Licensed to Lake Forest Swim Club -IL
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 12/16/2013 08:25 AM
                      Tri Smart Masters Meet - 12/15/2013                      
                                    Results                                    
 
Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zaporowski, Patty         19 TS                     27.00      27.50   20  
  2 Sexton, Kim               19 TS                     32.00      33.82   17  
 
Women 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zaporowski, Patty         19 TS                   1:00.00    1:01.04   20  
                  28.42     1:01.04 (32.62)                                        
  2 Callaghan, Mary           19 TS                        NT    1:12.12   17  
                  33.70     1:12.12 (38.42)                                        
 
Women 18-24 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sexton, Kim               19 TS                   6:30.00    7:30.01   20  
                  35.00     1:14.31 (39.31)     1:57.54 (43.23)     2:44.01 (46.47)
        3:31.58 (47.57)     4:18.79 (47.21)     5:06.93 (48.14)     5:55.64 (48.71)
        6:43.70 (48.06)     7:30.01 (46.31)                                        
 
Women 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zaporowski, Patty         19 TS                     40.00      38.64   20  
  2 Sexton, Kim               19 TS                     42.00      43.33   17  
 
Women 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zaporowski, Patty         19 TS                   1:18.00    1:20.71   20  
                  37.10     1:20.71 (43.61)                                        
 
Women 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Callaghan, Mary           19 TS                        NT      37.43   20  
 
Women 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zaporowski, Patty         19 TS                   1:05.00    1:10.67   20  
                  31.33     1:10.67 (39.34)                                        
  2 Sexton, Kim               19 TS                   1:25.00    1:24.49   17  
                  38.74     1:24.49 (45.75)                                        
  3 Callaghan, Mary           19 TS                        NT    1:28.55   16  
                  41.00     1:28.55 (47.55)                                        
 
Women 18-24 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sexton, Kim               19 TS                   2:30.00    3:08.20   20  
                  39.16     1:27.12 (47.96)     2:22.97 (55.85)     3:08.20 (45.23)
 
Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Katie              26 MAX-IL               1:00.00    1:03.94   20  
                  30.31     1:03.94 (33.63)                                        
 
Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Katie              26 MAX-IL                 30.00      30.58   20  
 
Women 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Katie              26 MAX-IL               1:10.00    1:09.99   20  
                  33.01     1:09.99 (36.98)                                        
 
Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Katie              26 MAX-IL               1:15.00    1:16.92   20  
                  35.84     1:16.92 (41.08)                                        
 
Women 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Katie              26 MAX-IL               2:35.00    2:40.45   20  
                  32.40     1:14.66 (42.26)     2:01.37 (46.71)     2:40.45 (39.08)
 
Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gober, Jelena             31 MMA                    27.61      28.99   20  
  2 Szafranski, Lisa          32 MMA                    28.50      30.96   17  
  3 Mena, Melissa             33 TS                        NT      31.94   16  
 
Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mena, Melissa             33 TS                        NT    1:14.86   20  
                  36.24     1:14.86 (38.62)                                        
  2 Chapman, Sara             32 CS                   1:24.00    1:22.61   17  
                  38.70     1:22.61 (43.91)                                        
 
Women 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chapman, Sara             32 CS                   2:56.00    3:16.85   20  
                1:25.69     2:13.11 (47.42)     2:59.61 (46.50)     3:16.85 (17.24)
 
Women 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chapman, Sara             32 CS                   7:55.00    7:43.07   20  
                  42.66     1:29.12 (46.46)     2:15.12 (46.00)     3:02.16 (47.04)
        3:49.58 (47.42)     4:37.26 (47.68)     5:24.41 (47.15)   6:58.38 (1:33.97)
        7:43.07 (44.69)                                                            
 
Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mena, Melissa             33 TS                        NT      41.75   20  
 
Women 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gober, Jelena             31 MMA                    40.00      41.27   20  
  2 Szafranski, Lisa          32 MMA                    39.56      41.68   17  
 
Women 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gober, Jelena             31 MMA                    30.20      33.36   20  
  2 Szafranski, Lisa          32 MMA                    32.64      35.65   17  
 
Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Szafranski, Lisa          32 MMA                  1:14.06    1:18.57   20  
                  37.80     1:18.57 (40.77)                                        
  2 Mena, Melissa             33 TS                        NT    1:36.50   17  
                  42.31     1:36.50 (54.19)                                        
 
Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pyrcioch, Colleen         36 TS                     34.50      32.87   20  
  2 Crownover, Elizabeth      39 Unattached             50.00      36.73   17  
  3 Ortiz, Evette             35 TS                        NT      39.94   16  
 
Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pyrcioch, Colleen         36 TS                   1:15.50    1:12.27   20  
                  33.79     1:12.27 (38.48)                                        
  2 Simon, Lisa               35 TS                   1:19.00    1:18.69   17  
                  37.67     1:18.69 (41.02)                                        
  3 Hock, Kirsten             39 TS                        NT    1:18.99   16  
                  37.17     1:18.99 (41.82)                                        
  4 Crownover, Elizabeth      39 Unattached           1:43.00    1:19.94   15  
                  38.61     1:19.94 (41.33)                                        
 
Women 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Simon, Lisa               35 TS                   2:55.00    2:48.35   20  
                  39.01     1:20.56 (41.55)     2:03.85 (43.29)     2:48.35 (44.50)
  2 Hock, Kirsten             39 TS                        NT    3:03.19   17  
                  41.35                             3:03.19 ( )         3:03.19 ( )
  3 Vaganova, Natalia         38 ABM                  3:54.03    3:35.33   16  
                  50.70     1:45.78 (55.08)     2:41.63 (55.85)     3:35.33 (53.70)
  4 Ortiz, Evette             35 TS                        NT    3:59.45   15  
                  47.01     1:45.98 (58.97)   2:54.13 (1:08.15)   3:59.45 (1:05.32)
 
Women 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Simon, Lisa               35 TS                   7:30.00    7:11.85   20  
                  40.87     1:23.84 (42.97)     2:08.40 (44.56)     2:52.14 (43.74)
        3:36.34 (44.20)     4:20.35 (44.01)     5:03.75 (43.40)     5:47.52 (43.77)
        6:30.19 (42.67)     7:11.85 (41.66)                                        
  2 Martinez, Andrea          36 CS                        NT    7:28.51   17  
                  40.91   2:11.05 (1:30.14)   3:42.76 (1:31.71)   7:28.51 (3:45.75)
  3 Hock, Kirsten             39 TS                        NT    8:06.59   16  
                  41.89     1:26.72 (44.83)     2:15.19 (48.47)     3:05.64 (50.45)
        3:56.17 (50.53)     4:47.63 (51.46)     5:38.80 (51.17)     6:29.49 (50.69)
        7:19.13 (49.64)     8:06.59 (47.46)                                        
  4 Vaganova, Natalia         38 ABM                  9:15.12    9:20.55   15  
                  51.01     1:47.21 (56.20)     2:41.94 (54.73)     3:38.39 (56.45)
        4:36.09 (57.70)     5:32.63 (56.54)     6:30.07 (57.44)     7:27.13 (57.06)
        8:24.30 (57.17)     9:20.55 (56.25)                                        
 
Women 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crownover, Elizabeth      39 Unattached             52.00      40.60   20  
 
Women 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vaganova, Natalia         38 ABM                       NT    2:04.73   20  
                1:00.60   2:04.73 (1:04.13)                                        
 
Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ortiz, Evette             35 TS                        NT      52.33   20  
 
Women 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Simon, Lisa               35 TS                   1:45.00         DQ  
                  53.00          DQ (57.06)                                        
 
Women 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vaganova, Natalia         38 ABM                    57.91      55.62   20  
 
Women 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martinez, Andrea          36 CS                   1:20.60    1:25.15   20  
                  39.13     1:25.15 (46.02)                                        
  2 Vaganova, Natalia         38 ABM                  2:14.83    2:00.60   17  
                  55.60   2:00.60 (1:05.00)                                        
 
Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martinez, Andrea          36 CS                   1:21.34    1:21.35   20  
                  36.91     1:21.35 (44.44)                                        
  2 Pyrcioch, Colleen         36 TS                   1:30.50    1:27.08   17  
                  41.95     1:27.08 (45.13)                                        
 
Women 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martinez, Andrea          36 CS                   2:58.12    3:04.36   20  
                  40.50     1:29.64 (49.14)     2:23.08 (53.44)     3:04.36 (41.28)
 
Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reidenga, Lisa            42 TS                     29.00      29.10   20  
  2 Cruz, Paola               40 TS                     35.00      33.26   17  
  3 Janusz, Megan             41 TS                     35.00      34.97   16  
 
Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reidenga, Lisa            42 TS                   1:03.00    1:05.29   20  
                  30.96     1:05.29 (34.33)                                        
  2 Cruz, Paola               40 TS                   1:40.00    1:15.32   17  
                  35.64     1:15.32 (39.68)                                        
  3 Janusz, Megan             41 TS                        NT    1:18.21   16  
                  36.16     1:18.21 (42.05)                                        
 
Women 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Darling, Pattie           44 Unattached                NT    6:41.77   20  
                  35.14     1:14.38 (39.24)     1:54.39 (40.01)     2:35.68 (41.29)
        3:16.88 (41.20)     3:58.30 (41.42)     4:38.77 (40.47)     5:20.36 (41.59)
        6:01.70 (41.34)     6:41.77 (40.07)                                        
 
Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reidenga, Lisa            42 TS                     35.00      33.97   20  
  2 Darling, Pattie           44 Unattached             35.00      34.53   17  
  3 Cruz, Paola               40 TS                     40.00      41.59   16  
 
Women 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Darling, Pattie           44 Unattached           1:10.00    1:12.80   20  
                  35.06     1:12.80 (37.74)                                        
 
Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Janusz, Megan             41 TS                     45.00      45.04   20  
 
Women 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cruz, Paola               40 TS                   1:35.00    1:34.34   20  
                  43.28     1:34.34 (51.06)                                        
 
Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reidenga, Lisa            42 TS                     34.00      34.81   20  
 
Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Darling, Pattie           44 Unattached           1:11.00    1:15.09   20  
                  34.17     1:15.09 (40.92)                                        
  2 Cruz, Paola               40 TS                   2:20.00    1:25.59   17  
                  39.94     1:25.59 (45.65)                                        
  3 Janusz, Megan             41 TS                   1:34.00    1:34.19   16  
                  45.24     1:34.19 (48.95)                                        
 
Women 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Darling, Pattie           44 Unattached           2:45.00    2:44.23   20  
                  35.42     1:14.93 (39.51)     2:03.29 (48.36)     2:44.23 (40.94)
 
Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scanlan, Susan            49 B                      30.51      31.54   20  
 
Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scanlan, Susan            49 B                    2:37.46    2:38.82   20  
                  36.64     1:17.60 (40.96)     1:59.14 (41.54)     2:38.82 (39.68)
 
Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scanlan, Susan            49 B                      36.50      37.86   20  
 
Women 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scanlan, Susan            49 B                    1:21.01    1:22.54   20  
                  40.71     1:22.54 (41.83)                                        
 
Women 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scanlan, Susan            49 B                    2:58.75    2:59.61   20  
                  39.60     1:27.67 (48.07)     2:18.44 (50.77)     2:59.61 (41.17)
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Retzbach, Karyn           51 TS                     50.00      42.87   20  
  2 Lisy, Cheryl              54 Unattached             46.33      44.10   17  
 
Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lisy, Cheryl              54 Unattached           1:43.98    1:37.20   20  
                  46.56     1:37.20 (50.64)                                        
  2 Retzbach, Karyn           51 TS                   1:55.00    1:40.72   17  
                  47.42     1:40.72 (53.30)                                        
 
Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Takata, Christine         52 Unattached             40.00      43.12   20  
  2 Retzbach, Karyn           51 TS                        NT      53.59   17  
 
Women 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Takata, Christine         52 Unattached           1:36.00    1:35.27   20  
                  45.26     1:35.27 (50.01)                                        
  2 Retzbach, Karyn           51 TS                        NT    2:04.31   17  
                  57.48   2:04.31 (1:06.83)                                        
 
Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Takata, Christine         52 Unattached           1:24.00    1:25.08   20  
                  40.67     1:25.08 (44.41)                                        
 
Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Mary               57 MGM                    38.00      37.77   20  
 
Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Mary               57 MGM                  1:25.00    1:20.67   20  
                  39.65     1:20.67 (41.02)                                        
 
Women 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Mary               57 MGM                  3:10.00    2:56.98   20  
                  41.26     1:25.62 (44.36)     2:11.99 (46.37)     2:56.98 (44.99)
 
Women 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Mary               57 MGM                  8:00.00    7:45.21   20  
                  42.57     1:28.61 (46.04)     2:16.34 (47.73)     3:04.30 (47.96)
        3:52.05 (47.75)     4:39.60 (47.55)     5:27.83 (48.23)     6:15.22 (47.39)
        7:01.48 (46.26)     7:45.21 (43.73)                                        
  2 Kulak, Marilyn            57 Unattached           7:55.00    9:04.55   17  
                  42.86     1:33.83 (50.97)     2:28.11 (54.28)   9:04.55 (6:36.44)
 
Women 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kulak, Marilyn            57 Unattached           1:38.00    1:49.84   20  
                  52.16     1:49.84 (57.68)                                        
 
Women 55-59 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kulak, Marilyn            57 Unattached           1:38.00    1:56.40   20  
                  52.21   1:56.40 (1:04.19)                                        
 
Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kulak, Marilyn            57 Unattached           1:36.00    1:50.32   20  
                  52.38     1:50.32 (57.94)                                        
 
Women 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kulak, Marilyn            57 Unattached           3:30.00    4:00.80   20  
                  52.98   1:55.52 (1:02.54)   3:06.96 (1:11.44)     4:00.80 (53.84)
 
Women 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Nancy              71 SSC                  2:05.00    2:02.79   20  
                  57.50   2:02.79 (1:05.29)                                        
 
Women 70-74 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Nancy              71 SSC                  4:35.00    4:30.11   20  
 
Women 70-74 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Nancy              71 SSC                 11:40.00   11:48.99   20  
                1:02.45   2:10.83 (1:08.38)   3:21.54 (1:10.71)   4:35.49 (1:13.95)
      5:49.41 (1:13.92)   7:03.58 (1:14.17)   8:16.14 (1:12.56)   9:28.84 (1:12.70)
     10:40.86 (1:12.02)  11:48.99 (1:08.13)                                        
  2 Koplos, Joanie            71 SSC                 15:00.00   12:46.66   17  
                1:09.08   2:25.85 (1:16.77)   3:43.89 (1:18.04)   5:01.33 (1:17.44)
      6:19.04 (1:17.71)   7:37.59 (1:18.55)   8:54.97 (1:17.38)  10:12.65 (1:17.68)
     11:31.76 (1:19.11)  12:46.66 (1:14.90)                                        
 
Women 70-74 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Koplos, Joanie            71 SSC                       NT    1:32.59   20  
 
Women 70-74 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Nancy              71 SSC                       NT    2:49.88   20  
                1:28.61   2:49.88 (1:21.27)                                        
  2 Koplos, Joanie            71 SSC                       NT    2:59.73   17  
                1:28.99   2:59.73 (1:30.74)                                        
 
Women 70-74 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Koplos, Joanie            71 SSC                       NT    6:34.59   20  
                1:39.18   3:13.87 (1:34.69)   5:18.54 (2:04.67)   6:34.59 (1:16.05)
 
Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rowe, Ryan                19 Unattached             35.27      28.87   20  
 
Men 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Waszak, Richard           24 Unattached             52.99      50.04   20  
                  23.76       50.04 (26.28)                                        
 
Men 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Waszak, Richard           24 Unattached           2:00.00    1:55.04   20  
                  25.35       53.63 (28.28)     1:25.12 (31.49)     1:55.04 (29.92)
 
Men 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Waszak, Richard           24 Unattached             28.00      25.09   20  
  2 Rowe, Ryan                19 Unattached             33.17      33.41   17  
 
Men 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Jeff               24 Unattached             29.77      30.05   20  
 
Men 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Jeff               24 Unattached           1:02.56    1:05.34   20  
                  30.92     1:05.34 (34.42)                                        
 
Men 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Waszak, Richard           24 Unattached             28.00      24.71   20  
  2 Davis, Jeff               24 Unattached             26.00      25.74   17  
  3 Rowe, Ryan                19 Unattached             32.67      29.84   16  
 
Men 18-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Jeff               24 Unattached             56.83    1:00.63   20  
                  28.25     1:00.63 (32.38)                                        
  2 Rowe, Ryan                19 Unattached           1:12.25    1:07.57   17  
                  31.19     1:07.57 (36.38)                                        
 
Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Matusky, Michael          27 TS                     24.38      24.39   20  
 
Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Matusky, Michael          27 TS                     54.05      53.61   20  
                  25.83       53.61 (27.78)                                        
  2 Skas, Matt                27 TS                     55.00      59.69   17  
                  27.30       59.69 (32.39)                                        
 
Men 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Skas, Matt                27 TS                     32.00      33.81   20  
 
Men 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Matusky, Michael          27 TS                   1:16.34    1:13.23   20  
                  33.80     1:13.23 (39.43)                                        
 
Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Skas, Matt                27 TS                     30.00      30.54   20  
 
Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Matusky, Michael          27 TS                   1:08.04    1:07.20   20  
                  32.73     1:07.20 (34.47)                                        
 
Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gonzalez, David           31 Unattached             30.50      28.21   20  
 
Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mosley, Thomas            34 LWM                    58.88      59.53   20  
                  28.05       59.53 (31.48)                                        
  2 Gonzalez, David           31 Unattached           1:08.66    1:02.41   17  
                  30.20     1:02.41 (32.21)                                        
 
Men 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gonzalez, David           31 Unattached           2:37.72    2:28.85   20  
                  33.00     1:11.75 (38.75)     1:51.78 (40.03)     2:28.85 (37.07)
 
Men 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mosley, Thomas            34 LWM                    30.16      30.96   20  
 
Men 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mosley, Thomas            34 LWM                  1:06.63    1:12.30   20  
                  35.37     1:12.30 (36.93)                                        
  2 Gonzalez, David           31 Unattached           1:19.73    1:15.04   17  
                  36.60     1:15.04 (38.44)                                        
 
Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mosley, Thomas            34 LWM                    34.14      36.81   20  
 
Men 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gonzalez, David           31 Unattached           1:22.00    1:21.28   20  
                  37.54     1:21.28 (43.74)                                        
 
Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mosley, Thomas            34 LWM                    28.32      29.20   20  
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martin, Patrick           36 BGMS                   23.50      23.05   20  
  2 Mulcahy, Ryan             35 LWM                    24.00      24.57   17  
  3 Ptak, Bryan               39 TS                     30.00      28.29   16  
 
Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martin, Patrick           36 BGMS                   52.00      51.76   20  
                  24.56       51.76 (27.20)                                        
  2 Mulcahy, Ryan             35 LWM                    53.00      54.20   17  
                  26.20       54.20 (28.00)                                        
  3 Ptak, Bryan               39 TS                   1:00.00    1:02.12   16  
                  29.56     1:02.12 (32.56)                                        
 
Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martin, Patrick           36 BGMS                 1:57.00    1:55.57   20  
                  25.76       54.09 (28.33)     1:24.70 (30.61)     1:55.57 (30.87)
  2 Grabinski, Jeffrey        36 LWM                  2:46.19    2:34.74   17  
                  35.20     1:13.31 (38.11)     1:54.68 (41.37)     2:34.74 (40.06)
 
Men 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grabinski, Jeffrey        36 LWM                  7:25.21    7:01.28   20  
                  35.83     1:14.92 (39.09)     1:55.74 (40.82)     2:38.44 (42.70)
        3:22.22 (43.78)     4:06.88 (44.66)     4:51.66 (44.78)     5:35.88 (44.22)
        6:20.14 (44.26)     7:01.28 (41.14)                                        
 
Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morris, Chad              37 Unattached             29.50      29.69   20  
  2 Ptak, Bryan               39 TS                     40.00      38.03   17  
 
Men 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morris, Chad              37 Unattached           1:03.50    1:04.19   20  
                  30.08     1:04.19 (34.11)                                        
 
Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morris, Chad              37 Unattached             25.90      25.85   20  
  2 Grabinski, Jeffrey        36 LWM                    35.21      32.14   17  
 
Men 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martin, Patrick           36 BGMS                 1:05.00      59.82   20  
                  27.19       59.82 (32.63)                                        
  2 Morris, Chad              37 Unattached             58.00    1:00.15   17  
                  27.98     1:00.15 (32.17)                                        
  3 Grabinski, Jeffrey        36 LWM                  1:19.86    1:16.16   16  
                  35.75     1:16.16 (40.41)                                        
 
Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morris, Chad              37 Unattached             58.90      59.69   20  
                  28.67       59.69 (31.02)                                        
  2 Mulcahy, Ryan             35 LWM                  1:03.00    1:06.68   17  
                  31.49     1:06.68 (35.19)                                        
 
Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kitzman, Scott            44 NCM                    25.00      24.18   20  
  2 Meehan, Daniel            44 Unattached             28.00      25.99   17  
 
Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kitzman, Scott            44 NCM                    56.00      52.41   20  
                  25.56       52.41 (26.85)                                        
  2 Meehan, Daniel            44 Unattached           1:00.00      58.11   17  
                  27.51       58.11 (30.60)                                        
 
Men 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kitzman, Scott            44 NCM                  6:40.00    5:36.56   20  
                1:25.05                             1:41.51 ( )     2:15.30 (33.79)
        2:48.91 (33.61)     3:22.62 (33.71)     3:56.29 (33.67)     4:30.17 (33.88)
        5:03.84 (33.67)     5:36.56 (32.72)                                        
 
Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kitzman, Scott            44 NCM                  1:05.00    1:02.59   20  
                  29.08     1:02.59 (33.51)                                        
  2 Meehan, Daniel            44 Unattached           1:20.00    1:12.10   17  
                  33.23     1:12.10 (38.87)                                        
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Michael           46 LWM                    26.60      26.16   20  
  2 Figg, Steve               47 CS                     27.85      28.72   17  
  3 Archer, Jeffrey           47 Unattached                NT      30.47   16  
  4 Quirk, Jim                46 TS                     34.00      31.65   15  
 
Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Figg, Steve               47 CS                     59.74    1:03.01   20  
                  30.35     1:03.01 (32.66)                                        
  2 Archer, Jeffrey           47 Unattached                NT    1:10.81   17  
                  33.60     1:10.81 (37.21)                                        
 
Men 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Figg, Steve               47 CS                   6:09.03    6:36.13   20  
                  33.45     1:09.23 (35.78)     1:46.98 (37.75)     2:26.58 (39.60)
        3:07.29 (40.71)     3:48.12 (40.83)     4:29.93 (41.81)     5:12.33 (42.40)
        5:55.10 (42.77)     6:36.13 (41.03)                                        
 
Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Archer, Jeffrey           47 Unattached                NT      41.26   20  
 
Men 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Archer, Jeffrey           47 Unattached                NT    1:40.55   20  
                  45.94     1:40.55 (54.61)                                        
 
Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Michael           46 LWM                    33.50      32.16   20  
  2 Brandt, Mark              47 TS                     31.50      32.90   17  
  3 Quirk, Jim                46 TS                   1:00.00      47.15   16  
 
Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Michael           46 LWM                  1:13.50    1:11.71   20  
                  33.40     1:11.71 (38.31)                                        
  2 Brandt, Mark              47 TS                   1:10.50    1:11.79   17  
                  33.57     1:11.79 (38.22)                                        
 
Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brandt, Mark              47 TS                     27.50      27.43   20  
 
Men 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brandt, Mark              47 TS                   1:00.50    1:02.37   20  
                  29.08     1:02.37 (33.29)                                        
 
Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Figg, Steve               47 CS                   1:10.58    1:14.62   20  
                  34.49     1:14.62 (40.13)                                        
  2 Archer, Jeffrey           47 Unattached                NT    1:30.36   17  
                  41.98     1:30.36 (48.38)                                        
 
Men 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brandt, Mark              47 TS                   2:18.50    2:25.24   20  
                  29.22     1:09.10 (39.88)     1:50.95 (41.85)     2:25.24 (34.29)
  2 Murphy, Michael           46 LWM                  2:32.00    2:30.47   17  
                  32.39     1:13.41 (41.02)     1:55.65 (42.24)     2:30.47 (34.82)
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Seaman, John              54 MMA                    26.80      27.23   20  
  2 Cummins, Thomas           53 BGMS                   29.42      31.12   17  
  3 Little, Douglas           52 BGMS                   29.65      31.67   16  
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jenkins, Tim              52 FF                     56.00      56.40   20  
                  28.03       56.40 (28.37)                                        
  2 Barrett, Robert           51 Unattached           1:05.00      58.99   17  
                  29.26       58.99 (29.73)                                        
  3 Seaman, John              54 MMA                  1:00.00    1:00.52   16  
                  28.69     1:00.52 (31.83)                                        
  4 Brandt, Scott             51 TS                   1:20.00    1:03.43   15  
                  31.94     1:03.43 (31.49)                                        
  5 Stevens, Jon              53 COHO-IL              1:02.92    1:04.59   14  
                  30.69     1:04.59 (33.90)                                        
  6 Cummins, Thomas           53 BGMS                 1:06.12    1:10.86   13  
                  31.89     1:10.86 (38.97)                                        
 
Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brandt, Scott             51 TS                   2:50.00    2:20.02   20  
                  33.03     1:08.22 (35.19)     1:44.08 (35.86)     2:20.02 (35.94)
  2 Seaman, John              54 MMA                  2:30.00    2:24.85   17  
                  32.16     1:08.13 (35.97)     1:46.14 (38.01)     2:24.85 (38.71)
  3 Schark, Mark              52 SSC                  2:34.00    2:38.28   16  
                  38.90     1:18.90 (40.00)     1:59.40 (40.50)     2:38.28 (38.88)
 
Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barrett, Robert           51 Unattached           7:00.00    6:25.31   20  
                  33.94     1:12.86 (38.92)     1:52.30 (39.44)     2:32.48 (40.18)
        3:12.34 (39.86)     3:51.65 (39.31)     4:30.50 (38.85)     5:09.86 (39.36)
        5:48.38 (38.52)     6:25.31 (36.93)                                        
  2 Schark, Mark              52 SSC                  6:40.00    6:49.23   17  
                  36.61     1:16.19 (39.58)     1:57.96 (41.77)     2:40.69 (42.73)
        3:22.50 (41.81)     4:03.93 (41.43)     4:46.58 (42.65)     5:28.63 (42.05)
        6:09.61 (40.98)     6:49.23 (39.62)                                        
  3 Brandt, Scott             51 TS                   8:30.00    6:55.85   16  
                  38.33     1:20.46 (42.13)     2:03.29 (42.83)     2:47.07 (43.78)
        3:30.62 (43.55)     4:13.54 (42.92)     4:55.86 (42.32)     5:37.54 (41.68)
        6:17.60 (40.06)     6:55.85 (38.25)                                        
  4 Little, Douglas           52 BGMS                 8:45.00    7:21.20   15  
                  37.31     1:19.87 (42.56)     2:04.43 (44.56)     2:49.41 (44.98)
        3:35.24 (45.83)     4:21.59 (46.35)     5:07.59 (46.00)     5:53.94 (46.35)
        6:39.74 (45.80)     7:21.20 (41.46)                                        
 
Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Seaman, John              54 MMA                    32.80      32.71   20  
  2 Schark, Mark              52 SSC                    33.00      34.86   17  
  3 Brandt, Scott             51 TS                     50.00      37.33   16  
  4 Little, Douglas           52 BGMS                   41.61      45.13   15  
 
Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schark, Mark              52 SSC                  1:10.00    1:11.71   20  
                  35.89     1:11.71 (35.82)                                        
  2 Brandt, Scott             51 TS                   1:40.00    1:23.86   17  
                  42.22     1:23.86 (41.64)                                        
 
Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stevens, Jon              53 COHO-IL                36.00      38.63   20  
  2 Little, Douglas           52 BGMS                   42.54      45.47   17  
 
Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jenkins, Tim              52 FF                   1:15.00    1:12.91   20  
                  34.59     1:12.91 (38.32)                                        
 
Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barrett, Robert           51 Unattached                NT      27.46   20  
  2 Stevens, Jon              53 COHO-IL                30.31      32.92   17  
 
Men 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jenkins, Tim              52 FF                   1:03.00    1:00.07   20  
                  28.15     1:00.07 (31.92)                                        
  2 Barrett, Robert           51 Unattached           1:10.00    1:02.16   17  
                  29.78     1:02.16 (32.38)                                        
 
Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Stevens, Jon              53 COHO-IL              1:10.00         DQ  
                  36.01          DQ (40.16)                                        
 
Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jenkins, Tim              52 FF                   2:18.00    2:18.40   20  
                  28.92     1:05.84 (36.92)     1:45.95 (40.11)     2:18.40 (32.45)
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scanlan, Kevin            58 EBW                    25.80      26.15   20  
  2 Biegel, Dan               55 DLMA                   30.43      29.28   17  
 
Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scanlan, Kevin            58 EBW                    56.00      56.43   20  
                  27.22       56.43 (29.21)                                        
  2 Biegel, Dan               55 DLMA                 1:04.10    1:04.02   17  
                  30.74     1:04.02 (33.28)                                        
 
Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scanlan, Kevin            58 EBW                  2:00.00    2:05.07   20  
                  29.53     1:01.29 (31.76)     1:33.61 (32.32)     2:05.07 (31.46)
 
Men 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scanlan, Kevin            58 EBW                  5:40.00    5:37.06   20  
                  31.47     1:05.42 (33.95)     1:39.50 (34.08)     2:13.43 (33.93)
        2:47.19 (33.76)     3:21.28 (34.09)     3:55.89 (34.61)     4:30.93 (35.04)
        5:04.99 (34.06)     5:37.06 (32.07)                                        
 
Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Biegel, Dan               55 DLMA                   36.53      35.47   20  
 
Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Biegel, Dan               55 DLMA                 1:15.63    1:14.95   20  
                  35.40     1:14.95 (39.55)                                        
 
Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stromberg, Barry          63 LWM                    30.61      29.65   20  
  2 Paspirgelis, Wayne        61 TS                     37.00      36.51   17  
 
Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stromberg, Barry          63 LWM                  1:06.88    1:05.16   20  
                  31.34     1:05.16 (33.82)                                        
  2 Paspirgelis, Wayne        61 TS                   1:35.00    1:12.85   17  
                1:21.08         1:12.85 ( )                                        
  3 Miller, John              60 MGM                  1:20.00    1:16.56   16  
                  35.18     1:16.56 (41.38)                                        
 
Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, John              60 MGM                    40.00      45.14   20  
 
Men 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stromberg, Barry          63 LWM                       NT    1:27.43   20  
                  41.59     1:27.43 (45.84)                                        
  2 Miller, John              60 MGM                  1:40.00    1:39.88   17  
                  46.99     1:39.88 (52.89)                                        
 
Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stromberg, Barry          63 LWM                  1:19.35    1:17.04   20  
                  36.43     1:17.04 (40.61)                                        
  2 Miller, John              60 MGM                  1:32.00    1:34.55   17  
                  47.59     1:34.55 (46.96)                                        
 
Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bateman, Bryan            65 FF                     26.50      25.85   20  
 
Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bateman, Bryan            65 FF                     58.00    1:00.00   20  
                  29.24     1:00.00 (30.76)                                        
 
Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bateman, Bryan            65 FF                     31.50      31.86   20  
 
Men 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bateman, Bryan            65 FF                   1:10.50    1:10.88   20  
                  35.05     1:10.88 (35.83)                                        
 
Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bateman, Bryan            65 FF                   1:12.00    1:10.25   20  
                  31.96     1:10.25 (38.29)                                        
 
Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fuchs, David              70 Unattached             39.40      38.48   20  
 
Men 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fuchs, David              70 Unattached             48.00      52.62   20  
 
Men 70-74 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fuchs, David              70 Unattached           1:49.00    2:22.27   20  
                1:05.26   2:22.27 (1:17.01)