Licensed to ILMSA State Championship Meet
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 3/17/2013 09:49 PM
                    1st Supersweet Redhawk Meet - 3/10/2013                    
                                    Results                                    
 
Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oskvarek, Natalie         26 MGM-IL                 28.12      29.46  
  2 Howland, Heather          28 NWSC-IL                28.50      29.69  
  3 Moore, Katie              25 LYONS-IL               27.00      30.32  
 
Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Katie              25 LYONS-IL             1:00.00    1:02.25  
      30.05   32.20                                                
  2 Oskvarek, Natalie         26 MGM-IL               1:01.07    1:03.09  
      29.88   33.21                                                
  3 Howland, Heather          28 NWSC-IL              1:03.00    1:04.98  
      31.02   33.96                                                
 
Women 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Howland, Heather          28 NWSC-IL              6:40.00    6:37.96  
      34.62   38.62   39.71   40.63   40.50   41.16   40.74   41.16
      41.26   39.56                                                
 
Women 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Katie              25 LYONS-IL             1:05.00    1:12.67  
      35.50   37.17                                                
 
Women 25-29 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oskvarek, Natalie         26 MGM-IL               2:31.69    2:32.29  
      35.63   37.82   40.02   38.82                                
 
Women 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Katie              25 LYONS-IL             1:05.00    1:08.27  
      33.52   34.75                                                
 -- Howland, Heather          28 NWSC-IL              1:15.00         DQ  
 
Women 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oskvarek, Natalie         26 MGM-IL               2:35.13    2:35.31  
  2 Moore, Katie              25 LYONS-IL             2:30.00    2:38.28  
 
Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sorget, Genna             32 LWM-IL                 33.00      30.46  
 
Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nelson, Katie             32 RUSH-IL                59.89    1:04.42  
      30.47   33.95                                                
  2 Daut, Ginny               32 Unattached           1:07.00    1:06.56  
      32.07   34.49                                                
  3 Sorget, Genna             32 LWM-IL               1:20.00    1:07.66  
      31.58   36.08                                                
  4 Simon, Lisa               34 TSM-IL               1:16.00    1:23.17  
      39.17   44.00                                                
 -- Martel, Kelly             31 WLAC-IL              1:12.50         DQ  
 
Women 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bernal, Genevieve         33 WLAC-IL              2:12.00    2:11.84  
      31.75   32.94   33.84   33.31                                
  2 Sorget, Genna             32 LWM-IL               2:50.00    2:31.62  
      33.63   37.63   40.26   40.10                                
  3 Simon, Lisa               34 TSM-IL               2:43.00    2:55.60  
      41.10   45.08   45.63   43.79                                
 
Women 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sheehan, Nicole           34 WLAC-IL              6:04.00    5:58.52  
      31.08   35.54   36.17   36.50   36.48   36.70   36.82   36.95
      36.31   35.97                                                
  2 Bernal, Genevieve         33 WLAC-IL              5:50.00    6:08.81  
      32.40   34.83   35.81   35.80   35.80   35.65   35.38   35.67
      34.60   52.87                                                
  3 Nelson, Katie             32 RUSH-IL              6:15.44    6:20.50  
      31.99   34.98   36.78   37.99   38.75   39.04   39.30   39.65
      39.31   42.71                                                
  4 Simon, Lisa               34 TSM-IL               7:51.00    7:31.81  
      43.41   45.85   46.15   45.46   46.23   46.51   45.83   44.69
      44.27   43.41                                                
 
Women 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daut, Ginny               32 Unattached           1:14.00    1:15.48  
      36.84   38.64                                                
 -- Simon, Lisa               34 TSM-IL               1:32.00         DQ  
      55.87   56.87                                                
 
Women 30-34 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sheehan, Nicole           34 WLAC-IL              2:34.50    2:36.32  
      36.68   38.79   40.55   40.30                                
  2 Daut, Ginny               32 Unattached           2:47.00    2:45.88  
      39.25   42.09   43.21   41.33                                
 
Women 30-34 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Simon, Lisa               34 TSM-IL               3:47.00    4:19.26  
      54.93   59.73 1:00.36 1:24.24                                
 
Women 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daut, Ginny               32 Unattached           1:20.00    1:16.85  
      36.20   40.65                                                
 
Women 30-34 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bernal, Genevieve         33 WLAC-IL              2:24.00    2:25.15  
      32.66   35.72   38.18   38.59                                
 
Women 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sheehan, Nicole           34 WLAC-IL              2:31.20    2:34.59  
  2 Nelson, Katie             32 RUSH-IL              2:13.34    2:41.79  
      33.62   40.85   50.25   37.07                                
  3 Daut, Ginny               32 Unattached           2:47.00    2:50.43  
 
Women 30-34 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nelson, Katie             32 RUSH-IL              4:33.18    5:40.54  
      35.29   41.33   42.96   41.55   51.60   51.29   38.17   38.35
 
Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hagenbaumer, Kristina     36 NWSC-IL                28.00      27.39  
 
Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hagenbaumer, Kristina     36 NWSC-IL              1:00.00    1:00.38  
      29.06   31.32                                                
  2 Bingham, Laura            35 NWSC-IL                58.99    1:00.49  
      28.67   31.82                                                
 
Women 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bingham, Laura            35 NWSC-IL              5:45.20    5:56.85  
      30.92   34.31   35.15   35.54   36.03   35.97   36.25   36.92
      37.92   37.84                                                
 
Women 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bingham, Laura            35 NWSC-IL              1:08.50    1:10.07  
      33.94   36.13                                                
 -- Hagenbaumer, Kristina     36 NWSC-IL              1:08.00         DQ  
 
Women 35-39 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hagenbaumer, Kristina     36 NWSC-IL              2:35.00    2:26.04  
      33.57   36.38   38.07   38.02                                
 
Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Culen, Kate               40 NWSC-IL                30.00      28.74  
  2 Reidenga, Lisa            41 TSM-IL                 30.00      29.49  
  3 Duffy, Denise             43 NWSC-IL                32.00      30.75  
  4 Kolbe, Beth               44 NWSC-IL                30.90      31.01  
 
Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Culen, Kate               40 NWSC-IL              1:05.00    1:03.14  
      30.19   32.95                                                
  2 Reidenga, Lisa            41 TSM-IL               1:10.00    1:05.89  
      31.24   34.65                                                
  3 Kolbe, Beth               44 NWSC-IL              1:08.90    1:08.04  
      32.79   35.25                                                
  4 Duffy, Denise             43 NWSC-IL              1:10.00    1:09.30  
      32.18   37.12                                                
  5 Reynolds, Pauline         40 TSM-IL               1:23.00    1:14.75  
      35.56   39.19                                                
 
Women 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reidenga, Lisa            41 TSM-IL               2:30.00    2:29.38  
      32.61   37.61   40.12   39.04                                
  2 Kolbe, Beth               44 NWSC-IL              2:29.90    2:29.51  
      35.07   38.46   38.80   37.18                                
 
Women 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Culen, Kate               40 NWSC-IL                   NT         DQ  
 
Women 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Culen, Kate               40 NWSC-IL              1:20.00    1:14.60  
      36.55   38.05                                                
  2 Kolbe, Beth               44 NWSC-IL              1:27.00    1:31.26  
      43.48   47.78                                                
  3 Reynolds, Pauline         40 TSM-IL               1:45.00    1:35.37  
      44.95   50.42                                                
 
Women 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Culen, Kate               40 NWSC-IL              1:25.00    1:26.33  
      41.96   44.37                                                
  2 Duffy, Denise             43 NWSC-IL              1:30.00    1:27.76  
      43.05   44.71                                                
 
Women 40-44 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reynolds, Pauline         40 TSM-IL               3:47.00    3:43.80  
      46.31   56.82 1:00.96   59.71                                
 
Women 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Duffy, Denise             43 NWSC-IL              1:22.00         DQ  
 
Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Liesl              48 CENT-IL                28.90      30.21  
 
Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Liesl              48 CENT-IL              1:05.29    1:07.28  
      30.95   36.33                                                
  2 Armand, Peggy             49 HH-IL                1:10.00    1:13.25  
      35.72   37.53                                                
  3 Gonzales, Janet           49 HH-IL                1:25.00    1:18.44  
      36.36   42.08                                                
 
Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Armand, Peggy             49 HH-IL                2:40.00    2:41.44  
      37.40   41.09   42.37   40.58                                
  2 Gonzales, Janet           49 HH-IL                3:05.00    3:04.61  
      40.80   46.92   48.67   48.22                                
 
Women 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Armand, Peggy             49 HH-IL                7:25.00    7:05.37  
      37.87   41.61   42.79   43.23   43.29   43.53   43.61   43.71
      43.96   41.77                                                
  2 Gonzales, Janet           49 HH-IL                8:05.00    8:11.30  
      40.30   45.94   48.38   50.17   50.73   50.19   49.77   48.50
      48.56   58.76                                                
 
Women 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Gonzales, Janet           49 HH-IL                1:35.00         DQ  
    1:42.85                                                        
 
Women 45-49 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lloyd, Kim                47 RUSH-IL              3:40.00    3:27.12  
      45.65   50.47   52.06   58.94                                
 
Women 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Liesl              48 CENT-IL              1:25.55    1:26.63  
      40.79   45.84                                                
  2 Gonzales, Janet           49 HH-IL                1:36.00    2:00.35  
      47.08 1:13.27                                                
 
Women 45-49 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lloyd, Kim                47 RUSH-IL              3:45.00    3:25.98  
      45.20   51.86   54.64   54.28                                
 
Women 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Armand, Peggy             49 HH-IL                     NT    3:06.43  
      43.01   48.81   52.66   41.95                                
  2 Lloyd, Kim                47 RUSH-IL              2:30.00    3:18.66  
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Block, Andrea             51 COHO-IL                30.33      29.55  
  2 Lamb, Ann                 50 NWSC-IL                33.00      33.90  
  3 Cathy, Broad              53 NWSC-IL                37.00      36.02  
 
Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moritz, Sharon            53 Unattached                NT    1:12.41  
      33.30   39.11                                                
  2 Lamb, Ann                 50 NWSC-IL              1:15.00    1:15.94  
      36.23   39.71                                                
  3 Cathy, Broad              53 NWSC-IL              1:25.00    1:23.52  
      37.78   45.74                                                
  4 Lisy, Cheryl              53 LYONS-IL                  NT    2:02.20  
      47.31 1:14.89                                                
 
Women 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moritz, Sharon            53 Unattached                NT    2:37.48  
      36.58   41.24   40.92   38.74                                
  2 Stratton, Christine       54 NWSC-IL                   NT    2:40.36  
      37.82   40.78   42.26   39.50                                
  3 Lamb, Ann                 50 NWSC-IL              3:00.00    2:41.44  
      37.83   41.36   42.39   39.86                                
 
Women 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lamb, Ann                 50 NWSC-IL              7:00.00    7:18.11  
  2 Stratton, Christine       54 NWSC-IL              7:12.00    7:18.33  
      38.64   41.74   42.92 2:12.68   44.06   44.55   43.63   40.63
       9.48                                                        
  3 Cathy, Broad              53 NWSC-IL              7:50.00    7:52.78  
      40.55   45.64   47.13   48.82   49.83   49.43   50.29   49.20
      46.80   45.09                                                
  4 Lisy, Cheryl              53 LYONS-IL            12:04.85   10:21.93  
      50.05 1:00.03 1:03.95 1:03.12 1:04.39 1:05.21 1:05.98 1:04.05
    1:05.04 1:00.11                                                
 -- Froehlich, Kathryn        50 COHO-IL              6:40.00         DQ  
 
Women 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moritz, Sharon            53 Unattached                NT    1:23.00  
      40.75   42.25                                                
 
Women 50-54 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stratton, Christine       54 NWSC-IL                   NT    3:05.65  
      45.28   46.91 1:33.46                                        
 
Women 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cathy, Broad              53 NWSC-IL              1:40.00    1:53.87  
      48.36 1:05.51                                                
 
Women 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Block, Andrea             51 COHO-IL              1:04.33    1:05.35  
      31.32   34.03                                                
 
Women 50-54 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Block, Andrea             51 COHO-IL              2:23.33    2:25.42  
      33.78   37.55   37.76   36.33                                
 
Women 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stratton, Christine       54 NWSC-IL                   NT    3:08.59  
      43.38   47.75   56.13   41.33                                
 -- Froehlich, Kathryn        50 COHO-IL              2:40.50         DQ  
 
Women 50-54 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Froehlich, Kathryn        50 COHO-IL              5:45.00         DQ  
 
Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moor, Mary                56 MGM-IL                 37.00      38.02  
 
Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moor, Mary                56 MGM-IL               1:25.00    1:24.32  
      40.19   44.13                                                
  2 Kuhl, Marlene             59 LYONS-IL             2:23.00    2:26.74  
    1:11.95 1:14.79                                                
 
Women 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gortowski, Debbie         56 ROCK-IL              3:00.00    3:01.63  
      42.98   46.64   45.83   46.18                                
  2 Moor, Mary                56 MGM-IL               3:05.00    3:06.06  
      43.63   46.97   48.47   46.99                                
 
Women 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gortowski, Debbie         56 ROCK-IL              7:25.00    7:34.40  
      41.82   46.00   46.11   46.39   46.03   45.77   46.50   45.81
      45.64   44.33                                                
  2 Moor, Mary                56 MGM-IL               8:30.00    8:03.15  
      42.47   46.04   48.52   49.64   50.08   50.28   50.32   49.34
      49.31   47.15                                                
  3 Kuhl, Marlene             59 LYONS-IL            15:00.00   12:51.03  
    1:15.67 1:21.78 1:17.74 1:16.99 1:18.63 1:16.40 1:17.44 2:33.20
    1:13.18                                                        
 
Women 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Conley, Nancy             55 NWSC-IL              1:30.00    1:32.22  
      44.80   47.42                                                
  2 Bobo, Carol               57 Unattached           1:43.00    1:39.16  
      48.30   50.86                                                
 
Women 55-59 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Conley, Nancy             55 NWSC-IL              3:05.00    3:20.75  
      45.38   50.32   53.07   51.98                                
  2 Bobo, Carol               57 Unattached                NT    3:32.56  
      50.51   54.71   54.19   53.15                                
  3 Kuhl, Marlene             59 LYONS-IL             7:00.00    6:40.59  
    1:40.60 1:44.12 1:39.15 1:36.72                                
 
Women 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moor, Mary                56 MGM-IL               2:00.00    1:18.29  
      35.93   42.36                                                
 
Women 55-59 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gortowski, Debbie         56 ROCK-IL              3:45.00    3:50.21  
      52.81   57.39 1:01.80   58.21                                
 
Women 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gortowski, Debbie         56 ROCK-IL              3:35.00    3:39.97  
      53.68   57.38 1:03.25   45.66                                
 
Women 55-59 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gortowski, Debbie         56 ROCK-IL              7:20.00    7:22.94  
      51.44   58.18   58.58   57.09 1:03.53 1:01.61   47.29   45.22
 
Women 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pezdek, Marian            61 LYONS-IL             2:30.00    2:25.13  
    1:03.01 1:22.12                                                
 
Women 60-64 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pezdek, Marian            61 LYONS-IL             5:00.00    5:32.90  
    1:17.05 1:26.50 2:50.45                                        
 
Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moritz, Nathan            23 Unattached                NT      25.18  
 
Men 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moritz, Nathan            23 Unattached                NT      56.52  
      27.26   29.26                                                
 
Men 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moritz, Nathan            23 Unattached                NT    2:11.08  
      28.70   32.92   34.75   34.71                                
 
Men 18-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moritz, Nathan            23 Unattached                NT      58.70  
 
Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matusky, Michael          27 TSM-IL                 24.20      25.24  
 -- Skas, Matthew             27 TSM-IL                 24.25         DQ  
 
Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matusky, Michael          27 TSM-IL                 54.98      56.38  
      27.28   29.10                                                
 -- Skas, Matthew             27 TSM-IL                 54.25         DQ  
 
Men 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Skas, Matthew             27 TSM-IL               1:12.00         DQ  
 
Men 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matusky, Michael          27 TSM-IL               1:15.40    1:16.34  
      35.54   40.80                                                
 
Men 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matusky, Michael          27 TSM-IL               1:05.50    1:07.51  
      30.31   37.20                                                
 
Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Balcer, James             34 GA-IL                     NT      24.69  
  2 Mulcahy, Ryan             34 LWM-IL                 24.00      25.48  
  3 Cook, Daniel              34 WLAC-IL                31.00      30.66  
  4 Kozak, Joe                30 NWSC-IL                32.00      31.87  
 -- Helfers, Alex             33 EBC-IL                 24.00         DQ  
 
Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Helfers, Alex             33 EBC-IL                 53.00      51.55  
      24.85   26.70                                                
  2 Cook, Daniel              34 WLAC-IL                55.00      54.05  
      26.38   27.67                                                
  3 Mulcahy, Ryan             34 LWM-IL                 54.00      56.12  
      26.95   29.17                                                
  4 Scott, Ryan               34 WLAC-IL                56.50      57.69  
      27.62   30.07                                                
  5 Balcer, James             34 GA-IL                     NT    1:02.51  
      34.02   28.49                                                
  6 Kozak, Joe                30 NWSC-IL              1:15.00    1:15.27  
      34.82   40.45                                                
 
Men 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kozak, Joe                30 NWSC-IL              2:35.00    2:56.79  
      36.59   43.96   47.76   48.48                                
 
Men 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoff, Tim                 33 NWSC-IL              5:40.00    5:45.29  
      31.20   34.19   35.45   35.60   35.27   34.82   34.84   35.12
      34.48   34.32                                                
  2 Scott, Ryan               34 WLAC-IL              5:45.00    5:55.34  
      31.07   34.17   34.74   36.03   36.55   35.82   36.96   36.80
      36.91   36.29                                                
  3 Mulcahy, Ryan             34 LWM-IL               6:00.00    6:00.37  
      30.96   34.75   36.10   36.48   37.25   36.74   36.66   38.71
      37.62   35.10                                                
 
Men 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scott, Ryan               34 WLAC-IL              1:05.00    1:16.57  
      32.97   43.60                                                
 
Men 30-34 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scott, Ryan               34 WLAC-IL              2:21.00    2:25.86  
      33.37   36.15   37.97   38.37                                
 
Men 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Helfers, Alex             33 EBC-IL               1:06.00    1:05.10  
      30.88   34.22                                                
  2 Balcer, James             34 GA-IL                     NT    1:14.32  
      34.85   39.47                                                
  3 Hoff, Tim                 33 NWSC-IL              1:13.00    1:16.38  
      35.10   41.28                                                
 
Men 30-34 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cook, Daniel              34 WLAC-IL              2:20.00    2:25.27  
      33.76   37.14   37.51   36.86                                
  2 Hoff, Tim                 33 NWSC-IL              2:45.00    2:49.47  
      39.19   42.98   43.48   43.82                                
 
Men 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Helfers, Alex             33 EBC-IL               1:00.00      57.97  
      27.04   30.93                                                
  2 Mulcahy, Ryan             34 LWM-IL               1:02.00    1:07.18  
      32.62   34.56                                                
 
Men 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Mulcahy, Ryan             34 LWM-IL                    NT         DQ  
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kozlowski, Mark           37 NWSC-IL                24.00      26.03  
 
Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Justin          37 WLAC-IL                51.50      51.24  
      24.85   26.39                                                
 
Men 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Justin          37 WLAC-IL                57.00      57.30  
      27.95   29.35                                                
  2 Bardak, Peter             36 NWSC-IL                59.00    1:07.34  
      33.02   34.32                                                
 
Men 35-39 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Justin          37 WLAC-IL              2:02.00    2:03.49  
      28.86   31.02   31.40   32.21                                
 
Men 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kozlowski, Mark           37 NWSC-IL              1:07.50    1:10.71  
      33.46   37.25                                                
 
Men 35-39 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kozlowski, Mark           37 NWSC-IL              2:30.00    2:31.06  
      34.40   38.24   38.46   39.96                                
 
Men 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bardak, Peter             36 NWSC-IL                58.00    1:00.87  
      28.52   32.35                                                
 -- Mitchell, Justin          37 WLAC-IL              1:00.00         DQ  
 
Men 35-39 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Bardak, Peter             36 NWSC-IL              2:10.00         DQ  
      30.51   35.26   41.39   40.04                                
 
Men 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Justin          37 WLAC-IL              2:05.00    2:10.95  
      28.80   33.03   38.96   30.16                                
  2 Kozlowski, Mark           37 NWSC-IL              2:20.00    2:20.39  
      29.54   36.23   40.11   34.51                                
  3 Bardak, Peter             36 NWSC-IL              2:10.00    2:25.74  
      30.26   38.12   43.37   33.99                                
 
Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Janssen, Bryan            43 TSM-IL                 25.00      26.19  
  2 Hagenbaumer, Chris        42 NWSC-IL                26.00      26.34  
  3 Melcher, Scott            42 Unattached             26.00      26.98  
  4 Clark, Inge               42 LWM-IL                 30.65      31.87  
  5 Weigand, TJ               40 WLAC-IL                32.00      33.36  
 
Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grotre, Kevin             40 LWM-IL                 55.00      55.17  
      26.74   28.43                                                
  2 Urban, Mark               43 MGM-IL                 54.00      55.78  
      27.22   28.56                                                
  3 Janssen, Bryan            43 TSM-IL                 54.00      56.32  
      26.56   29.76                                                
  4 Melcher, Scott            42 Unattached             55.00      58.68  
      27.71   30.97                                                
  5 Mattson, Mark             42 NWSC-IL                59.50    1:03.49  
      30.33   33.16                                                
 -- Hagenbaumer, Chris        42 NWSC-IL              1:00.00         DQ  
 
Men 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Melcher, Scott            42 Unattached           6:00.00    6:00.34  
      31.07   34.25   36.18   36.45 1:15.88 1:16.02   36.44   34.38
  2 Mattson, Mark             42 NWSC-IL              5:55.50    6:07.87  
      32.79   36.44   36.98   37.06   36.57   36.97   37.20   37.99
      38.22   37.65                                                
  3 Drever, Ross              41 NWSC-IL              7:20.00    7:18.88  
    5:03.27   45.61   45.81   43.64   20.70                        
 
Men 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Urban, Mark               43 MGM-IL               1:00.00    1:03.15  
      30.24   32.91                                                
  2 Janssen, Bryan            43 TSM-IL               1:07.00    1:10.02  
      34.80   35.22                                                
 
Men 40-44 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Raese, TR                 40 EV-IL                2:06.00    2:06.97  
      28.58   32.69   32.75   32.95                                
  2 Urban, Mark               43 MGM-IL               2:12.00    2:11.65  
      31.52   32.86   33.99   33.28                                
  3 Mattson, Mark             42 NWSC-IL              2:25.50    2:33.31  
      35.86   38.44   40.07   38.94                                
 
Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pollowy, Tim              43 NWSC-IL              1:15.00    1:11.07  
      33.61   37.46                                                
  2 Hagenbaumer, Chris        42 NWSC-IL              1:10.00    1:11.91  
      33.87   38.04                                                
  3 Weigand, TJ               40 WLAC-IL              1:12.00    1:12.57  
      34.61   37.96                                                
  4 Clark, Inge               42 LWM-IL               1:27.42    1:31.14  
      42.71   48.43                                                
 
Men 40-44 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grotre, Kevin             40 LWM-IL               2:30.00    2:26.47  
      33.04   36.46   37.45   39.52                                
  2 Weigand, TJ               40 WLAC-IL              2:40.00    2:39.98  
      36.14   40.15   41.45   42.24                                
  3 Pollowy, Tim              43 NWSC-IL              2:45.00    2:40.13  
      36.59   40.30   41.41   41.83                                
  4 Mattson, Mark             42 NWSC-IL              2:45.50    2:46.84  
      38.13   42.55   43.87   42.29                                
  5 Clark, Inge               42 LWM-IL               3:15.22    3:21.01  
      43.81   50.27   52.46   54.47                                
 
Men 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Urban, Mark               43 MGM-IL                 59.00    1:03.42  
      29.28   34.14                                                
  2 Drever, Ross              41 NWSC-IL              1:30.00    1:30.77  
      40.70   50.07                                                
 
Men 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Urban, Mark               43 MGM-IL               2:12.00    2:17.86  
      29.96   36.30   40.47   31.13                                
  2 Grotre, Kevin             40 LWM-IL               2:20.00    2:19.38  
      28.21   38.72   38.17   34.28                                
 -- Raese, TR                 40 EV-IL                2:08.00         DQ  
 
Men 40-44 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Drever, Ross              41 NWSC-IL              7:30.00    7:03.98  
      42.37   49.45   53.10   54.72 1:05.77 1:08.12   46.26   44.19
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pushka, Dave              49 NWSC-IL                25.00      25.33  
  2 Quirk, Jim                46 TSM-IL                 32.00      30.36  
  3 Armand, Gregory           49 HH-IL                  31.00      33.31  
 
Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Escaro, Dan               45 Unattached             59.00      58.70  
      28.27   30.43                                                
  2 Lehr, Scott               48 Unattached                NT    1:04.86  
      31.28   33.58                                                
  3 Quirk, Jim                46 TSM-IL               1:11.00    1:10.71  
      32.46   38.25                                                
  4 Armand, Gregory           49 HH-IL                1:12.00    1:14.38  
      35.29   39.09                                                
 
Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Armand, Gregory           49 HH-IL                2:50.00    2:45.46  
      37.51   41.61   43.60   42.74                                
 
Men 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Armand, Gregory           49 HH-IL                7:30.00    7:24.91  
      38.51   42.87   45.01   46.76   45.48   46.01   45.74   45.73
      44.87   43.93                                                
 
Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pushka, Dave              49 NWSC-IL              1:12.00    1:10.64  
      33.91   36.73                                                
  2 Escaro, Dan               45 Unattached           1:09.65    1:10.67  
      33.29   37.38                                                
 
Men 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pushka, Dave              49 NWSC-IL              1:00.00      58.57  
      28.03   30.54                                                
  2 Lehr, Scott               48 Unattached                NT    1:18.93  
      37.05   41.88                                                
 
Men 45-49 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pushka, Dave              49 NWSC-IL              2:15.00    2:14.30  
      30.20   34.03   34.63   35.44                                
 
Men 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pushka, Dave              49 NWSC-IL              2:12.00    2:12.39  
      28.66   35.54   38.53   29.66                                
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soltys, Ted               52 IM-IL                  24.20      25.10  
  2 Wallock, Michael          52 Unattached             29.50      30.35  
  3 Greenfield, Rick          52 MGM-IL                    NT      32.72  
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soltys, Ted               52 IM-IL                  53.90      55.95  
      27.07   28.88                                                
  2 Wallock, Michael          52 Unattached                NT    1:06.83  
      32.31   34.52                                                
  3 Greenfield, Rick          52 MGM-IL                    NT    1:16.23  
      37.48   38.75                                                
 -- Robey, Paul               52 WMAC-WI              1:02.00         DQ  
 
Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greenfield, Rick          52 MGM-IL               2:30.00    2:46.31  
      37.46   40.08   42.65   46.12                                
 
Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seibt, Andy               54 FF-IL                5:25.00    5:34.36  
      29.52   32.97   34.04   34.22   33.88   33.88   33.77   34.07
      34.19   33.82                                                
  2 Depew, Rich               51 NWSC-IL              6:12.00    6:06.05  
      32.76   35.66   37.76   37.72   37.88   37.19   36.90   37.00
      37.04   36.14                                                
  3 Wallock, Michael          52 Unattached                NT    7:25.60  
    7:26.12   47.67 2:33.03                                        
 
Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wallock, Michael          52 Unattached                NT    1:33.27  
 -- Sims, David               50 FF-IL                  58.58         DQ  
 
Men 50-54 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seibt, Andy               54 FF-IL                2:30.00    2:31.46  
      35.30   38.14   39.04   38.98                                
 
Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wayne, Joza               54 NWSC-IL              1:20.00    1:22.83  
      39.90   42.93                                                
 
Men 50-54 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sims, David               50 FF-IL                2:22.22    2:29.12  
      34.56   38.09   38.63   37.84                                
  3 Seibt, Andy               54 FF-IL                2:40.00    2:50.13  
      37.36   43.54   44.78   44.45                                
  4 Wayne, Joza               54 NWSC-IL              3:00.00    3:05.56  
      42.69   47.68   48.06   47.13                                
 
Men 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soltys, Ted               52 IM-IL                  59.00    1:00.91  
      27.94   32.97                                                
  2 Depew, Rich               51 NWSC-IL              1:10.00    1:09.11  
      32.35   36.76                                                
  3 Greenfield, Rick          52 MGM-IL               1:34.00    1:34.64  
      42.01   52.63                                                
 -- Robey, Paul               52 WMAC-WI              1:15.00         DQ  
 
Men 50-54 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Seibt, Andy               54 FF-IL                2:30.00    2:33.21  
      32.87   37.58   40.92   41.84                                
 -- Sims, David               50 FF-IL                2:00.00         DQ  
 
Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wayne, Joza               54 NWSC-IL              3:00.00    2:53.79  
      38.68   45.29   47.93   41.89                                
  2 Greenfield, Rick          52 MGM-IL                    NT    3:30.03  
      43.27   56.00   59.21   51.55                                
 -- Robey, Paul               52 WMAC-WI              2:45.00         DQ  
 
Men 50-54 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sims, David               50 FF-IL                4:30.00    4:43.53  
      28.75   33.61   38.37   37.66   41.65   40.68   32.68   30.13
  2 Seibt, Andy               54 FF-IL                5:15.00    5:13.70  
      33.61   39.94   41.01   40.41   44.78   44.25   35.15   34.55
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roeing, Randy             59 FF-IL                  29.30      30.34  
 -- Scanlan, Kevin            57 EBWS-IL                26.50         DQ  
 
Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keenan, George            59 COHO-IL                59.50    1:01.44  
      29.67   31.77                                                
  2 Roeing, Randy             59 FF-IL                1:05.30    1:06.26  
      31.91   34.35                                                
  3 Reed, Michael             57 LM-IL                1:04.20    1:06.33  
      32.15   34.18                                                
  4 Camin, Peter              57 Unattached           1:13.50    1:14.41  
      36.35   38.06                                                
 
Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ursu, Andrei              55 EBWS-IL              2:12.00    2:11.42  
      30.36   34.68   34.19   32.19                                
  2 Brezina, Randall          58 HH-IL                2:18.00    2:21.09  
      34.35   36.90   35.76   34.08                                
 
Men 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keenan, George            59 COHO-IL              5:55.00    5:44.82  
      31.93   34.27   35.57   35.65   35.52   34.71   35.10   35.31
      34.41   32.35                                                
  2 Kuhl, John                58 LYONS-IL             9:00.00    9:42.00  
    2:33.28 2:01.86   59.43 3:08.22   59.47                        
 -- Scanlan, Kevin            57 EBWS-IL              5:30.00         DQ  
 
Men 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brezina, Randall          58 HH-IL                1:10.50    1:08.03  
      34.08   33.95                                                
  2 Keenan, George            59 COHO-IL              1:15.00    1:18.63  
      38.54   40.09                                                
  3 Camin, Peter              57 Unattached           1:25.50    1:34.33  
      46.05   48.28                                                
 
Men 55-59 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brezina, Randall          58 HH-IL                2:35.00    2:39.50  
      38.63   40.41   41.17   39.29                                
  2 Kuhl, John                58 LYONS-IL             3:45.00    4:11.74  
      52.98 1:06.47 1:07.65 1:04.64                                
 
Men 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reed, Michael             57 LM-IL                1:44.20    1:40.09  
      48.94   51.15                                                
 
Men 55-59 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kuhl, John                58 LYONS-IL             3:45.00    4:08.85  
      55.01 1:01.66 1:06.94 1:05.24                                
  2 Ursu, Andrei              55 EBWS-IL              2:55.00    2:46.40  
      38.10   41.99   43.54   42.77                                
 
Men 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keenan, George            59 COHO-IL              1:12.00    1:10.80  
      32.96   37.84                                                
  2 Brezina, Randall          58 HH-IL                1:10.50    1:12.10  
      33.73   38.37                                                
  3 Reed, Michael             57 LM-IL                1:30.28    1:28.44  
      38.70   49.74                                                
  4 Camin, Peter              57 Unattached           1:27.52    1:42.64  
      46.34   56.30                                                
 -- Scanlan, Kevin            57 EBWS-IL              1:04.00         DQ  
 
Men 55-59 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ursu, Andrei              55 EBWS-IL              2:25.00    2:28.58  
      32.98   38.68   39.52   37.40                                
 -- Scanlan, Kevin            57 EBWS-IL              2:30.00         DQ  
 
Men 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ursu, Andrei              55 EBWS-IL              2:27.00    2:30.35  
  2 Reed, Michael             57 LM-IL                3:03.01    3:06.15  
      38.15   53.14   57.05   37.81                                
 
Men 55-59 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Ursu, Andrei              55 EBWS-IL              5:35.50         DQ  
 
Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eggar, Jack               60 EBWS-IL                25.80      26.35  
 
Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eggar, Jack               60 EBWS-IL                58.60      58.78  
      27.79   30.99                                                
 
Men 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eggar, Jack               60 EBWS-IL              6:15.00    5:56.47  
      31.33   34.55   36.13   36.60   36.94   36.83   36.63   36.72
      36.06   34.68                                                
 
Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ota, Ken                  65 TSM-IL                 31.00      30.18  
  2 Long, Robert              65 NWSC-IL                29.20      30.59  
  3 Erskine, Klyce            69 NWSC-IL                35.00      36.28  
 
Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Long, Robert              65 NWSC-IL              1:05.50    1:07.31  
      31.65   35.66                                                
  2 Ota, Ken                  65 TSM-IL               1:09.00    1:07.52  
      32.39   35.13                                                
  3 Erskine, Klyce            69 NWSC-IL              1:32.00    1:27.84  
      40.10   47.74                                                
 
Men 65-69 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Erskine, Klyce            69 NWSC-IL              1:50.00    2:07.45  
      53.87 1:13.58                                                
 
Men 65-69 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Long, Robert              65 NWSC-IL              1:18.00         DQ  
 
Men 65-69 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Erskine, Klyce            69 NWSC-IL              3:15.00         DQ  
    1:00.11 1:03.17 1:08.42   45.85                                
 
Men 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kettelson, Larry          76 MGM-IL                 42.00      42.76  
 
Men 75-79 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kettelson, Larry          76 MGM-IL               1:35.00    1:36.35  
      44.51   51.84                                                
 
Men 75-79 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kettelson, Larry          76 MGM-IL               1:55.00    1:44.32  
    1:44.74                                                        
 
Men 75-79 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kettelson, Larry          76 MGM-IL               2:00.00    2:08.57  
    1:00.48 1:08.09