne A              75 MGM-IL                         1:55.94   20  
 
Men 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Musser, Frederick         78 GS-IL                          2:01.46   20  
 
Men 75-79 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bik, Wayne A              75 MGM-IL                           58.31   20  
 
Men 75-79 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bik, Wayne A              75 MGM-IL                         2:20.85   20  
 
Men 75-79 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bik, Wayne A              75 MGM-IL                         2:06.71   20  
 
Mixed 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Vision Quest Rumble Fish-IL  'A'                            2:44.03   40  
     1) Tindeisen, Marty M51            2) Hayes, Liz W37                 
     3) Benitez, Aylin W23              4) Zirlin, Paul M52               
 
Mixed 25+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Chicago Smelts-IL  'B'                                      1:47.91   40  
     1) Bolf, Victoria A W25            2) Kennedy, Dan B M29             
     3) Comella, Anna W25               4) Rehrig, Clay S M26             
  2 Chicago Smelts-IL  'C'                                      1:53.15   34  
     1) Wicklander, Matthew E M36       2) Wais, Tracy W30                
     3) Boulukos, Dana L W34            4) Thiry, Michael A M35           
  3 Vision Quest Rumble Fish-IL  'B'                            1:53.22   32  
     1) Ridge, Jennifer W42             2) Schmitt, Brent R M31           
     3) Grabowski, Karen W35            4) Murphy, Julian M46             
  4 Chicago Smelts-IL  'A'                                      2:00.94   30  
     1) Ellison, Kristen W25            2) Phinney, Scot M54              
     3) Cowen, Michael W M25            4) Walker, Krista M W29           
  5 Gray Sharks-IL  'A'                                         2:07.72   28  
     1) Wortman, Jennifer L W27         2) Spitelli, Jessica W25          
     3) Cross, Joseph D M27             4) Haak, Peter M49                
  6 Vision Quest Rumble Fish-IL  'A'                            2:13.75   26  
     1) Hayes, Liz W37                  2) Zirlin, Paul M52               
     3) Andros, Erika A W27             4) Tindeisen, Marty M51           
  7 Gray Sharks-IL  'B'                                         3:11.19   24  
     1) Cash, Brittany W25              2) Musser, Erika A W72            
     3) Cohen, Kenneth H M70            4) Dayton, Barry H M65            
 
Mixed 25+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Chicago Smelts-IL  'A'                                      2:02.25   40  
     1) Kafka, Heidi W48                2) Thiry, Michael A M35           
     3) Rehrig, Clay S M26              4) Comella, Anna W25              
  2 Chicago Smelts-IL  'D'                                      2:09.06   34  
     1) Giles-Ott, Ruth W42             2) Parker, Adam B M34             
     3) Gilberg, Steve M48              4) Boulukos, Dana L W34           
  3 Chicago Smelts-IL  'C'                                      2:09.15   32  
     1) Cowen, Michael W M25            2) Swiss, Tom M43                 
     3) Wais, Tracy W30                 4) Walker, Krista M W29           
  4 Vision Quest Rumble Fish-IL  'B'                            2:09.54   30  
     1) Ridge, Jennifer W42             2) Grabowski, Karen W35           
     3) Schmitt, Brent R M31            4) Murphy, Julian M46             
  5 Chicago Smelts-IL  'B'                                      2:22.62   28  
     1) Ellison, Kristen W25            2) Bolf, Victoria A W25           
     3) Wicklander, Matthew E M36       4) Myers, Fred M39                
  6 Gray Sharks-IL  'A'                                         2:50.19   26  
     1) Cash, Brittany W25              2) Cross, Joseph D M27            
     3) Dayton, Barry H M65             4) Spitelli, Jessica W25          
 
Mixed 35+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Chicago Smelts-IL  'D'                                      1:56.59   40  
     1) Espino, Rudy M42                2) Kafka, Heidi W48               
     3) Giles-Ott, Ruth W42             4) Gilberg, Steve M48             
 
Mixed 45+ 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Mt. Greenwood Masters Swim Tea-IL  'A'                      2:22.12   40  
     1) Kulak, Marilyn W54              2) Shannon, Thomas A M58          
     3) Moore, Mary W54                 4) Miller, John B M57             
 
Mixed 45+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Mt. Greenwood Masters Swim Tea-IL  'A'                      2:43.22   40  
     1) Kulak, Marilyn W54              2) Miller, John B M57             
     3) Moore, Mary W54                 4) Shannon, Thomas A M58          
 
Mixed 65+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Gray Sharks-IL  'B'                                         4:59.60   40  
     1) Musser, Frederick M78           2) Musser, Erika A W72            
     3) Cohen, Kenneth H M70            4) Faller, Fran M W72             
 
                    Combined Team Scores - Through Event 12                    
 
  1. Chicago Smelts                     1859   2. Gray Sharks                         874
  3. Vision Quest Rumble Fish            762   4. Mt. Greenwood Masters Swim Tea      501
  5. Evanston Masters                    353   6. Unattached                          246
  7. Chicago Blue Dolphins               191   8. Park Ridge Lattof Penguins          100
  9. Max Multisport                       80  10. The Wellness Center                  77
 10. Wisconsin Masters Aquatic Club       77  12. Independent                          70
 13. Westloop Athletic Club Masters       60  14. Greater Indiana                      54
 15. Northwestern Aquatics                53  16. Flying Carp Swimming                 48