Licensed to Lake Forest Swim Club -IL
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 2/6/2013 03:12 PM
                       Sink or Swim Classic - 10/28/2012                       
                                    Results                                    
 
Women 18-24 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reed, Catherine           22 LIB                  1:38.09    1:50.70   20  
                  52.54     1:50.70 (58.16)                                        
 
Women 18-24 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tonelli, Marlena          24 CM                   5:03.57    4:54.32   20  
                  34.22     1:10.28 (36.06)     1:46.93 (36.65)     2:24.20 (37.27)
        3:01.68 (37.48)     3:39.43 (37.75)     4:17.31 (37.88)     4:54.32 (37.01)
 
Women 18-24 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reed, Catherine           22 LIB                  1:01.38    1:13.14   20  
 
Women 18-24 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reed, Catherine           22 LIB                  2:06.28    2:30.44   20  
                1:11.35   2:30.44 (1:19.09)                                        
 
Women 18-24 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tonelli, Marlena          24 CM                     38.81      38.78   20  
 
Women 18-24 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tonelli, Marlena          24 CM                   1:24.73    1:22.71   20  
                  39.79     1:22.71 (42.92)                                        
 
Women 18-24 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tonelli, Marlena          24 CM                   3:00.28    2:55.06   20  
                  41.38     1:25.58 (44.20)     2:10.37 (44.79)     2:55.06 (44.69)
 
Women 18-24 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tonelli, Marlena          24 CM                   5:22.61    5:39.49   20  
                  37.71     1:21.47 (43.76)     2:07.30 (45.83)     2:52.80 (45.50)
        3:38.67 (45.87)     4:24.54 (45.87)     5:02.87 (38.33)     5:39.49 (36.62)
 
Women 25-29 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marinangeli, Jean         29 Unattached           3:40.00    3:17.29   20  
                  45.49     1:36.03 (50.54)     2:27.63 (51.60)     3:17.29 (49.66)
 
Women 25-29 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marinangeli, Jean         29 Unattached           3:45.00    3:49.88   20  
 
Women 25-29 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marinangeli, Jean         29 Unattached           1:45.00    1:46.45   20  
 
Women 25-29 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Marinangeli, Jean         29 Unattached           3:45.00         DQ  
                  50.09   1:50.11 (1:00.02)   2:50.85 (1:00.74)          DQ (50.18)
 
Women 25-29 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marinangeli, Jean         29 Unattached           7:45.00    7:35.17   20  
                  50.75     1:48.60 (57.85)   2:54.07 (1:05.47)   3:56.56 (1:02.49)
        4:56.01 (59.45)     5:55.94 (59.93)     6:46.28 (50.34)     7:35.17 (48.89)
 
Women 30-34 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hornik, Mary              33 LWM                    29.00      33.17   20  
  2 Sypura, Tracy             33 BAM                    30.00      34.61   17  
 
Women 30-34 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sypura, Tracy             33 BAM                  1:10.00    1:18.07   20  
                  38.46     1:18.07 (39.61)                                        
 
Women 30-34 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Glenn, Karen              31 IM                     42.00      39.67   20  
  2 Hornik, Mary              33 LWM                    33.00      40.08   17  
  3 Sypura, Tracy             33 BAM                       NT      43.74   16  
 
Women 30-34 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hornik, Mary              33 LWM                  2:45.00    3:11.34   20  
                  42.49     1:29.51 (47.02)     2:20.33 (50.82)     3:11.34 (51.01)
 
Women 30-34 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Glenn, Karen              31 IM                     42.00      41.03   20  
  2 Sypura, Tracy             33 BAM                    41.39      47.64   17  
 
Women 30-34 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Glenn, Karen              31 IM                   1:34.00    1:29.24   20  
                  41.62     1:29.24 (47.62)                                        
 
Women 30-34 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hornik, Mary              33 LWM                    32.00      35.79   20  
  2 Sypura, Tracy             33 BAM                    34.78      40.19   17  
 
Women 30-34 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Glenn, Karen              31 IM                   1:26.00    1:22.14   20  
                  38.56     1:22.14 (43.58)                                        
 
Women 35-39 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walther, Amy              39 WMAC-WI              1:21.00    1:28.94   20  
                  40.42     1:28.94 (48.52)                                        
 
Women 35-39 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walther, Amy              39 WMAC-WI                   NT    3:11.31   20  
                  45.99     1:33.20 (47.21)     2:22.24 (49.04)     3:11.31 (49.07)
 
Women 35-39 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Castle, Amanda            37 COHO                 5:55.82    5:51.32   20  
                  19.05       35.15 (16.10)       54.45 (19.30)     1:14.82 (20.37)
        1:38.32 (23.50)     1:59.21 (20.89)     2:15.08 (15.87)   5:51.32 (3:36.24)
 
Women 35-39 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Walther, Amy              39 WMAC-WI                   NT         DQ  
 
Women 35-39 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Castle, Amanda            37 COHO                 1:29.37    1:29.95   20  
                  44.19     1:29.95 (45.76)                                        
 
Women 35-39 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Castle, Amanda            37 COHO                   50.00      48.71   20  
 
Women 35-39 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Castle, Amanda            37 COHO                 1:30.00    1:32.25   20  
                  42.84     1:32.25 (49.41)                                        
 
Women 40-44 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Armstrong, Erin           44 LTM                       NT      45.43   20  
 
Women 40-44 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fitzgerald, Linda         42 Unattached           1:25.00    1:19.19   20  
                  37.70     1:19.19 (41.49)                                        
 
Women 40-44 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fitzgerald, Linda         42 Unattached           3:06.00    2:58.03   20  
                  42.46     1:28.51 (46.05)     2:13.37 (44.86)     2:58.03 (44.66)
 
Women 40-44 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lein, Ines                44 COHO                   40.00      39.64   20  
 
Women 40-44 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lein, Ines                44 COHO                 1:25.00    1:24.44   20  
                  41.25     1:24.44 (43.19)                                        
 
Women 40-44 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lein, Ines                44 COHO                 3:00.00    3:05.16   20  
                  43.78     1:31.16 (47.38)     2:19.47 (48.31)     3:05.16 (45.69)
 
Women 40-44 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Inge               42 LWM                    38.79      43.74   20  
  2 Lein, Ines                44 COHO                   45.00      46.09   17  
 -- Armstrong, Erin           44 LTM                       NT         DQ  
 
Women 40-44 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morabito, Suzanne         44 LTM                  1:34.30    1:35.53   20  
                  45.54     1:35.53 (49.99)                                        
  2 Clark, Inge               42 LWM                  1:28.98    1:37.06   17  
                  45.49     1:37.06 (51.57)                                        
 
Women 40-44 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Inge               42 LWM                  3:15.22    3:37.44   20  
                  48.17     1:42.22 (54.05)     2:39.70 (57.48)     3:37.44 (57.74)
 
Women 40-44 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morabito, Suzanne         44 LTM                    35.90      35.13   20  
  2 Lein, Ines                44 COHO                   38.00      38.88   17  
 
Women 40-44 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morabito, Suzanne         44 LTM                  3:10.00    3:08.73   20  
                  35.98     1:25.87 (49.89)     2:22.39 (56.52)     3:08.73 (46.34)
  2 Fitzgerald, Linda         42 Unattached           3:35.00    3:36.09   17  
 
Women 45-49 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weisblatt, Anne           48 LTM                    39.00      42.38   20  
 
Women 45-49 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pawluk, Roxie             47 ROCK                 1:11.00    1:14.29   20  
                  35.44     1:14.29 (38.85)                                        
  2 Schwarm, Susan            49 LIB                  1:27.01    1:22.06   17  
                  39.74     1:22.06 (42.32)                                        
  3 Weisblatt, Anne           48 LTM                  1:30.00    1:37.19   16  
                  44.67     1:37.19 (52.52)                                        
 
Women 45-49 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schwarm, Susan            49 LIB                  7:05.00    6:26.60   20  
                  43.04     1:29.98 (46.94)     2:18.22 (48.24)     3:07.60 (49.38)
        3:57.30 (49.70)     4:47.96 (50.66)     5:38.26 (50.30)     6:26.60 (48.34)
 
Women 45-49 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schwarm, Susan            49 LIB                    43.57      39.58   20  
 
Women 45-49 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schwarm, Susan            49 LIB                  1:29.01    1:28.82   20  
                  44.37     1:28.82 (44.45)                                        
 
Women 45-49 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wooddy, Lisa              46 LTM                       NT      45.77   20  
  2 Lloyd, Kim                47 RUSH                   55.00      52.27   17  
 
Women 45-49 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pawluk, Roxie             47 ROCK                 1:33.00    1:36.31   20  
                  45.36     1:36.31 (50.95)                                        
  2 Wooddy, Lisa              46 LTM                       NT    1:39.29   17  
                  46.45     1:39.29 (52.84)                                        
 
Women 45-49 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lloyd, Kim                47 RUSH                   39.00      44.04   20  
 
Women 45-49 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wooddy, Lisa              46 LTM                       NT    1:37.06   20  
                  47.22     1:37.06 (49.84)                                        
 
Women 45-49 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lloyd, Kim                47 RUSH                 3:37.00    3:38.99   20  
                  47.72     1:44.72 (57.00)   2:47.85 (1:03.13)     3:38.99 (51.14)
 
Women 50-54 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kafka, Heidi              50 CHSM                   32.00      31.67   20  
  2 Hong, Shanju              50 LIB                    50.00      46.73   17  
 
Women 50-54 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lisy, Cheryl L            53 JPD                       NT    2:25.23   20  
                1:06.53   2:25.23 (1:18.70)                                        
 
Women 50-54 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lisy, Cheryl L            53 JPD                       NT    5:33.39   20  
                1:13.44   2:39.89 (1:26.45)   4:06.98 (1:27.09)   5:33.39 (1:26.41)
 
Women 50-54 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Block, Andrea J           51 COHO                 5:00.00    4:58.66   20  
                  34.97     1:12.66 (37.69)     1:50.56 (37.90)     2:28.67 (38.11)
        3:06.52 (37.85)     3:44.43 (37.91)     4:21.93 (37.50)     4:58.66 (36.73)
  2 Froehlich, Kathryn        50 COHO                 5:49.00    5:52.03   17  
                  39.97     1:24.09 (44.12)     2:08.56 (44.47)     2:52.96 (44.40)
        3:37.75 (44.79)     4:22.81 (45.06)     5:07.96 (45.15)     5:52.03 (44.07)
  3 Hardy, Maureen L          51 IM                   6:42.29    6:45.77   16  
                  44.36     1:35.33 (50.97)     2:27.22 (51.89)     3:19.74 (52.52)
        4:12.75 (53.01)     5:04.76 (52.01)     5:55.61 (50.85)     6:45.77 (50.16)
 
Women 50-54 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kafka, Heidi              50 CHSM                 1:24.00    1:23.70   20  
                  41.32     1:23.70 (42.38)                                        
  2 Lisy, Cheryl L            53 JPD                       NT    2:34.98   17  
 
Women 50-54 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kafka, Heidi              50 CHSM                 2:56.00    2:57.16   20  
                  42.82     1:27.72 (44.90)     2:13.01 (45.29)     2:57.16 (44.15)
 
Women 50-54 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kafka, Heidi              50 CHSM                   43.00      42.56   20  
  2 Froehlich, Kathryn        50 COHO                   43.50      44.57   17  
 
Women 50-54 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hardy, Maureen L          51 IM                   2:00.00    2:05.41   20  
                  58.62   2:05.41 (1:06.79)                                        
 
Women 50-54 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Froehlich, Kathryn        50 COHO                 3:14.79    3:17.40   20  
                  45.38     1:35.31 (49.93)     2:26.33 (51.02)     3:17.40 (51.07)
 
Women 50-54 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Block, Andrea J           51 COHO                 1:12.70    1:12.57   20  
                  34.92     1:12.57 (37.65)                                        
 
Women 50-54 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Block, Andrea J           51 COHO                 2:45.00    2:44.17   20  
                  38.02     1:20.60 (42.58)     2:03.48 (42.88)     2:44.17 (40.69)
 
Women 50-54 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Block, Andrea J           51 COHO                 1:18.00    1:17.09   20  
                  35.78     1:17.09 (41.31)                                        
  2 Kafka, Heidi              50 CHSM                 1:23.00    1:23.53   17  
                  40.73     1:23.53 (42.80)                                        
  3 Hardy, Maureen L          51 IM                   1:55.00    1:51.85   16  
                  55.61     1:51.85 (56.24)                                        
 
Women 50-54 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Froehlich, Kathryn        50 COHO                 6:25.00    6:24.10   20  
                  41.60     1:29.14 (47.54)     2:18.88 (49.74)     3:07.23 (48.35)
        3:58.85 (51.62)     4:51.58 (52.73)     5:38.19 (46.61)     6:24.10 (45.91)
 
Women 55-59 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DelGreco, Jane            56 COHO                   34.33      34.54   20  
  2 Keil, Ann K               57 LIB                  1:05.00    1:10.06   17  
 
Women 55-59 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hoogland, Kay             56 LTM                       NT    2:10.34   20  
                  58.58   2:10.34 (1:11.76)                                        
 
Women 55-59 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delanois, Barbara         57 EV                        NT    1:49.00   20  
                  53.28     1:49.00 (55.72)                                        
 
Women 55-59 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DelGreco, Jane            56 COHO                   45.47      45.68   20  
  2 Delanois, Barbara         57 EV                        NT      59.32   17  
 
Women 55-59 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DelGreco, Jane            56 COHO                 1:33.73    1:36.24   20  
                  46.32     1:36.24 (49.92)                                        
  2 Delanois, Barbara         57 EV                        NT    1:49.61   17  
                  51.32     1:49.61 (58.29)                                        
 
Women 70-74 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kurz, Mary                70 EV                     50.00      53.06   20  
 
Women 70-74 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kurz, Mary                70 EV                   2:00.00    2:03.38   20  
                  58.13   2:03.38 (1:05.25)                                        
 
Women 70-74 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paden, Karen              70 GRAY                 1:04.09    1:07.63   20  
 
Women 70-74 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Paden, Karen              70 GRAY                 2:20.88         DQ  
                1:06.35        DQ (1:19.33)                                        
 
Women 70-74 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paden, Karen              70 GRAY                 5:24.85    5:18.17   20  
                1:13.06   2:36.43 (1:23.37)   3:59.86 (1:23.43)   5:18.17 (1:18.31)
 
Women 70-74 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kurz, Mary                70 EV                   1:12.00    1:14.49   20  
 
Women 70-74 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kurz, Mary                70 EV                   2:40.00    2:51.13   20  
                1:24.01   2:51.13 (1:27.12)                                        
 
Women 70-74 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kurz, Mary                70 EV                   2:22.00    2:35.68   20  
                1:20.50   2:35.68 (1:15.18)                                        
 
Women 75-79 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rooney, Joanne            79 TWC                    48.00      52.48   20  
 
Women 75-79 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rooney, Joanne            79 TWC                  1:44.58    1:54.93   20  
                  55.73     1:54.93 (59.20)                                        
  2 Scott, Donna              76 Unattached           1:53.13    2:10.24   17  
                1:01.11   2:10.24 (1:09.13)                                        
 
Women 75-79 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rooney, Joanne            79 TWC                  9:36.00    8:39.70   20  
                  58.23   2:04.18 (1:05.95)   3:09.78 (1:05.60)   4:15.08 (1:05.30)
      5:22.25 (1:07.17)   6:28.52 (1:06.27)   8:39.70 (2:11.18)                    
 
Women 75-79 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rooney, Joanne            79 TWC                  1:02.19    1:12.81   20  
 
Women 75-79 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rooney, Joanne            79 TWC                  2:14.94    2:32.44   20  
                1:11.04   2:32.44 (1:21.40)                                        
 
Men 25-29 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mcdonnell, Michael P      27 LIB                    35.00      33.97   20  
  2 Peacock, Blake D          26 LIB                    40.25      37.49   17  
 
Men 25-29 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Mcdonnell, Michael P      27 LIB                  1:35.00         DQ  
                  38.39          DQ (40.51)                                        
 
Men 25-29 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morris, John S            28 SMELT                2:36.08    2:31.35   20  
                  34.71     1:13.60 (38.89)     1:53.25 (39.65)     2:31.35 (38.10)
  2 Cowen, Michael            27 CHSM                 2:56.09    2:46.60   17  
                  36.42     1:19.05 (42.63)     2:04.69 (45.64)     2:46.60 (41.91)
 
Men 25-29 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cowen, Michael            27 CHSM                   40.58      38.06   20  
  2 Mcdonnell, Michael P      27 LIB                    45.00      41.66   17  
 
Men 25-29 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cowen, Michael            27 CHSM                 1:25.31    1:22.67   20  
                  39.99     1:22.67 (42.68)                                        
  2 Mcdonnell, Michael P      27 LIB                  1:45.00    1:30.54   17  
                1:30.70         1:30.54 ( )                                        
 
Men 25-29 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cowen, Michael            27 CHSM                   40.55      41.83   20  
  2 Peacock, Blake D          26 LIB                    52.47      47.85   17  
 
Men 25-29 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morris, John S            28 SMELT                3:19.97    3:15.12   20  
                  45.03     1:34.69 (49.66)     2:24.90 (50.21)     3:15.12 (50.22)
 
Men 25-29 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morris, John S            28 SMELT                2:52.26    2:55.08   20  
                  36.59     1:19.85 (43.26)     2:06.85 (47.00)     2:55.08 (48.23)
 
Men 25-29 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cowen, Michael            27 CHSM                 1:24.64    1:23.42   20  
                  38.86     1:23.42 (44.56)                                        
  2 Peacock, Blake D          26 LIB                  1:37.35    1:42.00   17  
                  48.46     1:42.00 (53.54)                                        
 
Men 25-29 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mcdonnell, Michael P      27 LIB                  8:00.12    7:23.16   20  
                  41.95     1:35.39 (53.44)     2:30.08 (54.69)     3:23.83 (53.75)
      4:30.74 (1:06.91)   5:45.63 (1:14.89)     6:37.23 (51.60)     7:23.16 (45.93)
 
Men 30-34 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mulcahy, Ryan             34 LWM                    26.00      27.81   20  
  2 Leonard, John             32 GRAY                   28.00      27.93   17  
  3 Mosley, Thomas            33 LWM                    26.00      29.10   16  
 
Men 30-34 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fuller, Daniel            34 COHO                      NT    1:02.81   20  
  2 Brown, Adam               32 ELY                  1:02.00    1:03.35   17  
                  29.89     1:03.35 (33.46)                                        
 
Men 30-34 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fuller, Daniel            34 COHO                      NT    2:18.80   20  
                  31.17                             2:18.78 ( )      2:18.80 (0.02)
  2 VanEtten, Erik            34 CENT                 2:20.00    2:24.95   17  
  3 Brown, Adam               32 ELY                  2:20.00    2:38.03   16  
 
Men 30-34 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fuller, Daniel            34 COHO                      NT    4:50.56   20  
                  31.53     1:06.46 (34.93)     1:42.64 (36.18)     2:19.11 (36.47)
        2:56.70 (37.59)     3:34.76 (38.06)     4:12.84 (38.08)     4:50.56 (37.72)
 
Men 30-34 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mosley, Thomas            33 LWM                    35.97      35.08   20  
 
Men 30-34 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Santora, Antonio          30 WAC                  1:10.00    1:04.20   20  
                  30.92     1:04.20 (33.28)                                        
 
Men 30-34 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leonard, John             32 GRAY                   35.00      35.24   20  
  2 Mosley, Thomas            33 LWM                    36.00      40.09   17  
 
Men 30-34 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Adam               32 ELY                  1:20.00    1:16.63   20  
                  36.13     1:16.63 (40.50)                                        
  2 Fuller, Daniel            34 COHO                      NT    1:18.31   17  
                  36.04     1:18.31 (42.27)                                        
  3 VanEtten, Erik            34 CENT                 1:30.00    1:23.70   16  
                  39.91     1:23.70 (43.79)                                        
  4 Leonard, John             32 GRAY                 1:18.00    1:24.97   15  
                  39.55     1:24.97 (45.42)                                        
 
Men 30-34 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Adam               32 ELY                  2:55.00    2:52.06   20  
                  39.67     1:23.01 (43.34)     2:07.51 (44.50)     2:52.06 (44.55)
  2 VanEtten, Erik            34 CENT                 3:10.00    2:59.91   17  
                  41.49     1:27.79 (46.30)     2:14.09 (46.30)     2:59.91 (45.82)
 
Men 30-34 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Glenn, Mark               31 LIB                    32.00      28.63   20  
  2 Mosley, Thomas            33 LWM                    29.00      32.63   17  
 
Men 30-34 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mulcahy, Ryan             34 LWM                  1:07.00    1:15.23   20  
                  34.44     1:15.23 (40.79)                                        
 
Men 30-34 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mulcahy, Ryan             34 LWM                  2:31.00    3:08.65   20  
                  42.03     1:28.93 (46.90)     2:19.04 (50.11)     3:08.65 (49.61)
 
Men 30-34 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fuller, Daniel            34 COHO                      NT    1:12.47   20  
                  33.50     1:12.47 (38.97)                                        
  2 Leonard, John             32 GRAY                 1:11.00    1:13.14   17  
                  34.16     1:13.14 (38.98)                                        
  3 Mulcahy, Ryan             34 LWM                  1:09.00    1:16.43   16  
                  34.46     1:16.43 (41.97)                                        
  4 Mosley, Thomas            33 LWM                  1:07.09    1:17.74   15  
                  34.75     1:17.74 (42.99)                                        
 
Men 30-34 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Glenn, Mark               31 LIB                  2:30.00    2:22.62   20  
                  30.19     1:07.42 (37.23)     1:48.16 (40.74)     2:22.62 (34.46)
  2 Brown, Adam               32 ELY                  2:45.00    2:34.74   17  
  3 VanEtten, Erik            34 CENT                 2:40.00    2:39.91   16  
                  35.71     1:17.49 (41.78)     2:02.42 (44.93)     2:39.91 (37.49)
 
Men 30-34 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Glenn, Mark               31 LIB                  5:33.00    5:12.59   20  
                  31.20     1:07.11 (35.91)     1:48.08 (40.97)     2:28.90 (40.82)
        3:12.33 (43.43)     3:57.13 (44.80)     4:35.31 (38.18)     5:12.59 (37.28)
  2 VanEtten, Erik            34 CENT                 5:40.00    5:34.99   17  
                  37.35     1:19.88 (42.53)     2:04.89 (45.01)     2:48.31 (43.42)
        3:33.94 (45.63)     4:20.44 (46.50)     4:58.90 (38.46)     5:34.99 (36.09)
 
Men 35-39 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mills, Jamie              36 LIB                    28.27      26.95   20  
  2 Shiply, Bill              37 LTM                    29.00      27.86   17  
  3 Kusevskis, Michael        38 LIB                    29.00      28.61   16  
 
Men 35-39 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mills, Jamie              36 LIB                  1:00.27      58.12   20  
                  27.29       58.12 (30.83)                                        
  2 Kusevskis, Michael        38 LIB                  1:05.00    1:02.88   17  
                  30.18     1:02.88 (32.70)                                        
 
Men 35-39 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mills, Jamie              36 LIB                  2:21.27    2:13.06   20  
  2 Kusevskis, Michael        38 LIB                  2:20.00    2:19.76   17  
 
Men 35-39 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thiry, Michael            37 CHSM                 2:43.00    2:52.24   20  
                  41.78     1:24.90 (43.12)     2:09.11 (44.21)     2:52.24 (43.13)
  2 Shiply, Bill              37 LTM                  2:45.00    3:11.69   17  
                  39.79     1:27.03 (47.24)     2:19.50 (52.47)     3:11.69 (52.19)
 
Men 35-39 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thiry, Michael            37 CHSM                 1:19.00    1:22.64   20  
                  39.40     1:22.64 (43.24)                                        
 
Men 35-39 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shiply, Bill              37 LTM                    32.00      29.88   20  
 
Men 35-39 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thiry, Michael            37 CHSM                 1:12.00    1:15.32   20  
                  35.02     1:15.32 (40.30)                                        
 
Men 35-39 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, Chad               38 LIB                  2:30.00    2:40.62   20  
                  31.85     1:13.73 (41.88)     2:02.89 (49.16)     2:40.62 (37.73)
  2 Thiry, Michael            37 CHSM                 2:45.00    2:47.45   17  
                  35.54     1:17.44 (41.90)     2:05.32 (47.88)     2:47.45 (42.13)
 
Men 40-44 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 English, Mike             41 LWM                    32.00      31.95   20  
  2 Michuda, Robert Q         42 LIB                       NT      32.75   17  
  3 Quirk, Tom                44 Unattached             30.00      33.17   16  
  4 Fitzpatrick, 212p-080k7   42 WAC                    35.00      37.56   15  
 
Men 40-44 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dunne, Corey              40 Unattached           1:07.00    1:04.72   20  
                  31.73     1:04.72 (32.99)                                        
  2 Melcher, Scott            41 LIB                  1:10.00    1:06.80   17  
                  31.82     1:06.80 (34.98)                                        
  3 English, Mike             41 LWM                  1:07.00    1:09.89   16  
                  33.51     1:09.89 (36.38)                                        
  4 Michuda, Robert Q         42 LIB                       NT    1:14.26   15  
                  35.06     1:14.26 (39.20)                                        
  5 Fitzpatrick, 212p-080k7   42 WAC                  1:20.00    1:32.50   14  
                  41.16     1:32.50 (51.34)                                        
 
Men 40-44 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dunne, Corey              40 Unattached           2:25.00    2:19.39   20  
  2 Michuda, Robert Q         42 LIB                       NT    3:07.66   17  
                  38.49     1:26.13 (47.64)     2:18.96 (52.83)     3:07.66 (48.70)
 
Men 40-44 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wendt, Dan                40 IM                   5:00.00    4:39.46   20  
                  31.77     1:06.57 (34.80)     1:41.98 (35.41)     2:17.72 (35.74)
        2:53.34 (35.62)     3:29.02 (35.68)     3:45.00 (15.98)     4:39.46 (54.46)
  2 Dunne, Corey              40 Unattached           4:57.00    4:57.65   17  
                  34.18     1:10.66 (36.48)     1:47.81 (37.15)     2:25.89 (38.08)
        3:04.10 (38.21)     3:41.92 (37.82)     4:20.10 (38.18)     4:57.65 (37.55)
 
Men 40-44 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 English, Mike             41 LWM                    40.00      37.35   20  
  2 Quirk, Tom                44 Unattached             40.00      38.69   17  
  3 Michuda, Robert Q         42 LIB                       NT      49.60   16  
 
Men 40-44 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wendt, Dan                40 IM                   1:10.00    1:10.41   20  
                  34.49     1:10.41 (35.92)                                        
  2 English, Mike             41 LWM                  1:30.00    1:21.68   17  
                  40.37     1:21.68 (41.31)                                        
  3 Quirk, Tom                44 Unattached           1:30.00    1:33.11   16  
                  44.53     1:33.11 (48.58)                                        
 
Men 40-44 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tibb, Patrick             42 CHSM                 3:00.00    3:17.81   20  
                  47.19     1:37.16 (49.97)     2:27.46 (50.30)     3:17.81 (50.35)
 
Men 40-44 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Melcher, Scott            41 LIB                    44.00      37.15   20  
  2 Everett, Wynne            43 Unattached             53.00      52.63   17  
 
Men 40-44 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grotke, Kevin             40 LWM                  1:12.00    1:14.74   20  
                  35.64     1:14.74 (39.10)                                        
  2 Melcher, Scott            41 LIB                  1:30.00    1:23.98   17  
                  37.99     1:23.98 (45.99)                                        
  3 Everett, Wynne            43 Unattached           1:52.00    1:54.90   16  
                  55.50     1:54.90 (59.40)                                        
 
Men 40-44 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grotke, Kevin             40 LWM                  2:45.00    2:45.82   20  
                  38.85     1:21.39 (42.54)     2:04.11 (42.72)     2:45.82 (41.71)
 
Men 40-44 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tibb, Patrick             42 CHSM                   45.00      41.04   20  
 
Men 40-44 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grotke, Kevin             40 LWM                  1:05.00    1:08.20   20  
                  32.49     1:08.20 (35.71)                                        
  2 Melcher, Scott            41 LIB                  1:25.00    1:16.46   17  
                  36.48     1:16.46 (39.98)                                        
  3 Quirk, Tom                44 Unattached           1:30.00    1:29.41   16  
                  39.48     1:29.41 (49.93)                                        
 
Men 40-44 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grotke, Kevin             40 LWM                  2:35.00    2:32.44   20  
                  33.17     1:14.23 (41.06)     1:55.45 (41.22)     2:32.44 (36.99)
 
Men 45-49 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dahlke, Grant             49 ELY                    25.75      27.70   20  
  2 Abbott, Matthew           45 Unattached             29.00      31.64   17  
 
Men 45-49 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dahlke, Grant             49 ELY                    56.00    1:01.08   20  
                  28.89     1:01.08 (32.19)                                        
  2 Abbott, Matthew           45 Unattached           1:06.00    1:17.76   17  
                  35.69     1:17.76 (42.07)                                        
 -- Pelleguini, Craig         47 Unattached                NT         DQ  
 
Men 45-49 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pelleguini, Craig         47 Unattached                NT    2:45.92   20  
                  37.09     1:19.30 (42.21)     2:03.42 (44.12)     2:45.92 (42.50)
 
Men 45-49 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hintz, Tom                46 Unattached                NT    5:31.06   20  
                  36.55     1:15.52 (38.97)     1:56.57 (41.05)     2:38.67 (42.10)
        3:21.55 (42.88)     4:04.92 (43.37)     4:48.74 (43.82)     5:31.06 (42.32)
 
Men 45-49 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Widlacki, Stan M          47 Unattached             34.00      34.94   20  
 
Men 45-49 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cordero, Billy            45 CM                   1:15.00    1:12.92   20  
                  35.12     1:12.92 (37.80)                                        
 
Men 45-49 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dahlke, Grant             49 ELY                  2:40.00    2:53.92   20  
                  40.05     1:24.39 (44.34)     2:09.86 (45.47)     2:53.92 (44.06)
 
Men 45-49 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Widlacki, Stan M          47 Unattached             34.00      36.05   20  
  2 Cordero, Billy            45 CM                     38.00      37.45   17  
  3 Hintz, Tom                46 Unattached                NT      42.87   16  
  4 Abbott, Matthew           45 Unattached             34.00      43.08   15  
 
Men 45-49 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abbott, Matthew           45 Unattached           1:12.00    1:41.63   20  
                  45.05     1:41.63 (56.58)                                        
 
Men 45-49 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abbott, Matthew           45 Unattached           2:56.00    3:51.12   20  
                  48.54     1:45.45 (56.91)   2:47.05 (1:01.60)   3:51.12 (1:04.07)
 
Men 45-49 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hintz, Tom                46 Unattached                NT    1:30.41   20  
                  42.02     1:30.41 (48.39)                                        
 
Men 45-49 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Widlacki, Stan M          47 Unattached           1:10.00    1:13.57   20  
                  34.31     1:13.57 (39.26)                                        
 
Men 45-49 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cordero, Billy            45 CM                   2:45.00    2:37.02   20  
                  31.96     1:12.27 (40.31)     1:59.55 (47.28)     2:37.02 (37.47)
  2 Widlacki, Stan M          47 Unattached           2:45.00    2:51.93   17  
                  33.94     1:16.37 (42.43)     2:06.70 (50.33)     2:51.93 (45.23)
  3 Pelleguini, Craig         47 Unattached                NT    3:11.27   16  
                  35.91     1:34.21 (58.30)     2:28.72 (54.51)     3:11.27 (42.55)
 
Men 50-54 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Seibt, Andy               54 FF                     28.00      29.44   20  
  2 Rowland, Jim              52 LIB                    30.00      29.52   17  
  3 Francis, Lee              51 LSAC                   29.94      30.07   16  
  4 Robey, Paul E             52 WMAC-WI                30.40      30.64   15  
 
Men 50-54 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rowland, Jim              52 LIB                  1:06.00    1:05.73   20  
                  32.50     1:05.73 (33.23)                                        
  2 Francis, Lee              51 LSAC                 1:06.00    1:06.37   17  
                  30.94     1:06.37 (35.43)                                        
  3 Kalisz, John              52 COHO                 1:08.00    1:13.95   16  
  4 Rosner, Gregory           54 WMAC-IL              1:14.00    1:14.98   15  
                  35.78     1:14.98 (39.20)                                        
 
Men 50-54 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jenkins, Tim              51 FF                   4:55.00    4:51.81   20  
                  35.08     1:12.40 (37.32)     1:49.94 (37.54)     2:27.51 (37.57)
        3:04.52 (37.01)     3:41.10 (36.58)     4:16.99 (35.89)     4:51.81 (34.82)
  2 Francis, Lee              51 LSAC                 5:08.00    5:08.49   17  
                  35.85     1:14.29 (38.44)     1:52.71 (38.42)     2:31.68 (38.97)
        3:10.76 (39.08)     3:50.09 (39.33)     4:29.52 (39.43)     5:08.49 (38.97)
  3 Avery, William            53 EV                   5:00.00    5:59.22   16  
                  37.09     1:18.02 (40.93)     2:01.86 (43.84)     2:48.49 (46.63)
        3:36.23 (47.74)     4:26.31 (50.08)     5:15.15 (48.84)     5:59.22 (44.07)
 
Men 50-54 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kalisz, John              52 COHO                   37.00      37.38   20  
  2 Rosner, Gregory           54 WMAC-IL                39.50      38.75   17  
  3 Robey, Paul E             52 WMAC-WI                39.60      38.93   16  
 
Men 50-54 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kalisz, John              52 COHO                 1:17.00    1:21.80   20  
                  39.42     1:21.80 (42.38)                                        
  2 Rosner, Gregory           54 WMAC-IL              1:30.00    1:26.50   17  
                  41.50     1:26.50 (45.00)                                        
 
Men 50-54 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kalisz, John              52 COHO                 2:49.00    3:03.36   20  
                  42.33     1:29.09 (46.76)     2:17.57 (48.48)     3:03.36 (45.79)
 
Men 50-54 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sims, David               50 FF                     29.29      33.04   20  
  2 Francis, Lee              51 LSAC                   41.74      39.28   17  
  3 Seibt, Andy               54 FF                     35.00      40.42   16  
 
Men 50-54 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sims, David               50 FF                   1:00.55    1:11.72   20  
                  33.10     1:11.72 (38.62)                                        
  2 Jenkins, Tim              51 FF                   1:23.00    1:23.15   17  
                  39.90     1:23.15 (43.25)                                        
  3 Seibt, Andy               54 FF                   1:20.00    1:25.90   16  
                  39.95     1:25.90 (45.95)                                        
  4 Francis, Lee              51 LSAC                 1:25.84    1:26.53   15  
                  41.24     1:26.53 (45.29)                                        
 
Men 50-54 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robey, Paul E             52 WMAC-WI                33.00      33.00   20  
 
Men 50-54 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sims, David               50 FF                     53.53    1:00.30   20  
                  28.36     1:00.30 (31.94)                                        
  2 Seibt, Andy               54 FF                   1:10.00    1:17.74   17  
                  36.05     1:17.74 (41.69)                                        
 
Men 50-54 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sims, David               50 FF                     55.55    1:02.61   20  
                  29.54     1:02.61 (33.07)                                        
  2 Seibt, Andy               54 FF                   1:10.00    1:15.86   17  
                  34.75     1:15.86 (41.11)                                        
 
Men 50-54 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jenkins, Tim              51 FF                   2:31.00    2:34.46   20  
                  32.35     1:13.45 (41.10)     1:59.30 (45.85)     2:34.46 (35.16)
 -- Avery, William            53 EV                   2:41.00         DQ  
                  43.49     1:33.66 (50.17)     2:27.06 (53.40)          DQ (42.09)
 
Men 55-59 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCabe, Tom               55 FF                     27.00      27.87   20  
  2 Jorn, Michael L           56 WMAC-WI                   NT      29.43   17  
  3 Dodson, Phil              59 EV                     30.00      29.96   16  
  4 Shekleton, Tim            55 BAM                    29.00      31.08   15  
  5 Anderson, Mark J          59 IND                    31.00      32.17   14  
  6 Reed, Michael             57 LIB                    32.56      33.43   13  
  7 Smyth, Andrew             58 EV                        NT      34.01   12  
  8 Montanaro, Skip           59 EV                     35.00      37.48   11  
  9 Weaver, Jim               59 GRAY                 1:00.00      50.32    9  
 
Men 55-59 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCabe, Tom               55 FF                   1:00.00    1:01.12   20  
                  29.44     1:01.12 (31.68)                                        
  2 Dodson, Phil              59 EV                   1:07.50    1:07.37   17  
                  32.94     1:07.37 (34.43)                                        
  3 Reed, Michael             57 LIB                  1:13.65    1:14.34   16  
                  35.98     1:14.34 (38.36)                                        
  4 Smyth, Andrew             58 EV                        NT    1:16.27   15  
                  36.84     1:16.27 (39.43)                                        
  5 Bergquist, Michael D      56 LIB                  1:24.00    1:18.97   14  
                  38.18     1:18.97 (40.79)                                        
  6 Montanaro, Skip           59 EV                   1:28.00    1:26.10   13  
                  42.30     1:26.10 (43.80)                                        
 
Men 55-59 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jorn, Michael L           56 WMAC-WI                   NT    2:34.95   20  
                  33.34     1:12.62 (39.28)     1:53.95 (41.33)     2:34.95 (41.00)
 
Men 55-59 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCabe, Tom               55 FF                   4:50.00    4:52.53   20  
                  33.64     1:11.15 (37.51)     1:49.54 (38.39)     2:27.07 (37.53)
        3:04.77 (37.70)     3:41.95 (37.18)     4:17.49 (35.54)     4:52.53 (35.04)
  2 Anderson, Mark J          59 IND                  5:30.00    5:37.73   17  
                  38.33     1:20.37 (42.04)     2:03.53 (43.16)     2:46.26 (42.73)
        3:29.20 (42.94)     4:12.17 (42.97)     4:55.30 (43.13)     5:37.73 (42.43)
  3 Reed, Michael             57 LIB                  5:34.67    5:44.00   16  
                  38.09     1:19.74 (41.65)     2:03.48 (43.74)     2:48.16 (44.68)
        3:32.87 (44.71)     4:17.87 (45.00)     5:02.66 (44.79)     5:44.00 (41.34)
  4 Weaver, Jim               59 GRAY                10:00.00    7:02.61   15  
                1:00.57   2:12.10 (1:11.53)   3:24.34 (1:12.24)   4:38.38 (1:14.04)
      5:53.41 (1:15.03)   7:01.02 (1:07.61)      7:02.61 (1.59)                    
 
Men 55-59 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bonar, Henry M            56 LWM                    32.67      33.84   20  
  2 Keil, Todd A              57 LIB                    36.16      36.88   17  
  3 Shekleton, Tim            55 BAM                    36.00      39.74   16  
  4 Bergquist, Michael D      56 LIB                    44.00      44.78   15  
  5 Montanaro, Skip           59 EV                     44.00      45.41   14  
 
Men 55-59 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bonar, Henry M            56 LWM                  1:13.84    1:15.66   20  
                  35.73     1:15.66 (39.93)                                        
  2 Keil, Todd A              57 LIB                  1:16.28    1:17.14   17  
                  37.88     1:17.14 (39.26)                                        
  3 Keil, Mark A              59 MAMA-NE              1:28.21    1:25.76   16  
                  41.35     1:25.76 (44.41)                                        
  4 Shekleton, Tim            55 BAM                  1:20.00    1:29.32   15  
                  43.53     1:29.32 (45.79)                                        
  5 Montanaro, Skip           59 EV                   1:40.00    1:35.89   14  
                  46.30     1:35.89 (49.59)                                        
  6 Bergquist, Michael D      56 LIB                  1:43.00    1:37.43   13  
                  48.55     1:37.43 (48.88)                                        
 
Men 55-59 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keil, Todd A              57 LIB                  2:46.19    2:46.11   20  
                  39.84     1:21.68 (41.84)     2:04.30 (42.62)     2:46.11 (41.81)
  2 Keil, Mark A              59 MAMA-NE              3:04.27    3:13.41   17  
                  44.55     1:34.08 (49.53)     2:24.24 (50.16)     3:13.41 (49.17)
  3 Montanaro, Skip           59 EV                   3:17.00    3:27.70   16  
                  51.06     1:43.65 (52.59)     2:36.86 (53.21)     3:27.70 (50.84)
 
Men 55-59 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Westphal, Kent            56 GRAY                   40.80      39.13   20  
  2 Dodson, Phil              59 EV                     45.00      43.06   17  
 
Men 55-59 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Westphal, Kent            56 GRAY                 1:29.00    1:26.77   20  
                  41.43     1:26.77 (45.34)                                        
  2 Anderson, Mark J          59 IND                  1:20.00    1:41.56   17  
                  47.30     1:41.56 (54.26)                                        
 
Men 55-59 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, David              55 WMAC-IL              3:05.00    3:11.17   20  
                  42.93     1:30.87 (47.94)     2:20.90 (50.03)     3:11.17 (50.27)
  2 Westphal, Kent            56 GRAY                 3:21.00    3:16.61   17  
                  45.02     1:36.07 (51.05)     2:27.91 (51.84)     3:16.61 (48.70)
 
Men 55-59 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Westphal, Kent            56 GRAY                   32.30      32.27   20  
  2 Jorn, Michael L           56 WMAC-WI                   NT      36.48   17  
  3 Shekleton, Tim            55 BAM                    35.00      37.58   16  
  4 Keil, Todd A              57 LIB                    38.24      37.78   15  
  5 Smyth, Andrew             58 EV                        NT      42.03   14  
 
Men 55-59 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bergquist, Michael D      56 LIB                  1:35.00    1:36.45   20  
                  46.73     1:36.45 (49.72)                                        
 -- Keil, Mark A              59 MAMA-NE              1:22.43         DQ  
                  39.38          DQ (51.23)                                        
 
Men 55-59 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keil, Mark A              59 MAMA-NE              3:10.46    3:05.48   20  
                                3:17.42 ( )         3:05.48 ( )                    
 -- Bergquist, Michael D      56 LIB                  3:30.00         DQ  
                  48.89     1:43.15 (54.26)   2:43.40 (1:00.25)          DQ (44.80)
 
Men 55-59 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reed, Michael             57 LIB                  7:30.00    7:38.86   20  
                  43.86     1:43.38 (59.52)   2:48.66 (1:05.28)   3:52.65 (1:03.99)
      5:00.85 (1:08.20)   6:07.89 (1:07.04)     6:55.70 (47.81)     7:38.86 (43.16)
 
Men 60-64 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garber, Howard B          63 IM                     31.00      33.63   20  
  2 Schein, Fred              64 SMELT                  35.00      34.69   17  
  3 Anderson, John            62 IM                     36.00      39.26   16  
  4 Hoyle, Glenn              60 LIB                    51.00      50.12   15  
 
Men 60-64 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schein, Fred              64 SMELT                1:15.00    1:25.06   20  
  2 Anderson, John            62 IM                   1:27.00    1:28.46   17  
                  42.19     1:28.46 (46.27)                                        
 
Men 60-64 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Paul               61 ELY                  3:20.32    3:42.31   20  
                  51.49     1:46.93 (55.44)     2:45.46 (58.53)     3:42.31 (56.85)
 
Men 60-64 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anderson, John            62 IM                   7:30.00    7:26.53   20  
                  51.02     1:47.06 (56.04)     2:44.82 (57.76)     3:42.80 (57.98)
        4:39.74 (56.94)     5:36.01 (56.27)     6:31.42 (55.41)     7:26.53 (55.11)
 
Men 60-64 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garber, Howard B          63 IM                     55.00      48.46   20  
 
Men 60-64 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schein, Fred              64 SMELT                  49.00      49.99   20  
 
Men 60-64 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Paul               61 ELY                  1:55.28    2:11.71   20  
                1:03.15   2:11.71 (1:08.56)                                        
 
Men 60-64 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schein, Fred              64 SMELT                  36.00      39.47   20  
  2 Brown, Paul               61 ELY                    48.80      55.36   17  
 
Men 60-64 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Paul               61 ELY                  1:50.52    1:58.48   20  
                  58.10   1:58.48 (1:00.38)                                        
 -- Garber, Howard B          63 IM                        NT         DQ  
                  46.74        DQ (1:01.51)                                        
 
Men 60-64 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Paul               61 ELY                  3:57.78    4:15.36   20  
                  56.26   2:08.32 (1:12.06)   3:19.06 (1:10.74)     4:15.36 (56.30)
 
Men 65-69 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ota, Ken                  65 CENT                      NT      33.04   20  
 
Men 65-69 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dayton, Barry H           67 GRAY                 1:39.00    1:35.77   20  
                  44.66     1:35.77 (51.11)                                        
 
Men 65-69 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dayton, Barry H           67 GRAY                 3:45.00    3:39.53   20  
                  46.48     1:41.26 (54.78)     2:40.61 (59.35)     3:39.53 (58.92)
 
Men 65-69 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wendt, George             65 CM                   5:20.00    5:11.69   20  
                  37.58     1:17.55 (39.97)     1:57.41 (39.86)     2:37.49 (40.08)
        3:16.91 (39.42)     3:56.05 (39.14)     4:34.34 (38.29)     5:11.69 (37.35)
  2 Dayton, Barry H           67 GRAY                 7:59.00    7:46.18   17  
                  46.97     1:40.95 (53.98)     2:40.70 (59.75)   3:41.73 (1:01.03)
      4:43.45 (1:01.72)   5:46.08 (1:02.63)   6:47.46 (1:01.38)     7:46.18 (58.72)
 
Men 65-69 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dayton, Barry H           67 GRAY                 1:59.00    1:52.01   20  
                  52.63     1:52.01 (59.38)                                        
 
Men 65-69 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wendt, George             65 CM                   1:30.00    1:24.52   20  
                  40.26     1:24.52 (44.26)                                        
 
Men 65-69 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wendt, George             65 CM                   3:10.00    3:02.42   20  
                  42.88     1:29.91 (47.03)     2:16.23 (46.32)     3:02.42 (46.19)
 
Men 65-69 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wendt, George             65 CM                     38.00      35.17   20  
  2 Ota, Ken                  65 CENT                      NT      39.53   17  
 
Men 65-69 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ota, Ken                  65 CENT                      NT    1:53.63   20  
                  42.73   1:53.63 (1:10.90)                                        
 
Men 65-69 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dayton, Barry H           67 GRAY                 1:59.00    2:00.04   20  
                  55.56   2:00.04 (1:04.48)                                        
 
Men 65-69 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wendt, George             65 CM                   6:10.00    5:53.40   20  
                  39.86     1:24.47 (44.61)     2:11.58 (47.11)     2:59.54 (47.96)
        3:49.45 (49.91)     4:38.34 (48.89)     5:16.49 (38.15)     5:53.40 (36.91)
 
Men 70-74 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Voigt, Alfred             74 TWC                    45.00      46.83   20  
  2 Cohen, Kenneth H          72 GRAY                   41.19      49.38   17  
 
Men 70-74 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Voigt, Alfred             74 TWC                  1:45.00    1:43.36   20  
  2 Cohen, Kenneth H          72 GRAY                 1:38.62    1:55.25   17  
 
Men 70-74 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Voigt, Alfred             74 TWC                  3:50.00    4:20.25   20  
                  48.67   1:50.24 (1:01.57)   4:20.25 (2:30.01)                    
 
Men 70-74 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cohen, Kenneth H          72 GRAY                 8:52.10    9:10.68   20  
                  58.88   2:06.43 (1:07.55)   3:18.91 (1:12.48)   4:29.34 (1:10.43)
      5:41.55 (1:12.21)   6:51.34 (1:09.79)   9:10.68 (2:19.34)                    
 
Men 70-74 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Voigt, Alfred             74 TWC                  1:00.00    1:00.99   20  
 
Men 70-74 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barry, Andy               70 WAVE                 3:40.00    3:29.98   20  
                  49.46     1:43.38 (53.92)     2:38.52 (55.14)     3:29.98 (51.46)
 
Men 70-74 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cohen, Kenneth H          72 GRAY                   57.00    1:05.23   20  
 
Men 70-74 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barry, Andy               70 WAVE                 1:32.00    1:32.44   20  
                  43.88     1:32.44 (48.56)                                        
 
Men 70-74 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barry, Andy               70 WAVE                 3:41.00    3:28.53   20  
                  47.77     1:41.42 (53.65)     2:36.24 (54.82)     3:28.53 (52.29)
 
Men 70-74 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Voigt, Alfred             74 TWC                  2:00.00    2:07.49   20  
                  59.46   2:07.49 (1:08.03)                                        
  2 Cohen, Kenneth H          72 GRAY                 2:20.00    2:30.37   17  
                2:40.18         2:30.37 ( )                                        
 
Men 75-79 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Banfield, Tom             79 BAM                    39.90      38.54   20  
 
Men 75-79 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Banfield, Tom             79 BAM                  1:29.90    1:27.63   20  
 
Mixed 120-159 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Libertyville Masters  'B'                              NT    2:59.54   40  
     1) Mcdonnell, Michael P M27        2) Bergquist, Michael D M56       
     3) Schwarm, Susan W49              4) Keil, Ann K W57                
                  34.68     1:11.25 (36.57)     1:48.38 (37.13)   2:59.54 (1:11.16)
 
Mixed 160-199 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lincoln way Masters  'A'                               NT    2:09.52   40  
     1) English, Mike M41               2) Clark, Inge W42                
     3) Hornik, Mary W33                4) Mulcahy, Ryan M34              
 
Mixed 160-199 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lincoln way Masters  'A'                               NT    2:18.06   40  
     1) Hornik, Mary W33                2) Grotke, Kevin M40              
     3) Mosley, Thomas M33              4) Clark, Inge W42                
                  37.16     1:12.16 (35.00)     1:43.81 (31.65)     2:18.06 (34.25)
  2 Libertyville Masters  'A'                              NT    3:23.56   34  
     1) Reed, Catherine W22             2) Peacock, Blake D M26           
     3) Mcdonnell, Michael P M27        4) Hong, Shanju W50               
                1:07.93     1:55.08 (47.15)     2:36.30 (41.22)     3:23.56 (47.26)
 
Mixed 200-239 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Libertyville Masters  'A'                              NT    2:50.60   40  
     1) Reed, Michael M57               2) Reed, Catherine W22            
     3) Hong, Shanju W50                4) Michuda, Robert Q M42          
                  33.42     1:27.98 (54.56)   2:29.55 (1:01.57)     2:50.60 (21.05)
 
Mixed 200-239 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Club                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Libertyville Masters  'B'                              NT    2:54.38   40  
     1) Schwarm, Susan W49              2) Glenn, Mark M31                
     3) Scott, Chad M38                 4) Keil, Ann K W57                
                  40.92     1:14.76 (33.84)     1:45.52 (30.76)   2:54.38 (1:08.86)