Licensed to ILMSA State Championship Meet
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 6/19/2012 07:42 PM
                    2012 Lattof Penguins 1500 m - 6/17/2012                    
                                    Results                                    
 
Women 18-24 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cleveland, Nicole         24 Academy Bullets-21  20:00.00   20:40.97   20  
 
Women 25-29 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wildermuth, Alicia        26 Gray Sharks Lean-55 22:40.00   22:16.50   20  
 
Women 30-34 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bernal, Genevieve         33 Westloop Athleti-21 20:50.00   21:35.35   20  
  2 Filippo, Marissa          34 Galter Swim Club-21 28:00.00   26:49.63   17  
 
Women 35-39 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rodriguez, Andrelina C    36 Illinois Masters-21 24:45.00   24:03.51   20  
  2 Castle, Mandy             37 Deerfield Master    23:30.00   24:16.88   17  
 
Women 45-49 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roose, Lynn               48 TWC                 24:10.15   24:54.72   20  
  2 Smar, Sue                 48 Evanston Masters    28:00.00   25:51.28   17  
  3 LeBourgeois, Louise       48 Unat                26:30.00   27:15.94   16  
 
Women 50-54 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Block, Andrea             51 Deerfield Master    20:00.00   20:18.16   20  
  2 Froehlich, Kathryn        50 Deerfield Master    23:18.16   23:48.04   17  
  3 Wyco, Patricia            50 Life Time Master-21 32:00.00   32:43.19   16  
 
Women 55-59 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gortowski, Debbie         56 YMCA of Rock Riv    26:00.00   27:37.12   20  
  2 Roderer, Kathy            57 Evanston Masters    30:00.00   29:53.56   17  
  3 Montes, Jane              56 Galter Swim Club-21 40:00.00   41:51.98   16  
 
Women 60-64 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brosnan, Judy             60 Gray Sharks Lean-55 30:55.00   31:17.00   20  
  2 Feldman, Ronna            64 Galter Swim Club-21 59:59.00   40:04.45   17  
 
Women 70-74 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Faller, Fran              74 Gray Sharks Lean-55 37:01.01   36:59.12   20  
  2 Rummer, Patricia          70 Naperville Waves-21 35:53.85   40:58.91   17  
 
Women 75-79 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, Donna              76 Unat                35:00.00   39:27.92   20  
 
Men 25-29 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dueball, Scott            26 Lattof YMCA Mast    25:00.00   23:49.28   20  
  2 McDonnell, Michael        27 Libertyville Mas-21 24:00.00   27:04.06   17  
  3 Duff, Nathan              28 Naperville Waves-21 28:00.00   27:59.00   16  
 
Men 30-34 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Mark            34 Chicago Masters-38  19:50.00   19:49.00   20  
  2 Stevens, Timothy          32 Evanston Masters    45:00.00   26:55.41   17  
 
Men 35-39 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Elder, Patrick            38 Naperville Waves-21 18:50.00   19:28.85   20  
  2 Czach, Jesse              37 Buehler Breakers    29:00.00   27:38.10   17  
 
Men 40-44 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morrison, John            40 Lakeshore Athlet    20:30.00   21:50.85   20  
  2 Mattson, Mark             42 Naperville Waves-21 21:30.00   22:16.98   17  
  3 Huey, Brian               40 Unat                24:00.00   23:10.06   16  
  4 Weigand, TJ               40 Westloop Athleti-21 23:00.00   23:41.83   15  
  5 Collins, Eric             41 TWC                 24:00.00   23:58.08   14  
  6 Russell, Sean             41 Unat                23:41.00   24:41.16   13  
  7 Waechter, Michael         44 Galter Swim Club-21 24:25.00   24:41.25   12  
 
Men 45-49 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cordero, Billy            45 Chicago Masters-38  19:40.00   19:48.63   20  
  2 Morrison, Mark            46 Buehler Breakers    23:15.00   22:53.54   17  
 
Men 50-54 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Francis, Lee              51 Lakeshore Athlet    20:09.45   20:40.06   20  
 -- Traynor, John             53 Deerfield Master    23:30.00         DQ  
 
Men 55-59 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boutov, Alex              56 Chicago Masters-38  22:38.05   22:12.16   20  
  2 Scanlan, Kevin            57 Illinois Masters-21 20:00.00   22:21.69   17  
  3 Anderson, Mark            59 Independent         22:52.00   23:30.54   16  
  4 Christian, Jerry          55 Illinois Masters-21       NT   25:38.31   15  
  5 Krause, Mark              56 Park Ridge/Latto    29:00.00   28:06.25   14  
 
Men 60-64 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alsen, Donald             63 Buehler Breakers    31:35.00   30:07.32   20  
  2 Brown, Paul               61 Elgin Blue Wave-21  29:39.40   30:44.12   17  
 
Men 65-69 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wendt, George             65 Chicago Masters-38  21:20.00   21:07.75   20  
  2 Heath, Phil               69 Illinois Masters-21 29:00.00   28:58.32   17  
  3 Dayton, Barry             67 Gray Sharks Lean-55 33:00.00   32:58.38   16  
 
Men 70-74 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Casebolt, Dave            71 Shabbona Sharks     29:00.00   28:06.53   20  
  2 Le Bourgeois, John        74 Unat                29:11.00   28:29.12   17  
  3 Lehmann, Don              71 Unat                31:30.00   28:41.34   16  
  4 Cohen, Kenneth            72 Gray Sharks Lean-55 37:45.29   39:50.76   15  
 
Men 75-79 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Algminas, Leo             77 Unat                35:00.00   36:56.12   20  
 
                    Combined Team Scores - Through Event 1                     
 
  1. Unat                                118   2. Gray Sharks Leaning Tower YMCA       91
  3. Chicago Masters Swim Club            80   4. Naperville Waves Swim Club           70
  5. Illinois Masters                     69   6. Galter Swim Club                     62
  7. Buehler Breakers                     54   7. Deerfield Masters                    54
  9. Evanston Masters                     51  10. Lakeshore Athletic Club              40
 11. Westloop Athletic Club Masters       35  12. Twc                                  34
 13. Lattof YMCA Masters                  20  13. Shabbona Sharks                      20
 13. Academy Bullets Masters              20  13. YMCA of Rock River Valley            20
 17. Elgin Blue Wave Swim Team            17  17. Libertyville Masters                 17
 19. Life Time Masters                    16  19. Independent                          16
 21. Park Ridge/Lattoff Penquins          14